D. Bauermannas: esu tikras, mūsų laukia įsimintinas sezonas (interviu)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Dirkas Bauermannas kantriai ir detaliai aiškino puolimo schemas. Su Lenkijos rinktine Europos čempionatui besiruošiantis vokietis kelias laisvas dienas paplūdimyje išmainė į sunkias treniruotes Lietuvos sostinėje. Komandos naujokai suprato – jų laukia sunkus kasdienis darbas.

Su komanda jau sportuoja ne tik visi 6 tarpsezoniu įsigyti naujokai, tačiau ir Deividas Dulkys, Paulius Dambrauskas ir Edvinas Šeškus. Kol kas neaišku, kurie iš šių krepšininkų pateks į pagrindinę vilniečių sudėtį.

Rytiečių strategas spinduliavo užsidegimu ir teigė su nekantrumu laukiantis naujojo sezono pradžios. Anot, su Dirku Nowitzkiu daugelį metų dirbusio trenerio, šiemet Vilniaus klubui pavyko suburti itin simpatišką komandą.

Košmaras - nepasikartos

- Treneri, kokie jūsų pirmieji įspūdžiai dirbant su būsimojo sezono „Lietuvos ryto“ komanda?,  - paklausėme D. Baurmanno.

- Man labai patinka atsinaujinusi sudėtis. Su visa pagarba praėjusių metų žaidėjams, manau, kad šis sezonas bus žymiai geresnis. Vėl akcentuosiu agresyvią gynybą. Puolime turime stiprių metikų, pajėgių aukštaūgių.

- Šiandien pratybose dalyvavo 13 krepšininkų. Kurie iš jų sezoną pradės ne pagrindinėje klubo sudėtyje? 

- Savaime suprantama, visi jie žaisti negalės, tačiau šiuo metu nenorėčiau konkretizuoti. Dabar svarbiausia pajausti vienas kitą, apsitrinti ir tapti vieningu kumščiu.

Akcentuos gynybą ir protingą puolimą

- Koks jūsų šio trumpo vizito tikslas?

- Praėjusio vakaro treniruotę skyrėme gynybai. Šiandien matėte, kad stengiausi praplėsti žaidėjų puolimo matymo lauką. Svarbu, kad jie ataką pradėtų regzti ne likus 16 sek. iki jos pabaigos. Turime išnaudoti ir greitąjį puolimą, tačiau bet koks bėgimas visada turi būti pamatuotas ir su labai konkrečiu tikslu. Šį vakarą vėl dirbsime ties gynybos aspektais.

Mano tikslas per šias dienas - suteikti supratimą, ko iš žaidėjų reikalausiu ateinantį sezoną. Kiekviena puiki komanda turi žinoti, kaip ir dėl ko kovoja. Noriu, kad žaidėjai suvoktų, kad esu su jais. Nuo šiol mūsų gyvenimo būdas bus „Lietuvos rytas“. Jaučiu didžiulę atsakomybę, todėl ir esu čia.

- Kaip manote, ar užteks laiko deramai pasiruošti Eurolygos atrankos turnyrui?

- Iki tol, kol dalyvausiu Europos čempionate su Lenkijos rinktine, klubą treniruos Dainius Adomaitis. Tai pakankamai patyręs specialistas,. Taip pat yra Arvydas Gronskis. Su šiais vyrais jau dirbome  3 mėnesius, todėl jie puikiai žino mano reikalavimus ir sistemą. Atiduoti komandą į jų rankas tikrai nebijau.

Kiekviena treniruotė svarbu, kiekvienoje iš jų turime išmokti kažką naujo. Tačiau Eurolygos atrankos turnyras startuos spalio 1-ąją, o pusantro mėnesio krepšinyje – tai ilgas laiko tarpas.

Žaidėjus rinkosi kartu su klubo vadovais

- Ateinančio sezono komandos veidą formavote kartu su klubo vadovais. Kaip tai vyko?

- Tiesiog susėdome prie bendro stalo ir nusprendėme, kokios komandos norime. Procesas vyko labai profesionaliai. Tikrai nebuvo taip, kad vadovai ir aš vienašališkai pasirinkome sau patinkančius žaidėjus. Tai buvo bendras sprendimas. Prieš įsigydami kiekvieną krepšininką plačiai išdiskutavime jo stipriąsias ir silpnąsias žaidimo savybes. Pasikartosiu, esu labai patenkintas nuveiktu darbu žaidėjų rinkoje.

- Kokia pozicija „Lietuvos ryte“ bus pajėgiausia?

-  Praėjusį sezoną rytiečiai atidavė viską, ką galėjo, tikrai neturiu jiems priekaištų. Tačiau Omaras Cookas yra aukščiausios klasės įžaidėjas Europoje. Milenko Tepičius gali žaisti 1-2 pozicijoje. Man visuomet imponavo jo gynyba, priimami sprendimai puolime ir nesavanaudiškumas. Taip pat šioje pozicijoje turime jaunų talentingų lietuvių, tad čia problemų tikrai neturėsime.

- Ar atakuojantys gynėjai Renaldas Seibutis ir Martynas Gecevičius sugebės žaisti kartu?

- Be abejonės. Aikštėje kartu jie praleis daug laiko. Renaldas pasižymi veržlumu, o Martynas yra puikus metikas. Tai bus fantastiškas duetas, kuris atvers kelių į įvairias kombinacijas.

Lenkijos rinktinės herbo logotipas – baltasis erelis – yra dešinėje marškinėlių pusėje. Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ ženklas puošia kairiąją krūtinės pusę. Ten, kur yra širdis. Nekantraudamas laukiu naujo sezono pradžios. Esu tikras, mūsų laukia įsimintinas sezonas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių