„Žalgiris“ užtikrintai žengė į BBL finalo ketvertą (komentarai)

Kauno „Žalgirio“ buvo arenoje žaidžiamos Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalio serijos trečiosios rungtynės, kuriose vietos „Žalgiris“ susitinka su Prienų „Rūdupio“ ekipa.

Serijos iki dviejų pergalių rezultatas prieš šią dvikovą buvo lygus 1:1. Praėjusį trečiadienį vykusiose rungtynėse Prienuose pergalę 97:85 sensacingai šventė „Rūdupis“. Penktadienį Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniams pavyko pasiekti revanšą - 85:67.

Ketvirtfinalio serijoje kovojama iki dviejų pergalių. Kauniečiai lemiamoje dvikovoje neleido suabejoti savo pranašumu ir iškovojo užtikrintą pergalę 90:73 bei pateko į finalo ketvertą.

„Žalgiris“ dėl vietos finale kausis su „Šiauliais“. Antano Sireikos auklėtiniai į ketvirtfinalį pateko po to, kai netikėtai iš BBL Elito diviziono pasitraukė Liubercų „Triumf“ ekipa.

Rusijos klubas laimėjo pirmąją ketvirtfinalio dvikovą 84:76, tačiau dėl ypač intensyvaus tvarkaraščio ir dalyvavimo „FIBA Europe“ Iššūkio taurės varžybose nusprendė nebetęsti kovos dėl BBL taurės ir savo vietą užleido „Šiauliams“.

Šiame mače kauniečiams tikrai nepadės Sonny Weemsas. „Žalgirio“ lyderis antrosiose ketvirtfinalio rungtynėse patyrė čiurnos traumą. Šiandien atliktas pakartotinis magnetinio rezonanso tyrimas parodė, kad amerikiečiui šis sezonas greičiausiai baigtas. S.Weemsas į aikštelę galės sugrįžti tik po 6-8 savaičių.

Rungtynės

Kauniečiai rungtynes pradėjo „žemu“ starto penketu: Mantas Kalnietis, Marko Popovičius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Jau pirmosiomis mačo minutėmis „Žalgiris“ surengė varžovų krepšio apgultį - 15:0. Pirmuosius taškus prieniškiai sugebėjo pelnyti tik baigiantis penktai pirmojo kėlinio minutei, kai su pražanga pataikė Gediminas Orelikas. Atsigavę po šalto dušo, prieniškiai pradėjo rinkti taškus, tačiau tam, kad panaikintų didžiulį deficitą, jau reikėjo ne tik pastangų, tačiau ir sėkmės. Po pirmojo kėlinio - 26:18.

Vis dėlto kelti baltą vėliavą Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atsisakė. Kelios iš eilės sėkmingos atakos ir „Rūdupis“, netikėtai sugrąžinęs intrigą, vėl pradėjo kvėpuoti šeimininkams į nugaras (25:28).

Tačiau žalgiriečiai budrumo neprarado. Puikiai atakavusio Marko Popovičiaus vedini šeimininkai laimėjo atkarpą 11:0 ir vėl saugiai atitrūko 45:29.

Atrodo, patikėjęs savo komandos pergale, Aleksandras Trifunovičius į aikštę vienu metu išleido net tris jaunus savo auklėtinius: Žygimantą Janavičių, Mario Delašą bei Vytenį Lipkevičių.

Komandos ilsėtis išėjo „Žalgiriui“ pirmaujant 47:36.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ tvirtai įrodinėjo, kas yra šios dvikovos favoritas. Stvėrę jautį už ragų, kauniečiai vėl truktelėjo į priekį. Arenoje susirinkusių sirgalių nuotaikas praskaidrino tris baudų metimus iš eilės pataikęs Robertas Javtokas. „Centro“ toks pasirodymas buvo palydėtas labai gausiais aplodismentais.

Baigiantis trečiajam kėliniui „Žalgirio“ pranašumas pasiekė 20 taškų ribą (63:43).

