„Žalgiriui“ nepavyko su Eurolyga atsisveikinti pergalingai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai maču su Italijos vičečempionais Kantu „Bennet“ baigė Eurolygos „Top 16“ etapo kovas.

Iki šio mačo Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai ne kartą buvo arti pergalės, tačiau laimėti neįstengė nei sykio. Kantu krepšininkai į Kauną atvyko turėdami dvi pergales, tačiau taip pat praradę net teorines viltis prasibrauti tarp aštuonių stipriausių žemyno ekipų. H grupėje pirmosios dvi vietos atiteko favoritėms „Barcelona Regal“ ir Tel Avivo „Maccabi Electros“ komandoms.

Kauniečiams nepavyko iškovoti pergalės ir šį kartą. „Žalgiris“ vėl buvo arti tikslo, tačiau patyrė nesėkmę 71:77.

Nors paskutinėje dvikovoje abiems komandoms beliko kovoti dėl garbės, tiek kauniečiai, tiek italai neslėpė ambicijų trinktelėti durimis, iškovodami pergalę. „Žalgiris“ norėjo atsirevanšuoti ir už svečiuose patirtą apmaudžią nesėkmę 78:79.

Kantu „Bennet“ - turtinga krepšinio istorija ir gausią trofėjų kolekciją sukaupęs klubas. Dar praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje tuometinis Kantu „Squibb“ klubas du kartus tapo stipriausia senojo žemyno komanda, o iš viso savo apdovanojimų lentynose turi dešimt trofėjų Europos taurių turnyruose ir pagal šį rodiklį nusileidžia tik Madrido „Real“.

Po aukso amžiaus Kantu klubas pasitraukė į šešėlį, o į elitą sugrįžo tik pernai, iškovojęs Italijos pirmenybių sidabrą bei pasiekęs šalies taurės finalą. Sugrįžimas į prestižiškiausią Europos krepšinio turnyrą Andrea Trinchieri auklėtiniams nusisekė. Italijos vicečempionai daug kam netikėtai pateko į „Top 16“ etapą ir buvo netoli tikslo nuveikti dar daugiau.

„Bennet“ į Kauną atvyko be dviejų savo traumuotų krepšininkų - Gianlucos Basilės ir Vladimiro Micovo. „Žalgirio“ strategas A.Trifunovičius prieš dvikovą turėjo sukti galvą dėl Milovano Rakovičiaus ir DeJuano Collinso smulkių traumų, tačiau abu legionieriai šiandien buvo registruoti rungtynėms ir pasirengę išbėgti ant parketo.

Kauniečiai susitikimą pradėjo kiek neįprasta starto sudėtimi: Mantas Kalnietis, Dainius Šalenga, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Milovanas Rakovičius.

M.Rakovičius metimu iš po krepšio pradėjo susitikimą, tačiau į tai svečiai atsakė aštuoniais taškais ir atitrūko - 8:2. Robertą Javtoką starto sudėtyje pakeitęs serbas aikštelėje jautėsi lyg žuvis vandenyje. Per pirmas keturias minutes M.Rakovičius surinko 6 taškus ir padėjo „Žalgiriui“ atsitiesti - 10:10.

Nesužaidus 7 minučių savo fenomenalią tritaškių seriją pratęsė Marko Popovičius. Kroatas pataikė tritaškį , leido savo ekipai atitrūkti 16:12 bei 36-ąsias Eurolygos rungtynes iš eilės aikštę paliko įmesdamas bent po vieną tolimą metimą.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ buvo priekyje - 23:18.

Antrąjį ketvirti svečiai pradėjo vienuolika taškų be atsako ir rezultatas švieslentėje kardinaliai pasikeitė - 23:29. Taškų badą kauniečių gretose nutraukė tolimą metimą pataikęs Mantas Kalnietis.

Pirmoje rungtynių pusėje didžiausia mįsle žalgiriečiams tapo puikus Manucharo Markoišvilio žaidimas. Gruzinas per pirmus du kėlinius pataikė 4 tritaškius, surinko 19 taškų ir padėjo „Bennet“ įgyti pranašumą. Po pusės sužaisto rungtynių laiko - 39:35 priekyje svečiai.

Iki pertraukos blankiai rungtyniavo „Žalgirio“ lyderis Sonny Weemsas. Amerikietis aikštėje praleido kiek daugiau nei 10 minučių, tačiau per jas spėjo susirinkti tris pražangas ir nepelnęs taškų atsisėdo ant suolo.

Trečią kėlinį spudrtu pradėjo jau aikštės šeimininkai. Po M.Rakovičiaus metimo lygu - 42:42. S.Weemsas baudos metimu pirmuosius taškus pelnė tik 26-ąją dvikovos minutę. Vos tik aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas puskabliu po ilgos pertraukos vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį (46:44). Kėlinį metimu kabliu užbaigia Robertas Javtokas. Po trijų kėlinukų - pusiausvyra 50:50.

Lemiamame kėlinyje - nervų karas. Po S.Weemso tritaškio iš aikštės krašto „Žalgiris“ vėl priekyje (55:54). Tuomet tritaškį taip pat įsmeigė M.Popovičius ir šeimininkams pavyko perimti iniciatyvą (60:56). Kai jau atrodė, kad A.Trifunovičiaus auklėtiniai perlauš mačo eigą sau naudinga linkme, savo 30-ąjį tašką tritaškiu pelnė fantastiškas rungtynes sužaidęs M.Markoišvilis. Rezultatas vėl tapo lygus (62:62).

Pajutę kraują, „Bennet“ perėmė iniciatyvą ir jos iš savo rankų nepaleido. Svečiai iškovojo trečią pergalę Eurolygos „Top 16“ turnyre - 77:71.

„Žalgiris“ – „Bennet“ 71:77 (23:18, 12:23, 15:11, 21:27)

"Žalgiris“: M.Popovičius 15 taškų, M.Rakovičius 14, M.Kalnietis 12.

„Bennet“: M.Markoišvilis 30, G.Šermadinis 16, N.Mazzarino 9.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga