Stipriai atsilikinėję Lietuvos krepšininkai prie australų priartėjo, bet pralaimėjo

Ispanijoje vykstančiame pasaulio vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Mūsų komanda 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20). nusileido visą laiką pirmavusiai Australijos ekipai.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Pirmuosius du taškus pelnė Aronas Baynesas. Netrukus rezultatą išlygino Lietuvos rinktinės aukštaūgis Donatas Motiejūnas - 2:2. Tačiau rungtynių pradžia geriau susiklostė Australijos krepšininkams, 4 minutę po Joe Ingleso tolimo šūvio jie įgijo 7 taškų persvarą - 4:11.

Pirmojo kėlinio viduryje Matthew Dellavedova varžovų persvarą padidino iki dviženklio skaičiaus - 6:17.

7 min.  Brockas Motumas dar labiau padidino Australijos rinktinės pranašumą - 10:23.

9 min. po Pauliaus Jankūno pelnytų taškų Lietuvos rinktinė sumažino atsilikimą iki 9 taškų - 18:27. Tačiau tuoj pat tritaškį pataikė Bradas Newley. Į tai mūsiškiai atsakė Martyno Pociaus dvitaškiu - 20:30. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Jono Kazlausko auklėtiniai. 13 min. lietuviai po Kšištofo Lavrinovičiaus baudos metimų priartėjo - 26:33. Kšištofas šiame čempionate pelnė savo pirmuosius taškus.

Tačiau jau po minutės australai po J.Ingleso metimo vėl atitrūko - 26:37. 16 min. varžovai įgijo 13 taškų persvarą - 26:39.

Lietuvos krepšininkai dažnai klydo, žaidė labai nerezultatyviai. Antrojo kėlinio pabaigoje australai pataikė du tritaškius (Ryanas Broekhoffas ir J. Inglesas) ir iki pertraukos įgijo įspūdingą 19 taškų persvarą - 28:47.

Per pirmuosius du kėlinius Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Paulius Jankūnas (7 taškai) ir Renaldas Seibutis (6). Varžovų gretose rezultatyvumu išsiskyrė J.Inglesas ir A. Baynesas, įmetę po 14 taškų.

Trečiasis kėlinys. Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo spurtu 10:0 ir  23 min. po Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškio sumažino atsilikimą iki 9 taškų (38:47).

23 min. pagaliau pataikė ir australai - iš toli švystelėjo M. Dellavedova - 38:50. 24 min. Davidas Andersonas savo komandos persvarą padidino iki 15 taškų - 38:53.

Trečiojo kėlinio viduryje iš toli pataikė K.Lavrinovičius - 41:53. Netrukus baudos metimus pataikė R.Seibutis, dvitaškį pelnė D.Lavrinovičius ir australų persvara 26 min. gerokai aptirpo - 45:53.

29 min. Lietuvos rinktinė po R.Seibučio dvitaškio visiškai priartėjo - 52:55. Tačiau australai pelnė 4 taškus iš eilės ir vėl šiek tiek atitrūko - 52:59.  Trečiajame kėlinyje paskutinis taškus pelnė P.Jankūnas. Po trijų ketvirčių K.Kazlausko kariauna atsilikinėjo 56:62.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinis ketvirtis prasidėjo Jono Mačiulio tritaškiu - 59:62.

34 min. Australija turėjo 4 taškų persvarą - 63:67. Tuoj pat Bradas Newley varžovų persvarą padidino iki 6 taškų - 63:69. J.Kazlauskas suskubo paprašyti minutės pertraukėlės.

36 min. po D.Lavrinovičiaus tolimo metimo komandas skyrė tik 3 taškai (66:69).  Tada australai vėl padidino persvarą - 66:71.

37 min. po D.Anderseno dvitaškio australai pirmavo 66:73. 40 min. varžovai turėjo 6 taškų persvarą (73:79). R.Seibutis ją sumažino iki 4 taškų (75:79), tačiau daugiau padaryti lietuviai nesugebėjo ir pralaimėjo 75:82.

Rezultatyviausi

Lietuvos rinktinė: Renaldas Seibutis 21, Darjušas Lavrinovičius 14, Paulius Jankūnas 9, Kšištofas Lavrinovičius 8, Martynas Pocius 6, Jonas Mačiulis, Jonas Valančiūnas ir Šarūnas Vasiliauskas po 4, Mindaugas Kuzminskas 3, Donatas Motiejūnas 2.

Australijos rinktinė: Joe Inglesas 18, Aronas Baynesas 14, Matthew Dellavedova 13, Bradas Newley 10, Ryanas Broekhoffas 8, Davidas Andersenas 7.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate laimėjo abejas rungtynes, australai pergale džiaugėsi vieną kartą. Lietuvos krepšininkai čempionato starte 87:74 įveikė Meksikos rinktinę, o vėliau 75:62 nugalėjo Angolos komandą. Australai pirmąją dvikovą 80:90 pralaimėjo Slovėnijos ekipai, o per  antrąsias rungtynes 89:55 sutrypė Pietų Korėjos krepšininkus.

Rezultatyviausi. Per pirmąsias dvejas rungtynes Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Jo sąskaitoje - 28 taškai. Po 27 taškus įmetė Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas.

Nugalėjo. Lietuvos rinktinė su australais šių metų rugpjūčio 11 dieną žaidė kontrolines rungtynes ir įveikė varžovus 91:78.

nezyskit

nezyskit portretas
kaip senos kvėšos, pralaimėjo, nes negriebė jaučio už ragų iš karto. Bet gerai, kad galėjo atsitiesti, bus pamoka. O apskritai, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Bus dabar jiems nuo trenerių štabo, oi bus.