Ketvirtajame kėlinyje „Rūdupis“ gavo šansą priartėti. DeJuanas Collinsas prarado kamuolį ir neleistinai stabdydamas Adą Juškevičių buvo nubaustas nesportine pražanga. Po akimirkos už garsiai reiškiamas emocijas amerikietis buvo nubaustas ir technine pražanga. Trys taiklūs A.Juškevičiaus baudų metimai skirtumą aptirpdė, tačiau jau kitoje atakoje pats „Rūdupio“ lyderis gavo techninę pražangą ir vėl viskas stojo į vietas - 73:57.

Šeimininkai išsaugojo persvarą ir užtikrintai žengė į finalo ketvertą.

„Žalgiris“ - „Rūdupis“ 90:73 (26:18, 21:18, 18:13, 25:24)

„Žalgiris“: T.Delininkaitis 18 taškų, M.Popovičius, M.Kalnietis ir R.Javtokas 11.

„Rūdupis“: V.Dabkus 17, A.Juškevičius 16, S.Buterlevičius 11.

Virginijus Šeškus, „Rūdupio“ vyr. treneris.

„Jei žaidžiant su tokia ekipa kaip “Žalgiris" pavyktų laimėti du susitikimus iš dešimties,būtų labai gerai. Pradžia buvo 0:15. Negalima taip pradėti rungtynių. Kita vertus,žalgiriečiai su mumis jau žaidžia visuomet rimtai nusiteikę ir mus gerbia. Tai mumsdidžiulis įvertinimas. Kauniečiai turi persvarą visose pozicijose ir tas puikiai matosi.Buvome atsigriebę ir sumažinę deficitą iki trijų taškų. Po to žalgiriečiai vėl susikaupė iratitrūko. Rungtynių teisėjai taip pat darė nemažai klaidų. Buvo epizodų, kai arbitrai sunkiaikontroliavo rungtynes. Arbitrai neatitiko žaidžiančių komandų lygio.

Aleksandras Trifunovičius, „Žalgirio“ vyr. treneris.
Svarbiausia, jog pasiekėme tikslą ir patekome į finalo ketvertą. Labai gerai pradėjome susitikimą ir jau pačioje susitikimo pradžioje turėjome penkiolikos taškų persvarą. Toks startas ir nulėmė rungtynių baigtį. Norėjau po lygiai padalinti minutes visiems žaidėjams, tik Mantas Kalnietis ir Tomas Delininkaitis žaidė kiek daugiau. Beje, tai buvo pirmosiosrungtynės, kai mes ir varžovai metėme panašų skaičių baudų. Nors žaidžiame agresyviau už „Rūdupį“, per pirmuosius mačus metėme mažiau baudų. Tai sunkiai paaiškinama.
Tikrai nesidžiaugiame, jog viskas taip pakrypo ir esame priversti likusią sezono dalį verstis be Sonny Weemso. Tačiau rungtynių vienas žaidėjas nelaimi. Visi kiti krepšininkai turės kompensuoti šį praradimą. Šias spragas užpildyti padėtų didesnis treniruočių skaičius, bet jų neturime. Visgi turime žaidėjų, kurie gali pasitempti. Kai kurie vaikinai galbūt buvo nepatenkinti dėl per mažai jiems aikštėje skiriamų minučių skaičiaus. Dabar jie galės pasitempti ir įrodyti, ko iš tiesų yra verti.

Tikrai pasitikiu savo žaidėjais. Tikiu, jog jie gali kompensuoti Sonnio netektį. Visi jie praktiškai gali žaisti keliose pozicijose, yra universalūs.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisBBL

sraigė

sraigė portretas
Vistiek RŪDUPIS šaunuoliai.

TIESIAI SVIESIAI

TIESIAI SVIESIAI portretas
Turetu Rudupis nors puse biudzeto kuri dabar turi Zalgiris - rezultatas butu visiskai kitoks.