Be ūpo rungtyniavęs „Lietuvos rytas“ pralošė ispanams

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pralaimėjimu baigė Europos taurės B grupės varžybas, bet vis vien žengė į „Top 16“ etapą.

Nieko nelėmusiose rungtynėse Tomo Pačėso auklėtiniai nė karto nepirmavo ir svečiuose 70:81 (14:25, 19:21, 20:15, 20:17) nusileido Fuenlabrados „Montakit“ ekipai.

Vilniečiams kelialapį į kitą etapą keliomis valandomis anksčiau įteikė Maskvos srities „Chimki“, savoje aikštėje (99:78) sutriuškinęs „Bilbao Basket“.

Šeimininkai labai aktyviai pradėjo dvikovą (7:0). Vilniečiai atsipeikėjo tik kėliniui įpusėjus, kai taikliais tolimais metimais prapliupo Rokas Giedraitis ir Davidas Loganas.

Nepaisant to, pirmą ketvirtį užtikrintai (21:11) laimėjo ispanai.

Vaizdas nedaug pasikeitė ir po pertraukėlės. „Montakit“ tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose, o vilniečiai žaidė blankiai.

T. Pačėso vyrams koją kišo klaidos – vien per antrą kėlinį vilniečiai suklydo dešimt kartų. Įpusėjus dvikovai, „Montakit“ pirmavo 44:35.

Dviženkle persvara Fuenlabrados krepšininkai sėkmingai žongliravo ir po didžiosios pertraukos.

Trečio kėlinio pradžioje ispanai įgijo 14 taškų pranašumą (49:35), tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Paskutiniame kėlinyje ispanai vogė vieną kamuolį po kito ir varė į neviltį beviltišką savo auklėtinių žaidimą stebėjusį T. Pačėsą.

B grupėje vilniečiai užėmė ketvirtąją vietą. „Top 16“ etapo G grupėje „Lietuvos ryto“ lauks Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) ir Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) ekipos.

„Montakit“: Pako Cruzas (15 t.), Ianas O‘Leary (11 t.), Blagota Sekuličius (10 t.).

„Lietuvos rytas“: Corey Fisheris (16 t.), Artūras Gudaitis (12 t.), Davidas Loganas (11 t.), Joshas Akognonas ir Rokas Giedraitis po aštuonis, Artūras Jomantas ir Drew Gordonas po šešis, Deividas Gailius tris taškus.