„Žalgiris“ trečią kartą šį sezoną patiesė „Anadolu Efes“ (komentarai)

Sirgaliams reikia Kauno „Žalgirio“ lygiai taip pat kaip „Žalgiriui“ reikia sirgalių. Nors legendinė Kauno ekipa jau neturi šansų prasibrauti į Eurolygos ketvirtfinalį, rungtynėse su Stambulo „Anadolu Efes“ aistruoliai užpildė „Žalgirio“ arenos tribūnas ir dar kartą įrodė, kad tikroji Europos krepšinio širdis plaka Kaune.

Už karštą palaikymą Joano Plazos auklėtiniai atsidėkojo gražia pergale 79:71, kuri gerokai sukomplikavo turkų viltis kovoti dėl pirmosios E grupės vietos.

Oktay‘us Mahmutis, Stambulo „Anadolu Efes“ vyriausiasis treneris

Sveikinu žalgiriečius su pergale. Labai prastai gynėmės ir tikrai prastai pradėjome trečiąjį kėlinį. Po jo mums pakilti buvo labai sunku. „Žalgiris“ išsaugojo persvarą ir laimėjo. Tai buvo vienos prasčiausių mūsų sužaistų rungtynių šį sezoną. Vis dėlto šiuo pralaimėjimus niekas nesibaigia. Mes iš karto pradedame galvoti apie kitas rungtynes.

Joanas Plaza, Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris

Esu labai patenkintas kai laimime tokias rungtynes, ypač žinant visą situaciją aplink klubą. Esame lyg boksininkas, kuriam gresia nokautas, tačiau kas kartą atsistojame ir kovojame iš naujo. Galite pagalvoti, kad tris kartus nugalėti šį varžovą lengvą, tačiau ši komanda šiemet nugalėjo Maskvos CSKA, Madrido „Real“ ar Malagos „Unicaja“. Taip pat galime palyginti abiejų ekipų biudžetus. Žaisdami be Pauliaus Jankūno, Marko Popovičiaus bei Tremmello Dardeno sugebėjome laimėti. Didelį žingsnį į priekį padarė ne tik Mindaugas Kuzminskas, bet ir Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius. Svarbiausia, jog šie jauni žaidėjai nebijo, kovoja, ir supranta, jog kaunasi už „Žalgirį“. Mačą pradėjome prastokai. Pirmąjį kėlinį praleidome per daug taškų. Po to pagerinome gynybą ir manau, jog nusipelnėme laimėti. Manau, kad atiduosime visas savo jėgas, kad ir kuriame turnyre rungtyniautume: Eurolygoje, VTB Vieningoje lygoje ar Lietuvos čempionate. Esame profesionalai ir negali žaisti tik dėl atlyginimų.

Rungtynių statistika

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 79:71 (25:27, 19:15, 19:14, 16:15).

Žalgiris“: D.Lavrinovičius 24 taškai(3/4 tritaškiai), M.Kuzminskas 15 (6 atk. kam.), R.Kaukėnas 9, J.Foote‘as (7 min.) ir O.Lafayette‘as, D.McGrathas 5, R.Javtokas, M.Delašas ir K.Lavrinovičius po 4, V.Lipkevičius 2, A.Juškevičius 0 (9 min.).

„Anadolu Efes“: J.Lucasas 14, J.Farmaras 12, D.Savanovičius 11.

Rungtynių eiga

I kėlinys. Žalgiriečiai mačą pradėjo tokia startine sudėtimi: Donnie McGrathas, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Turkai rungtynes pradėjo keturiais Semiho Erdeno taškais, tačiau kauniečiai į tai atsakė R.Javtoko metimu iš po krepšio bei D.McGratho tritaškiu.

Pirmoje kėlinio pusėje trapią persvarą bei iniciatyvą išlaikė svečiai, tačiau įsibėgėję kauniečiai ne tik pavijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą - 14:12.

Visgi budrumo Oktay'aus Mahmučio auklėtiniai budrumo neprarado. „Anadolu Efes“ susigrąžino iniciatyvą bei po pirmojo kėlinio turėjo kuklią dviejų taškų persvarą - 27:25.

II kėlinys. Antrasis kėlinys prasidėjo pagal panašų scenarijų. „Anadolu Efes“ spurtavo 5:1 ir atitrūko 32:26, tačiau žalgiriečiai išlaikė kovinį atstumą.

Po Keremo Tunčeri tolimos bombos svečiai buvo įgiję rekordinę septynių taškų persvarą, tačiau Joano Plazos vaikinai kelti baltą vėliavą atsisakė ir grąžino intrigą - 37:39.

Prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei Mario Delašas tritaškiu vėl išvedė kauniečius į priekį (44:42).

Pirmoje rungtynių pusėje J.Plaza suteikė daug minučių jauniesiems savo auklėtiniams, tačiau nei vienas jų vaizdo negadino ir pasitikėjimą pateisino.

Po pirmųjų dviejų kėlinių - žalgiriečiai priekyje 44:42.

III kėlinys. Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai į aikštę išėjo labai gerai nusiteikę ir spurtavo 13:1 ir labai pavojingai atitrūko - 57:43.

Kauniečius į priekį traukė Darjušas Lavrinovičius. Sužaidus 22 minutes Brolis jau buvo pelnęs 17 taškų.

16 taškų deficitas „Anadolu Efes“ pažadino iš miego. Turkai susiėmė, tačiau trečiąjį kėlinį baigė atsilikdami septyniais taškais - 56:63.

IV kėlinys. Kaip jau šį sezoną tapo įprasta, ketvirtajame kėlinyje sirgaliai išvydo dramą. „Anadolu Efes“ iš paskutiniųjų bandė grąžinti intrigą, tačiau žalgiriečius tarsi garvežys paskui save traukė puikiai rungtyniavęs Darjušas Lavrinovičius.

Turkai išsigelbėti nesugebėjo. Lemiamu momentu žalgiriečių rankos metant baudos metimus nedrebėjo ir „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė penktąją pergalę.

Galutinis rungtynių rezultatas - 79:71.

***

Pozicijos. „Top 16“ etape žalgiriečiai turi 4 pergales, 7 pralaimėjimus, užima 6 vietą E grupėje ir į atkrintamąsias varžybas jau nepateks. 9 kartus laimėjusi „Anadolu Efes“ komanda kartu su Madrido „Real“ pirmauja grupėje. Stambulo ekipa jau beveik užsitikrino kelialapį į kitą etapą. „Anadolu Efes“ krepšininkams itin svarbu grupėje užimti pirmąją arba antrąją vietą, kad jie turėtų namų aikštės pranašumą ketvirtfinalio serijoje.

Prisiminimai. Kauniečiai sieks atkeršyti varžovams už apmaudų pralaimėjimą 52:56 „Top 16“ turnyro pirmajame rate. Reguliariajame sezone „Žalgiris“ „Anadolu Efes“ klubą pranoko abu kartus – 77:64 ir 71:53. Iki pralaimėjimo Stambule kauniečiai buvo laimėję visus keturis tarpusavio mačus prieš „Anadolu Efes“. Pirmą kartą šių ekipų keliai susitiko debiutiniame „Žalgiriui“ 1998-1999 metų sezone ir tuomet savoje aikštėje kauniečiai laimėjo 69:68, o svečiuose pranoko varžovus 84:70.

Forma. Pastaruoju metu Turkijos ekipa nedemonstruoja itin solidaus žaidimo. „Anadolu Efes“ Eurolygoje svečiuose neprilygo Atėnų „Panathinaikos“ klubui, tik per labai atkaklią kovą nugalėjo grupės autsaiderius Berlyno ALBA ir Bambergo „Brose Baskets“, Turkijos pirmenybėse vos vienu tašku įveikė kuklų Edirnės „Olin“ klubą. Šios šalies čempionate Oktay Mahmuti auklėtiniai užima tik 4 vietą.

Ginklas. Stambulo komandos pavojingiausias žaidėjas – buvęs dukart NBA čempionas gynėjas Jordanas Farmaras. Jis pelno 14,5 taško, atkovoja 3,8 kamuolio, atlieka 4,1 perdavimo.

Sentimentai. Dviem Kauno komandos legionieriams dvikova su „Anadolu Efes“ kels ypatingus sentimentus. Marko Popovičius ir Oliveris Lafayette‘as yra praeityje vilkėję „Anadolu Efes“ ekipos marškinėlius. Kroatas Turkijoje žaidė 2005-2006 metais ir padėjo ekipai laimėti Turkijos taurę. Varžovų komandoje nuo to laiko dar likęs vyriausiasis treneris Oktay‘us Mahmuti bei aukštaūgiai Ermalas Kuqo ir Keremas Gonlumas. O.Lafayette‘as į Stambulą atvyko praėjusio sezono antroje pusėje ir padėjo komandai „Top 16“ varžybose.

Gretos. Tiesa,  rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas Eurolygoje M.Popovičius šį kartą dvikovą  prieš savo buvusią ekipą stebės nuo atsarginių suolo. Snaiperis gydosi blauzdos traumą. Jau kuris laikas komandai negali padėti ir peties operaciją neseniai iškentęs kapitonas Paulius Jankūnas. Nuo sezono pradžios nežaidžia Tadas Klimavičius, o Tremmellas Dardenas prieš keliolika dienų paliko „Žalgirį“ ir sukirto rankomis su Madrido „Real“.

Pamatai. 1976 metais įkurtas klubas iki 2011-ųjų vadinosi vienos didžiausių Turkijos alaus gamintojo „Efes Pilsen“ vardu. Vis dėlto Turkijoje įsigaliojęs tabako ir alkoholio reklamos reguliavimo įstatymas draudžia sporto organizacijoms reklamuoti šios kategorijos prekes, tad klubo pavadinimas oficialiai buvo pakeistas. „Anadolu Efes“ – tai jaunimo ugdymo programa, kurios garsiausi talentai yra šiuo metu NBA rungtyniaujantis Hidayetas Turkoglu bei Eurolygos visų laikų geriausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių Mirsadas Turkcanas.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolygaAnadolu Efes

kaunietis

kaunietis portretas
pasirodo , kad tas , nelietuviškas ''Žalgiris'' ir be atlyginimų - vien tik už Ačiū , gali žaisti ir laimėti ? Tai kam dar jiems milijonus mokėti ?

kiek mus melž

kiek mus melž portretas
KIEK MILIJONŲ KAINUOJA KAUNIEČIAMS-MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS IŠLAIKYTI žalgirį ir sporto areną. O KIEK MILIJONŲ SKIRIAMA MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ VAIKAMS, JŲ BŪRELIAMS????? KIEK , KIEK ???????????????????????????????????? Kodėl kauniečiai reketuojami mokėti milijonus privačiam sporto klubui, kaip šiandiena per televizorių pasakė Kupčinskas , kad yra pinigų sumokėti žalgiriečių atlyginimams. O Kauno gatvėms sutvarkyti pinigų nėra, gatves tvarkyti, daugiabučių kiemus tvarktyti pinigų nėra, nes tai ne turtingųjų pramoga. Kodėl švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai žalgirio išlaikymui dėl turtuolių pramogos – krepšio varžybas, nes eiliniam kauniečiui ši pramoga neįkandama, nes neužtenka pinigų susimokėti už šildymą, o ką jau kalbėti apie bilieto nusipirkimą į krepšio varžybas. Dirbantiems ir gaunantiems minimumo atlyginimą privalo išlaikyti žalgirio komandą dėl pasiturinčiųjų pramogos -repšinio varžybos.