Artėjant Eurolygai: ką nuveikė „Žalgirio“ varžovai?

Paskutinės rugpjūčio dienos – koks tai metas krepšinyje? Tokiu laiku jau beveik visos Eurolygos komandos žino savo branduolį ir turi vos kelias laisvas vietas užkamšyti spragoms.

Kauno „Žalgiris“ šį sezoną uždelsė. LKL čempionai pirma užkamšė spragas ir tik dabar ieško branduolio. Ši situacija nestebina – anksčiau ne kartą buvo situacija, kai kauniečiai nusipirkdavo amerikietį jau prasidėjus LKL kovoms.

Tai ir protinga ir rizikinga. Protinga – dėl mažėjančio agentų apetito ir krentančių kainų. Rizikinga – nes paieškos gali užsitęsti pernelyg ilgai.

Vėlai prie klubo prisijungęs užsienietis gali sunkiai pritapti. Bet šiandien aš ne apie tai. Noriu jus supažindinti  su Eurolygos B grupe, kurioje ir žais „Žalgiris“. Kokie varžovai laukia kitą sezoną?

Visi konkurentai jau rikiuoja paskutinius sudėties kontūrus. 

„Real“ – visas branduolys savo vietose

Gynėjai: Sergio Llullas, Sergio Rodriguezas, Dontaye Draperis, Jaycee Carrollas

Puolėjai: Rudy Fernandezas, Tremmellas Dardenas, Nikola Mirotičius, Felipe Reyesas

Vidurio puolėjai: Ioannis Bouroussis, Marcusas Sloughteris, Salahas Mejri

Madrido vadovai šią vasarą praleido kaip niekada ramiai ir išsaugojo visą komandos branduolį. Vienintelė, kiek rimtesnė netektis – Mirza Begičiaus išvykimas. Tačiau pažvelgus, kas jį pakeitė (Bouroussis), tai tik dar didesnis pliusas komandai.

Rafaelį Hettsheimerį pakeitė gynyboje sėkmingai galintis žaisti Mejri, Carloso Suarezo minutes pasiims Dardenas ir kol kas tik Pociaus vieta yra laisva. Galima neabejoti, jog į gynėjo poziciją bus imamas pajėgus krepšininkas.

Vasarą buvo daug gandų apie galima Draperio išvykimą, tačiau amerikietis kol kas lieka Madride. Sirgaliai baksnoja į statistiką ir didelę algą, tačiau jei komanda gali sau leisti turėti tokio lygio trečią įžaidėją – tai tik į naudą.

Praėjusį sezoną „Real“ kovojo Eurolygos finale ir tarpsezonio metu visiškai nesusilpnėjo. Netgi atvirkščiai, priekinė linija bus dar galingesnė, o ekipa puikiai susižaidusi, kadangi jau ilgą laiką žaidžia dauguma krepšininkų.

Klube yra viskas, ko reikia sėkmei. Puolantis „centras“, gynybinis „centras“, puolantys gynėjai (Fernandezas, Llullas, Carrollas) ir gynyboje plušantys atletai (Draperis, Dardenas).
Vienintelis dalykas, galintis pakišti koją – per didelis žaidėjų ego. Madridas vėl surinko dvylika labai gerų žaidėjų ir bet kuris atletas, negavęs minučių, jausis nuskriaustas. Kartais tai labai sugadina mikroklimatą.

Vis tik komandai prognozuočiau vietą finaliniame ketverte. Vasara praleista produktyviai ir protingai, be jokių sensacijų, tačiau sugebėta dar labiau sutvirtėti.

„Anadolu Efes“ – išvykęs J. Farmaras sukėlė daug klaustukų

Gynėjai: Zoranas Planiničius, Tutku Acikas, Dogušas Balbay, Jamonas Gordonas, Birkanas Batukas

Puolėjai: Kostas Vassiliadis, Scottas Hopsonas, Duško Savanovičius, Keremas Gonlumas

Vidurio puolėjai: Semihas Erdenas, Stanko Baračas

Praėjusį sezoną „Anadolu Efes“ buvo tikrai simpatinga komanda ir nudžiugino savo gerbėjus ne viena gražia pergale. Tačiau vasarą didžiausias klaustukas buvo – ar ekipoje liks Jordanas Farmaras.
Amerikietis nusprendė dar kartą mėginti laimę NBA ir išvyko į Los Andželo „Lakers“ klubą, palikdamas didžiulę skylę Turkijos komandoje. Jį pakeitė ne mažiau garsus gynėjas Planiničius, tačiau nuo to Stambulo ekipa nesustiprėjo.

Zoranas turi savų pliusų gynyboje, organizuojant atakas, tačiau jis niekada nepasižymėjo tokiais puolimo instinktais kaip Farmaras.  Į Turkiją tikriausiai nebesugrįš ir Saša Vujačičius. Slovėnas puolime dažnai būdavo nesustabdomas, tačiau klausimas, ar jis komandai daugiau duodavo, ar atimdavo.

