Aiškūs visi aštuntfinalio dalyviai: šeimininkus sutaršę ukrainiečiai – kitame etape

Ukrainos rinktinė pasinaudojo šansu ir žengė į Europos čempionato aštuntfinalį. Trečiadienį Tel Avive vykusiame paskutiniame B grupės mače ukrainiečiai 88:64 (19:16, 27:12, 25:11, 17:25) sutriuškino šeimininkus Izraelio krepšininkus.

Ukrainiečių pergalė už atkrintamųjų varžybų borto paliko Lietuvą grupės varžybose įveikusią Gruziją.

Abi komandos surinko po vienodai taškų, tačiau tarpusavio mačą 88:81 laimėjo Ukraina.

Ukrainiečiams pergalę garantavo tarsi iš natų sužaistas antrasis kėlinys, kurį svečiai laimėjo 27:12. Po šio niukso žydai taip ir neatsitiesė.

Ketvirtąją vietą užėmę ukrainiečiai Stambule aštuntfinalyje susitiks su visas rungtynes A grupėje laimėjusiais slovėnais.

Ukraina: Viačeslavas Kravcovas 17 (7 atk. kam.), Ruslanas Otverčenka 13, Aleksandras Lipovijus 10, Aleksandras Kolčenka 9, Artiomas Pustovijus 8.

Izraelis: Omri Casspi 12, Yogevas Ohayonas 11, Elishay‘us Kadiras 10, Guy‘us Pnini 8, Baras Timoras 7.

Tuo pačiu metu Helsinkyje vyko paskutinis A grupės mačas tarp Suomijos ir Islandijos.

Jau prieš šį mačą šeimininkai buvo užsitikrinę antrąją vietą. Laisva pavara žaidę šeimininkai 83:79 (24:18, 18:22, 10:19, 31:20) palaužė pergalės džiaugsmo taip ir nepatyrusius varžovus, nors šie trečiajame kėlinyje turėjo net devynių taškų pranašumą.

Islandija: Jonas Stefanssonas 13, Hlynuras Baeringssonas ir Martinas Hermannssonas po 12, Haukuras Palssonas 11, Kristoferas Acoxas 10.

Suomija: Lauri Markkanenas 23, Sasu Salinas 17, Petteri Koponenas 10 (6 rez. perd.), Geraldas Lee 9, Teemu Rannikko 6.

Po šių dvikovų aiškios jau keturios iš aštuonių ašuntfinalio poros:

Vokietija – Prancūzija;

Lietuva – Graikija;

Slovėnija – Ukraina;

Suomija – Italija.

Kelialapius į kitą etapą jau taip pat yra iškovoję Ispanijos, Juodkalnijos, Vengrijos, Kroatijos, Serbijos, Latvijos, Rusijos ir Turkijos rinktinės.

Kokiomis poromis jos bus suskirstytos, paaiškės po paskutinio turo mačų C ir D grupėse ketvirtadienį.