„Akvilės” lygos čempionių titulas – jauniausiai komandai

Šį sezoną startavusioje „Akvilės“ lygoje triumfavo jauniausia komanda – Kauno KM „Aisčiai“ pirmenybių finale 64:59 (17:13, 11:15, 18:13, 18:18) palaužė Vilniaus „Svajos“ ekipą.

Lygos čempionėms atiteko 3000 eurų vertės „Nike“ kuponas. Antrąją vietą užėmusi „Svaja“ gavo 1500 eurų vertės kuponą.

Birutės Jankauskienės treniruojama komanda buvo jauniausia turnyro ekipa. Kauniečių amžiaus vidurkis nesiekė 17 metų. Tuo metu „Svajos“ žaidėjų amžiaus vidurkis – 29,8.

Rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje mačo pabaigoje. Likus 30 sekundžių Gabrielė Garlaitė pataikė tritaškį ir „Svajos“ deficitą sumažino iki 3 taškų (59:62). Tuomet Deimantė Žukaitė realizavo baudų metimus (64:59), o po Redos Kontvainytės klaidos „Aisčių“ krepšininkės triumfavo lygoje.

Rungtynėse 19 taškų pelniusi Klaudija Serkevičiūtė tapo finalo ketverto naudingiausia žaidėja. Ji pusfinalyje pelnė 16 taškų.

Visą rungtynių laiką vyko atkakli kova. Antrojo kėlinio pradžioje Austėja Buivydaitė, Livija Sakevičiūtė ir Klaudija Serkevičiūtė pelnė po 2 taškus ir „Aisčiai“ įgijo dviženklę persvarą (23:13). Tuomet „Svaja“ pelnė 7 taškus be atsako ir priartėjo iki 3 taškų (20:23). Kėlinio pabaigoje po Agnetos Morkūnaitės baudų metimų rezultatas tapo lygus (28:28).

Trečiojo kėlinio viduryje „Aisčiai“ pirmavo 36:34, tačiau tada Vaida Domačiūtė, Morkūnaitė ir Eglė Karolytė pataikė dvitaškius bei „Svaja“ išsiveržė į priekį (40:36).

Netrukus „Aisčiai“ išlygino rezultatą (40:40), o tuomet Lina Kavaliauskaitė smeigė tritaškį su pražanga ir Kauno komandai suteikė 4 taškų persvarą (44:40). Po trečiojo kėlinio Jankauskienės auklėtinės pirmavo 46:41.

Ketvirtajame kėlinyje „Svaja“ po Irenos Vizbarienės ir Redos Kontvainytės metimų priartėjo 44:46, tačiau tuomet Klaudija Serkevičiūtė smeigė tritaškį.

Iki susitikimo pabaigos likus 3 minutėms „Aisčiai“ po K.Serkevičiūtės ir Gitanos Paplauskaitės metimų bei Deimantės Žukaitės taiklių baudų įgijo 9 taškų pranašumą (57:48). Mačo pabaigoje vilnietės priartėjo, tačiau pergalę šventė „Aisčiai“.

Trečioji vieta – Ukmergei

Pirmą kartą rengiamos „Akvilės“ lygos bronzos medalius iškovojo Ukmergės MKK krepšininkės. Jos mažajame finale dėl trečios vietos 56:53 (12:15, 12:14, 10:12, 22:12) įveikė Alytaus RKL krepšininkes.

Komandai atiteko 800 eurų čekis „Nike“ prekėms įsigyti. Pralaimėjusioms atiteko 400 eurų.

Antrojo kėlinio pradžioje RKL pirmavo minimalia persvara (15:14), tačiau tuomet Alytaus komandos žaidimas sustojo. Ji penkias minutes nepelnė taškų, o tuo pasinaudojusi MKK pelnė 6 taškus ir išsiveržė į priekį 5 taškų skirtumu (20:15).

Visgi tuomet Milda Sauliūtė surinko 5 taškus paeiliui ir išlygino rezultatą (22:22). Kėlinio pabaigoje Alytaus komandos krepšininkės pelnė 7 taškus be atsako ir įgijo 5 taškų pranašumą (29:24).

Visą trečiąjį kėlinį priekyje buvo Alytaus komanda, tačiau ketvirčio pabaigoje jos pranašumas buvo vos du taškai (36:34). Paskutinę minutę Inga Brusokaitė pelnė 5 taškus ir RKL persvarą padidino iki 7 taškų (41:34).