Su klubu taip pat atsisveikino keli svarbūs atsarginiai – Sinanas Guleras, Keremas Tunčeri, Joshas Shipas, Ermalis Kuqo. Juos pakeitė gana įdomūs atletai.

Vassiliadis praėjusiais metais turėjo puikų sezoną, tai įdomus, labai universalus krepšininkas. Hopsonas irgi turėjo solidų sezoną, tačiau Izraelio lygos vidutiniokėje – tai gana rizikingas pirkinys.
Manau, kad klubas dar sulauks papildymo. Verkiant reikia aukšto lygio atakuojančio gynėjo. Gordonas man patinka – jis gerai ginasi, turi platų puolimo arsenalą, tačiau nelabai yra kam jį keisti.
Žvelgiant į dabartinę sudėtį susidaro vaizdas, kad komandai dar labai daug ko trūksta. Visų  pirma – nėra lyderio. Nei vienas dabartinis krepšininkas negali temptis antklodės ant savęs, tai būrys stiprių vidutiniokų.

Trūksta stiprių vietinių žaidėjų. Gonlumas ir Acikas jau skaičiuoja paskutinius karjeros metus, o  Batukas vargiai vaidins svaresnį vaidmenį jau ateinantį sezoną. Trūksta tvirto sunkiojo krašto.
Tačiau galutines išvadas daryti dar per anksti, nes klubas tikriausiai dar pasipildys pora žaidėjų. Vis tik žiūrint iš dabartinės perspektyvos – „Anadolu Efes“ prasimuš į „Top 16“, tačiau toliau vargu ar nukeliaus.

„Brose Baskets“: Ar  N.Veličkovičius sugebės pakeisti B.Nachbarą?

Gynėjai: Zackas Wrightas, Johnas Goldsberry, Danielis Schmidtas, Antonas Gavelis, Jamaras Smithas.

Puolėjai: Casey Jacobsenas, Karstenas Tadda, Novica Veličkovičius, Rakimas Sandersas

Vidurio puolėjai: Sharrodas Fordas, Maikas Zirbesas, Philippas Neumannas

Vokiečiai gali ramiai ruoštis artėjančiam sezonui, nes jau pilnai sukomplektavo komandą. Tiesa, ramiai yra sąlyginis dalykas, nes „Brose Baskets“ stovyklą vasarą paliko pagrindinis krepšininkas – Boštjanas Nachbaras.

Taškų darymo mašina Bamberge buvęs slovėnas persikėlė į „Barcelona“ komandą, o užduotį jį pakeisti gavo visiems puikiai pažystamas Novica Veličkovičius.
Serbas prieš kelis metus, žaisdamas „Partizan“ komandoje, buvo vadinamas vienu geriausių sunkiųjų kraštų Europoje, tačiau pora metų ant „Real“ suolo ir galiausiai žaidimas gimtinėje, vidutinėje komandoje, gerokai numušė  atleto vertę.

Bamberge jis gaus idealias sąlygas atsitiesti – startinio penketo vietą, daug minučių, pasitikėjimo kreditą. Jei ir tokiomis sąlygomis Novica nesužibės, tai apie gerą karjerą galės pamiršti… Nors aš manau, kad Veličkovičius turi visas galimybes perimti Nachbaro rolę. Gal prireiks laiko, gal pradžioje nesiseks, tačiau vėliau serbas turėtų prasimušti.

Bambergo ekipa nusprendė patikėti atakų organizatorių Wrightui, kuris puikiai mato aikštę, bet neturi lyderio savybių. Išsaugoti Golsberry, Gavelas ir Jacobsenas, tad gynėjų linija tikrai nebus silpnesnė nei praėjusį sezoną.

Didžiausia komandos skylė – centre. Fordas kartais sužaidžia gana neblogai, tačiau tai labai nestabilus krepšininkas, o tinkamos pamainos jam, nelabai yra.
Iš esmės „Brose Baskets“ eilinį kartą išlaikė specifinį savo stilių – vienas lyderis ir krūva vidutinių amerikiečių, iš kurių bent vienas būtinai iššauna. Pastaruoju metu vokiečių ekipa tapo kietu riešutu, ne išimtis bus ir kitas sezonas.

Vis tik komanda nesustiprėjo tiek, jog galėtų galvoti apie kažką daugiau nei „Top 16“.

