Dramatiška dvikova: „Lietuvos rytui“ pavyko parklupdyti „Žalgirį“

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai išvydo tikrą „Betsafe–LKL“ krepšinio spektaklį, kuriame retą pergalę Kaune paskutinėmis rungtynių sekundėmis 63:65 (16:18, 13:12, 22:18, 12:17) pasiekė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.

Rungtynėse geriau startavo vilniečiai, į kurių dešimt taškų įsiterpė tik Antanas Kavaliauskas – 2:10. Kėliniui jau įpusėjus ilgą tylą tolimu šūviu nutraukė Kevinas Pangosas, tačiau svečiai toliau kontroliavo situaciją pirmaudami 5:16. Tuomet tritaškiais prapliupo Vasilije Micičius, kurio tolimi dūriai vienas po kito rėžė atsilikimą iki 11:16 ir kėlė bangas „Žalgirio“ arenoje. Ketvirčio pabaigoje aikštelėje prasidėjo pirmieji nesutarimai, kovingumo pamokas varžovams išrašė kauniečių kapitonas Paulius Jankūnas, baudų stojo mesti Brandonas Daviesas, o karšto pirmojo kėlinio sirena fiksavo minimalų sostinės krepšininkų pranašumą – 16:18.

Antrajame kėlinyje svarstyklės jau pakrypo Lietuvos čempionų pusėn, kuomet po krepšiu tiesiog siautė P.Jankūnas – 22:18. Netaiklų komandos draugo metimą pasaugojo kamuolį į krepšį sugrūdęs Aaronas White‘as, prie baudų metimų linijos stojo P.Jankūnas, o visiškai surakintą „Lietuvos ryto“ puolimą išlaisvino tik techninė žalgiriečių pražanga – 25:22. Prieš didžiąją pertrauką komandos taškus rinkosi baudomis, tačiau sėkmingiau ir dažniau tą darė prarastas pozicijas susigrąžinę vilniečiai – 29:30.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje toliau virė bekompromisė kova, o šeimininkus priekin išvedė dvigubo dublio link artėjęs P.Jankūnas – 37:34. Ledus iš tolimos distancijos pralaužė Artūras Milaknis, meistrišką pasirodymą tęsė „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas, galingu dėjimu triukšmo lygį kėlė atstumą iki 44:39 padidinęs B.Daviesas. Arčiau krepšio sėkmingai prasiveržė A.Milaknis, laiku ir vietoje atsidūrė B.Daviesas, tad kauniečiams pavojingai tolstant, sostinės komandos treneriui Rimui Kurtinaičiui teko sušaukti pasitarimą – 49:41. Iškart po jos vilniečiai sudavė savo atsaką ir privertė atsakomosios minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių (49:46). Nors baudas sumetė B.Daviesas, dvitaškiu su sirena trečią kėlinuką uždarė atotrūkį iki 51:48 mažinęs Benas Madgenas.

Lemiamą rungtynių atkarpą taikliu metimu pradėjo V.Micičiaus atrastas Edgaras Ulanovas, sudėtingą reidą viena ranka užbaigė A.Milaknis – 55:48. Po P.Jankūno aštuonioliktojo taško kauniečiai vėl kiek lengviau atsikvėpė (57:50), bet čia pat skirtumas akimirksniu ištirpo iki 57:55. Nors taškais pasižymėjo V.Micičius ir K.Pangosas (61:55), svečiai dar kartelį grįžo į rungtynes ir šįkart net persverdami rezultatą savo pusėn – 61:62. Rungtynėms pasiekus kulminaciją triukšmo bombą sprogdino iš viršaus krovęs A.White‘as (63:62), tačiau likus žaisti 32 sekundėms ją prigesino varžovai – 63:64. Net dvi progas išplėšti pergalę prašvaistę šeimininkai tikslo nepasiekė ir po ilgos serijos Kaune nusileido „Lietuvos“ ryto krepšininkams rezultatu 63:65.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasŽalgirisLKL