Dėl kelialapio į pasaulio čempionatą kovojantys lietuviai sutriuškino britus

Lietuvos jaunių (U18) vaikinų krepšinio rinktinė suklupo Europos čempionato ketvirtfinalyje, tačiau tęsia kovą dėl penktos vietos ir teisės kitąmet kautis pasaulio čempionate.

Gedimino Petrausko auklėtiniai rezultatu 100:68 (24:18, 29:18, 28:15, 19:17) įveikė Didžiosios Britanijos krepšininkų barjerą, ir rungtynėse dėl 5-os vietos susitiks su vokiečiais.

Pastarieji 76:52 nugalėjo Juodkalniją.

Penktoji vieta atneš kelialapį į 2019 metų U-19 pasaulio pirmenybes.

Lietuviai nuo pat rungtynių pradžios buvo bent žingsneliu priekyje, tačiau labiau nuo varžovų atitrūko antrajame kėlinyje, kai spurtavo 14:0 ir padidino skirtumą iki 51:33.

Baigiantis trečiajam kėliniui Lietuvos rinktinės persvara jau siekė 30 taškų, tad paskutinis ketvirtis teliko formalumu.

Primename, kad ketvirtfinalyje lietuviai po įtemptos kovos 77:79 (18:12, 18:26, 18:22, 23:19) turėjo pripažinti Rusijos rinktinės pranašumą.

Lietuva U18: Simas Jarumbauskas 18, Deividas Sirvydis 16, Arnas Adomavičius 13, Rokas Jokubaitis 12 (8 rez. perd.), Erikas Venskus 11.

Didžioji Britanija U18: Kareemas Queeley 15, Hosana Kitenge 14, Tomiwa Sulaimanas 10.