„Žalgiris“ palaužė „Lietuvos rytą“ ir tapo vienvaldžiu LKL lyderiu

Šeštadienį vakare Kauno sporto halėje „Kalnapilio“ - Lietuvos krepšinio lygos čempionate grumsis lyderių komandos - „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“. Rungtynes po atkaklios kovos 67:64 laimėjo Kauno krepšininkai, įsirašę aštuntąjį laimėjimą ir tapę vienvaldžiais LKL lyderiais.

Apsauga. Krepšinio mėgėjus į sporto halę praleidinėjantys saugos tarnybos darbuotojai, turėję daugiausia galimybių užsikrėsti siaunčiančiu pandeminiu gripu,  buvo su veido kaukėmis.

Padėtis. Ir „Žalgiris“, ir „Lietuvos rytas“ šį sezoną LKL čempionate dar nebuvo pralaimėję. Abi ekipos iki tarpusavio dvikovos turėjo po septynias pergales, tad po šeštadienio mačo vien jų užleis LKL lyderės vietą.

Antrąkart. Abi komandos šiemet jau kartą žaidė - Baltijos krepšinio lygos taurės turnyro finale. Tuomet pergalę 83:78 iškovojo „Žalgiris“, o to mačo naudingiausiuoju žaidėju buvo pripažintas Martynas Pocius.

Atsarginiai. Iš 14 žalgiriečių dvikovai su Vilniaus ekipa buvo neregistruoti dar sirguliuojantys Povilas Butkevičius ir Šarūnas Vasiliauskas. Vilniaus ekipa versis be delnikaulį susilaužiuso Vido Ginevičiaus.

Teisėjai. LKL grandų dvikovai teisėjaus Romualdas Brazauskas (Vilnius), Antanas Ramanauskas (Šiauliai), Jurgis Laurinavičius (Kaunas).

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Brownas, Šalenga, Klimavičius, Watsonas.

"Lietuvos rytas": Popovičius, Gecevičius, Jomantas, Zavackas, Baynesas.

Pirmasis kėlinys. Rungtynių sąskaitą po kelių netaiklių atakų atidarė Zavackas - 3:0. Netrukus Watsonas atsakė dvitaškiu. Nuo pirmųjų minučių užvirė kieta kova. Po trijų minučių R.Kurtinaitis pakeitė Baynesą - australui treneris turėjo priekaištų dėl gynybos. Jį pakeitė Bjelica. 5 min. 11:7 pirmauja svečiai. Tačiau po pusantros min. jau priekyje žalgiriečiai - 13:11. Po dešimties žaidimo min.  jie pirmavo 17:16.

Antrasis kėlinys. Sužaidus dvi minutes ir kauniečiams pirmaujant 19:16, aikštėje vietoje Klimavičiaus pasirodė estas Sander Venė. 15 min. Brownas tritaškiu padidina persvarą iki 22:16, dar iš toli pataiko Šalenga - 25:16. Vilniečiai negali taškų pelnyti penkias min. R.Kurtinaitis žaidimą stabdo minutės pertraukėle.

Taškų badą nutraukė Gecevičius - 25:18. Bet Šalenga atsakė tritaškiu ir pirmą kartą skirtumas pasiekė dviženklį skaičių - 28:18. Netrukus jis dar įmetė vieną baudą - 29.18.

Vilniečiams pirmasis pavojaus ženklas dėl pražangų - 18 min. trečią kartą prasižengė Bjelica.

Pagaliau "pramušė" Pocius - po jo tritaškio "Žalgiris" įgijo rekordinę persvarą - 36:23. Tačiau po to vilniečiai surengė dvi tritaškes atakas ir ilsėtis komandos išėjo "Žalgiriui" pirmaujant 36:29.

Įdomiausias statistikos rodiklis - "Žalgiris" neturėjo nė vieno antrojo šanso mesti į krepšį, nes neatkovojo nė vieno kamuolio po varžovų krepšiu. Vilniečiai tai padarė 7 kartus.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. „Žalgiris“: D.Šalenga 10, M.Brownas 8, A.Milaknis 6, M.Pocius, T.Klimavičius ir T.Watsonas – po 4.
„Lietuvos rytas“: D.Zavackas 8, B.Popovičius ir A.Jomantas – po 6, M.Bjelica 4, S.Babrauskas 3, M.Gecevičius 2.

Statistika („Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“) po dviejų kėlinių. Dvitaškiai – 5/13 (38 proc.) ir 5/20 (25 proc.), tritaškiai – 7/11 (64) ir 4/10 (40), baudos – 5/10 (50) ir 7/11 (64). Atkovota kamuolių 15 ir 20, perimta 2 ir 2, klaidų – 5 ir 6, komandų efektyvumo balai – 43 ir 21.

Trečiasis kėlinys. 23 min. trečią kartą prasižengė Watsonas. Bjelica tuoj pat puolime prasižengė ketvirtą kartą. 5-7 taškais pirmauja kauniečiai. 24 min. Begičius ir Brownas vėl padeda atitrūkti - 42:31.

28 min. dar vienas Zavacko tritaškis, jau trečiasis, leidžia "Lietuvos rytui" priartėti iki 48:41. G. Krapikas prašo minutės pertraukėlės.

Įsižaidė Pocius. Jis per trečiąjį ketvirtį pelnė 10 taškų ir 30 min. padidino atotrūkį iki 53:42. Sėkmingi žalgiriečių veiksmai gynyboje leido jiems sėkmingai užbaigti kėlinį - 55:42.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtis prasidėjo Kalniečio metimu - 57:42. 33 min. aikštę už penkias pra-angas paliko Babrauskas. Brownas metimu iš 7 m pasiekia 16 taškų persvarą - 62:46.

36 min. Watsonas prasižengė penktą kartą. Jomantas vienu baudos metimu sumažina skirtumą iki 62:51. "Žalgiris" praranda kamuolį, dvi baudas sumeta Gecevičius ir intriga grįžta - 62:53. Iki mačo pabaigos lieka 4 min. Pocius akrobatišku šuoliu atstato 10 taškų skirtumą - 64:54.

Įvykius aikštėje pagreitino Zavackas, nubaustas technine pražanga. Brownas pataikė dvi baudas - 66:54, tačiau atakos surengti nepavyko. Vilniečiai apsigynė. Iki mačo pabaigos liko pustrečios min. Netrukus už penkias pražangas aikštę paliko ir Bjelica.

Likus kiek mažiau nei dviem min. Zavackas trimis baudos metimais priartėjo iki 66:59. Pocius pataiko tik vieną - 67:59. Likus 1 min. Jomantas pataiko tritaškį - 67:62. Vis dėlto  žalgiriečiai išsaugojo trapią persvarą ir nugalėjo 67:64.

Rezultatyviausieji  žaidėjai. „Žalgiris“: M.Pocius 17 (4/6 dvitaškių, ½ tritaškių, 6/8 baudų 6 atkovoti kamuoliai), M.Brownas 15, D.Šalenga 14, A.Milaknis 7, M.Kalnietis (6 rez.perd.), T.Watsonas ir T.Klimavičius (7 atkovoti kamuoliai) – po 4, M.Begičius 2.

“Lietuvos rytas”: D.Zavackas 18 (2/4 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 5/5 baudų), M.Gecevičius ir A.Jomantas – po 11, B.Popovičius 10, M.Bjelica 5, S.Babrauskas, D.Boronjakas ir J.Sinica – po 3.

Statistika: dvitaškiai – 13/30 (43 proc.) ir 10/31 (32), tritaškiai – 8/22 (36) ir 8/17 (47), baudos – 17/26 (65) ir 20/28 (71). Atkovota kamuolių 32 ir 36, perimta – 6 ir 3, klaidų  - 11 ir 16.

Šiame straipsnyje: LKLŽalgirisLietuvos rytas