„Emporio Armani“ – ir vėl kardinalūs pokyčiai

Gynėjai: Curtis Jerrellsas, Mohamedas Toure, Keithas Langfordas, Marquezas Haynesas, Bruno Cerella

Puolėjai: Davidas Mossas, Alessandro Gentile, C.J.Wallace‘as, Nicolo Melli

Vidurio puolėjai: Samardo Samuelsas, Angelo Gigli, Davidas Chiotti

Milano komanda liko ištikima sau ir po tragiško sezono, kai net nepateko į Eurolygos „Top 16“ etapą, pakeitė didžiąją dalį komandos. Iš praėjusio sezono liko vos keturi žaidėjai – Langfordas, Gentile, bei suolelio šildytojai – Melli ir Chiotti.

Ar tikrai protinga per vasarą išformuoti visą komanda? Ar toks didžiulis būrys naujokų gali atnešti sėkmę? Bent jau kol kas panašu, jog Milano vadovai vėl lipa ant to pačio grėblio.
Klubą palikusių krepšininkų sąrašas įspūdingas – Bouroussis, Fotsis, Bremeris, Bassile, Hairstonas, Radosevičius, Giochetti.

Papildymas vėl gi – vaikščiojimas peilio ašmenimis. Komandos atakoms vadovaus „begalviai“ įžaidėjai – Jerrellsas labai sėkmingai žaidžia puldamas, tačiau į žaidimą visiškai neįtraukia komandos draugų. Tai tiesiog žemaūgis  „scoreris“, priverstas žaisti PG. Ant keitimo panašaus stiliaus Haynesas, tiesa šis krepšininkas dar sugeba ir gintis.

Į puolėjų grandį paimtas gana „minkštas“ C.J.Wallace‘as vėl gi yra diskutuotinas sprendimas. Tačiau  šioje vietoje minuso dėti dar nereikia, nes panašu, kad dar bent vienas puolėjas tikrai bus perkamas.
„Centre“ – vėl tragedija. Paleistas vienas geriausių vidurio puolėjų Europoje (Bouroussis), o kaip jo pamaina paimtas Samuelsas. Tai neblogas krepšininkas, nebijantis juodo darbo gynyboje, vis tik Eurolygoje jam gali kilti problemų.

Amerikietis jau ragavo Europos krepšinio – praėjusį sezoną trumpai vilkėjo „Hapoel“ marškinėlius, tačiau stebuklų nerodė. Nemanau, kad ambicingoje komandoje atletas gali užimti startinio penketo vietą.

Vienintelis protingas pirkinys – Mossas, kuris turėtų tinkamai pakeisti klubą palikusį Hairstoną. Gerai, kad „Emporio Armani“ išsaugojo lyderį Langfordą ir Gentilę, kuris gali dar labiau atsiskleisti.
Milano komanda dar tikrai kažką pirks. Papildymo reikia tiek gynėjų, tiek aukštaūgių grandyje. Vis tik dabartinis vasaros darbas nuviliantis. Paleista beveik visa komanda, tačiau naujokai parinkti visiškai neprotingai.

Jei „dizaineriai“ nežaistų tokioje sąlyginai silpnoje grupėje, veikiausiai vėl nematytų „Top 16“etapo. Dabar visaip gali nutikti, nors nenustebsiu, jei „Emporio Armani“ barstys taškus Bamberge ar Kaune.

SIG situacija panaši į „Žalgirio“
Gynėjai: Lou Campbellas, Antoine Diotas, Kevinas Murphy, Jeremy Leloupas, Paulas Lacombe

Puolėjai: Ricardo Greeras, Axelis Toupane, Timas Abromaitis

Vidurio puolėjai: Alexis Ajinca (su galimybe išvykti į NBA)

Prancūzų situacija panašiausia į mūsiškių – kontraktus turi aštuoni krepšininkai , tačiau taip pat laukiama svarbesnių pirkinių. Sutartį turi ir Ajinca, tačiau jis gali nekliudomas ištvykti į NBA.
SIG jau baigė komplektuoti savo gynėjų grandį. Komandos atakoms diriguos du protingi, perdavimų negailintys krepšininkai – patyręs Campbellas ir gana jaunas Diotas. Abu atletai sėkmingai vadovauja komandos atakoms ir patys gali drąskyti varžovų gynybą.

Pagrindinio atakuojančio gynėjo vieta patikėta Murphy. NBA lygoje amerikietis atliko tik statisto vaidmenį, tačiau turės visus šansus parodyti save Europai. Jį keis du prancūzai – patyręs Leloupas ir jaunasis Lacombe.

SF pozicijoje –Prancūzijoje beveik visą karjerą žaidęs Greeras bei Timas Abromaitis. Pastarasis turi lietuviškų šaknų, tačiau mūsų kalba nekalba. Tačiau  Timas puikiai moka kitą kalbą – tritaškių.
Apie SIG aukštaūgius nėra ką pasakyti – paprasčiausiai jų dar nėra. Komanda niekuo nesiskirs nuo kitų Pranzūsijos klubų  – atletiška ir su daug amerikiečių. Mums prieš tokias visada sunku.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių