„Žalgiris“ pralaimėjo mūšį Eurolygos čempionams (komentarai)

„Žalgiris“ A.Gomelskio taurės turnyre pralaimėjo ir antrąsias rungtynes. Šiandien kovoje dėl trečiosios vietos kauniečiai 75:86 nusileido Eurolygos čempionams Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkams. Žalgiriečiai pirmavo tik mačo pradžioje, vėliau visą laiką persvarą turėjo Graikijos komanda.

A.Gomelskio taurės turnyro pusfinalyje žalgiriečiai po dramatiškos kovos 87:89 pralaimėjo Eurolygos vicečempionams Maskvos CSKA krepšininkams, o „Olympiacos“ ekipa 79:82 turėjo pripažinti Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandos pranašumą.

Finale CSKA 82:65 nugalėjo Krasnodaro komandą ir tapo turnyro nugalėtoja. Pralaimėjusiems Simas Jasaitis pelnė keturis taškus.

Istorija. „Žalgiris“ tapo pirmojo A.Gomelskio taurės turnyro, surengto 2008 metais, nugalėtoju. Kitame turnyre kauniečiai nedalyvavo, o 2010-aisiais pusfinalyje parklupdė Atėnų „Panathinaikos“, tačiau finale nusileido CSKA ekipai. Pernai žalgiriečiai pralaimėjo ir CSKA, ir „Panathinaikos“ krepšininkams.

Traumuoti. Dėl traumų „Olympiacos“ komandai Maskvoje negalėjo atstovauti aukštaūgis iš Makedonijos Pero Antičius ir amerikietis Acie Law.

Varžovai. „Olympiacos“ krepšininkai yra „Žalgirio“ varžovai 2012-2013 metų Eurolygos turnyre.

Komentaras

Vladimiras Romanovas, „Žalgirio“ savininkas: „A.Gomelskio taurės turnyras Maskvoje “Žalgiriui„ buvo naudingas. Komandos žaidime pastebėjau teigiamų bruožų, ji formuojasi. Tiesa, su CSKA rungtyniavome žymiai geriau nei su “Olympiacos". Gal tai lėmė, kad CSKA dar nėra optimalios formos, o gal ir kitos priežastys. CSKA žalgiriečiams buvo kaip raudonas audeklas buliui. Vyrai kontroliavo žaidimo eigą, nuolat pirmavo. Buvau tikras, kad laimėsime. Man patiko jaunojo Ado Juškevičiaus žaidimas.

Rungtynėse su „Olympiacos“ dėl trečiosios vietos komanda buvo be motyvacijos, treneris leido pailsėti Kšištofui Lavrinovičiui, Oliveriui Lafayette'ui. Tiesa, neblogai sužaidė Jeffas Foote'as, formą pradeda įgyti Rimantas Kaukėnas, Mantas Kalnietis. Turnyru Maskvoje likau patenkintas. Treneris Joanas Plaza prieš artėjantį Eurolygos sezoną eksperimentavo. Tokios varžybos ir skirtos eksperimentams, komandų analizei prieš oficialų Eurolygos sezono startą".

Rungtynių įvykiai

„Žalgiris“ rungtynes su „Olympiacos“ pradėjo tokios sudėties: Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas, Darjušas Lavrinovičius. Mačui nebuvo registruoti Kšištofas Lavrinovičius ir Oliveris Lafayette'as.

1-asis kėlinys. Mačą sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“. Po Mario Delašo ir Darjušo Lavrinovičiaus metimų kauniečiai pirmavo 4:0.

Tačiau Graikijos komanda atsakė spurtu 12:0 ir įgijo 8 taškų persvarą. 7 min. Eurolygos čempionai pirmavo 15:9. Po minutės „Olympiacos“ įgijo rekordinę persvarą - 20:11. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Žalgirio“ varžovai, kurie po pirmojo ketvirčio įgijo net 13 taškų persvarą (24:11).

2-asis kėlinys. Antrojo kėlinio pradžioje Pirėjo ekipa pataikė tritaškį ir pirmavo 27:13. Žalgiriečiai netrukus sumažino skirtumą iki 10 taškų (17:27). Vėliau „Olympiacos“ nuolat pirmavo 9-14 taškų persvara. 19-ąją minutę kauniečiai po Tado Klimavičiaus metimo atsilikinėjo 30:40

Prieš pat pertrauką Graikijos ekipa baudų metimais padidino persvarą iki 11 taškų (43:32). Per pirmąją rungtynių dalį „Žalgiriui“ daugiausia taškų pelnė M.Delašas (6) ir D.Lavrinovičius (5), „Olympiacos“ - Vassilis Spanoulis ir Georgios Printezis (po 9).

3-asis kėlinys. Po pertraukos sėkmingiau žaidė Eurolygos čempionai. 24 min. komandas po tolimo graikų šūvio skyrė net 17 taškų (51:34). Kauniečiai kelis kartus sumažino skirtumą iki 13 taškų (56:43, 60:47), tačiau iniciatyvos perimti nesugebėjo. Likus žaisti vienam kėlinukui „Olympiacos“ turėjo solidžią 17 taškų persvarą (66:49).

4-asis kėlinys. Paskutinį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 4:0. Po Rimanto Kaukėno metimo kauniečiai priartėjo (53:66), o 34 min. komandas skyrė tik 11 taškų (61:72). Tačiau „Olympiacos“ tuoj pat pelnė 5 taškus be atsako ir po K.Papanikolaou tritaškio vėl nutolo. Graikijos komanda dažnai pataikydavo iš toli, kauniečiai nesugebėjo apsiginti nuo varžovų tritaškių.

Vis dėlto žalgiriečiai nenuleido rankų. 38 min. po Vytenio Lipkevičiaus taiklių baudų metimų „Žalgiris“ sumažino  Eurolygos čempionų pranašumą iki 9 taškų (72:81). Tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti LKL čempionai. Pranašiau žaidęs Graikijos klubas laimėjo 86:75 ir iškovojo trečiąją vietą.

„Žalgiriui“ taškų pelnė: Jeffas Foote'as 13, Rimantas Kaukėnas 11, Darjušas Lavrinovičius ir Tadas Klimavičius po 10, Marko Popovičius 7, Mario Delašas 6,  Tremmellas Dardenas ir Mindaugas Kuzminskas po 4, Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas po 3, Adas Juškevičius ir Vytenis Lipkevičius po 2.

„Olympiacos“: Georgios Printezis 20, Stratas Perperoglou 16, Kostas Paponikolaou 11, Kostas Sloukas 10... Martynas Gecevičius 1.

Arnold

Arnold portretas
Siaip Zalgiris siemet turi didziuli potenciala ir manu skinsime vien pergales Eurolygoje. Kiek toli nueisim priklausys nuo serkmes ir teiseju. Teisejais esu nusivyles, ypac vieningioje lygoje

ir gerai

ir gerai portretas
Kai "geriausias krepsininkas ir treneris" sokejelis buratinas nupirko "Zalgir"i, nuo to karto ne kiek nesisieloju del ju pralaimejimu ir palaikau kitas komandas.