B. Davieso vedamas „Žalgiris“ Kauno sporto halėje įveikė „Nevėžį“

Pergalingai pabaigę pasirodymą Eurolygos ketvirtfinalio serijoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grįžo į „Betsafe–LKL“ čempionato kovas. Sekmadienį Kauno sporto halėje žalgiriečiai susitvarkė su Kėdainių „Nevėžio“ pasipriešinimu 91:72 (26:19, 27:13, 21:27, 17:13).

Tai buvo 28-oji pergalė per 32 „Betsafe–LKL“ rungtynes.

Kol žalgiriečiai ieškojo galimybių pelnyti pirmuosius savo taškus, svečiai iš Kėdainių atsiplėšė iki 0:5. Tuomet Lietuvos čempionus žadino po krepšiu pasipriešinimo nesulaukę bei rezultatą į kitą pusę persvėrę Brandonas Daviesas ir 34-ąjį gimtadienį švenčiantis Paulius Jankūnas – 8:5. Pirmąjį „Žalgirio“ tolimą šūvį realizavo Edgaras Ulanovas, o ketvirčiui įpusėjus fantastiškus epizodus sukūrė kamuolį dėjimais lankų tvirtumą tikrinę B.Daviesas ir Aaronas White‘as – 16:9. Kėlinio pabaigoje tikrą šou surengė priekinės linijos benefisą tęsęs ir kauniečius priekyje 26:19 išlaikęs Antanas Kavaliauskas.

Antrajame kėlinyje šeimininkų žaidimas toliau sukosi aplink aukštaūgius A.White‘ą ir A.Kavaliauską, tačiau tritaškiais prapliupę varžovai išlaikė kovinę distanciją – 32:27. Krašte be priežiūros paliktas Beno Udrihas įnešė įvairovės į „Žalgirio“ puolimą, atstumą iki 40:30 didino darbo vėl ėmęsis B.Daviesas. Netrukus prabilo ir Vasilije Micičius, po kurio tolimo šūvio komandas jau skyrė penkiolika taškų – 45:30. Apsukų nemažinę žalgiriečiai į antrą rungtynių pusę nusinešė 21 taško pranašumą, kuomet dar kartelį iš po krepšio taškus vertė B.Daviesas ir P.Jankūnas, o dėjimu perimtą kamuolį įtvirtino E.Ulanovas – 53:32.

Pirmoje rungtynių dalyje tylėjęs Kevinas Pangosas tolimomis bombomis prabilo trečiajame kėlinyje, ketvirtą bloką į statistikos protokolą įpaišė B.Daviesas – 59:32. Neįtikėtiną pasirodymą tęsiantis B.Daviesas rinko dar keturis taškus, suklaidinęs varžovą pasižymėjo pranašumą iki 65:38 auginęs komandos kapitonas P.Jankūnas. Savo pasirodymą dvitaškiu pradėjo jaunasis Gytis Masiulis, triukšmo bombą Kauno sporto halėje sprogdino dėjimą vieną ranka efektingai atlikęs E.Ulanovas – 69:44. Perėmęs kamuolį į greitąjį puolimą nuskuodė V.Micičius, bet čia pat po svečių tritaškių serijos atotrūkis mažėjo iki 71:55. Kėlinio pabaigoje tritaškiu „Nevėžiui“ atsakė Artūras Milaknis, tačiau kėlinuką neženkliai laimėjus svečiams, intriga išliko gyva – 74:59.

Ketvirtą kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo B.Udrihas, kamuolio vagystę uraganiniu slalomu per visą aikštelę užbaigė A.Milaknis – 78:59. Svečiams tylint daugiau nei tris minutes, visus klausimus išsprendė iš toli pataikęs A.Milaknis bei dvitaškiu atotrūkį iki 83:59 padidinęs A.Kavaliauskas. Artėti kėdainiečiams neleido užsiautęs A.White‘as, metimą kabliu atlikęs A.Kavaliauskas – 89:65. Per likusį laiką žalgiriečiai ramiai sutvarkė likusius formalumus, o pergalingose rungtynėse paskutinį žodį tarė G.Masiulis – 91:72.

„Žalgiris“: B.Daviesas 18 (8/9 dvit., 6 atk. kam., 4 blk.), A.Kavaliauskas 12 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), A.White‘as 10, E.Ulanovas 9 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 8, A.Milaknis 8 (3 per. kam.), V.Micičius 7 (4 rez. perd., 2 per. kam.), B.Udrihas 7, K.Pangosas 6 (4 rez. perd.), G.Masiulis 4, A.Toupane 2, P.Valinskas 0.

„Nevėžis“: A.Zakharovas 22 (4/8 trit.), L.Medfordas 11 (6 rez. perd.), G.Matulis 10, V.Volkus 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.).