„Žalgiris“ - „Montepaschi“: pralaimėjimas 72:83 (papildyta 23 val.)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų pastangos įrodyti, kad savoje sporto halėje gali įveikti bet kuriuos varžovus, mače su Sienos „Montepaschi“, subliuško. „Žalgirio“ komanda patyrė šeštąjį pralaimėjimą Eurolygoje iš eilės 72:83 (17:24, 15:25, 29:17, 11:17).

Akistatos. Nuo 2002 m. Eurolygoje „Žalgiris“ ir „Montepaschi“ tarpusavyje kovojo kone kasmet ir jau yra sužaidę 11 rungtynių. Tik dukart pergalę šventė „Žalgiris“, abu kartus italų klubą įveikęs 2004-2005 m. sezone. Šio sezono pirmojo rato dvikovą Sienoje „Montepaschi“ laimėjo 84:64.

Pozicijos. „Montepaschi“ komanda, iškovojusi penkias pergales iš šešių galimų, tvirtai žengia antroje A grupės vietoje. „Žalgiris“, turintis vieną pergalę, su Zagrebo „Cibona“ dalijasi 5-6 vietas. Žalgiriečių kortas dar labiau sumaišė trečiadienį iškovota trečioji Vilerbano ASVEL pergalė prieš Stambulo „Fenerbahe-Ulker“.

Sirgaliai. E tribūnos aistruoliai italų ekipą sutiko su nauju plakatu - "Jokios sienos mums nebaisios".

Teisėjai. Carlas Jungebrandas (Suomija), Emilio Perezas Pizarro (Ispanija), Marko Juras (Serbija).

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Brownas, Šalenga, Watsonas, Begičius.

"Montepaschi": McIntyre'as, Hawkinsas, Sato, Stonerookas, Eze.

Pirmasis kėlinys. 3 min. svečiai išsiveržia į priekį 8:2, 10:3. Atrodė, kad iš sąstingio galbūt užves Browno tritaškis (6:10), tačiau jau kitos atakos metu Sienos ekipa pelno du lengvus taškus.  Begičius 4 min. jau turi dvi pražangas, jį keičia Klimavičius.

8 min. Klimavičius sumažina skirtumą vieno metimo atstumu - 15:17. Tačiau apsiginti nesiseka. Nepavyko ir kelios žalgiriečių atakos iš po krepšio, o kartu su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena dar pataikė Mcintyre'as ir "Montepaschi" po 10 žaidimo minučių priekyje 24:17. 9 min. aikštėje pasirodė Kšyštofas Lavrinovičius.

"Žalgirio" puolėjas Watsonas per pirmąjį kėlinį pelnė 8 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

Antrasis kėlinys. Vietoje Browno antrajame kėlinyje aikštėje pasirodė estas Sander Venė. 12 min. varžovai priekyje 28:17. Pocius tritaškiu skirtumą sumažino - 20:28. "Montepaschi" komandoje taškus iki šios akimirkos pelnė jau 8 žaidėjai, "Žalgiryje" - 5.

"Montepaschi" tvirtai laiko iniciatyvą savo rankose ir įpusėjus antrajame ketvirčiui "Žalgirio" ekipa atsilieka 24:34. G.Krapikas žaidimą stabdo minutės pertraukėle. Po jos reikalai kiek pasitaisė ir žalgiriečiai 18 min. priartėjo iki 29:36.

Po kauniečių klaidos aikštės viduryje trečią kartą prasižengė Brownas. Jį keičia Pocius.

Lavrinovičius prasidėjus 20 min, smeigia tritaškį, po to dar pataiko dvi baudas ir "Montepaschi" vėl pirmauja didžiausiu skirtumu - 46:32. Bet tuo problemos nesibaigia. Paskutinės kėlinio atakos metu "Žalgiris" prarado kamuolį ir Sato maždaug iš 9 m taikliai meta į krepšį - po dviejų kėlinių "Montepaschi" priekyje 49:32. Viltys bliūkšta.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": T.Watsonas 10 (10 atkovotų kamuolių), T.Klimavičius 9, M.Brownas ir M.Begičius - po 4, M.Pocius 3, D.Šalenga 2.

"Montepaschi": K.Lavrinovičius (žaidė 10 min.) ir D.Hawkinas - po 9, B.Eze 8, T.McIntyre'as ir H.Domercantas - po 7.

Statistikos rodikliai ("Žalgiris" ir "Montepaschi'). Dvitaškiai - 10/24 (42 proc.) ir 15/24 (63), tritaškiai - 3/8 (38) ir 4/10 (40), baudos - 3/6 (50) ir 7/10 (70), atkovota kamuolių - 19 ir 20, perimta - 0 ir 6, klaidų - 6 ir 3.

Trečiasis kėlinys. Krapikas į kovą pabando mesti dar vieną jauną žaidėją Juškevičių. Regis, jo užduotis - stabdyti kiek tik įmanoma McIntyre'ą, kuris pirmoje mačo pusėje atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Kelias atakas žalgiriečiams pavyko apsiginti (40:52) ir Sienos ekipas strategas Pianigianis prašo minutės pertraukėlės.

Tačiau žalgiriečiai atrodo atsigavę, o Juškevičius šaltakraujiškai pataiko tritaškį ir 25 min. skirtumas mažėja iki 45:52. Juškevičių keičia Brownas. Po Kalniečio tritaškio skirtumas sumažėja dar vienu tašku - 48:54. Bet taškų badą nutraukia ir "Montepaschi" - iš toli pataiko Lavrinovičius.

27 min, Klimavičius tolimu šūviu varžovų persvarą dar labiau tiprdo - 53:58. Tačiau vos tik dvi atakas nepvyko užpulti, nepavyko ir apsiginti - 53:63.

29 min. Watsonas prasižengė ketvirtą kartą. "Montepaschi" priekyje 64:57. Po trijų kėlinių "Žalgiris" atsilieka 61:66. Už žaidimą šiame ketvirtyje komplimentų nusipelnė Adas Juškevičius.

Ketvirtasis kėlinys. Prie baudų metimo linijos - Venė. Jis skirtumą sumažina vienu tašku - 62:66. Didelių pastangų dėka žalgiriečiai apsigina, bet užpulti nepavyksta. Netaiklių atakų seriją tęsia abi komandos. Ir vėl šeimininkus baudžia Lavrinovičius - 62:68. Žalgiriečiai pradeda klysti, 34 min. 62:70 ir Krapikas prašo minutės pertraukėlės. Paradoksas - žalgiriečių žaidimas pradėjo strigti, kai aikštę paliko jaunasis Juškevičius ir grįžo Šalenga. Brownas kažkodėl ketvirtąjį kėlinį sėdi ant atsarginių suolo. "Montepaschi" atsigavo ir 35 min. vėl susigrąžino solidų pranašumą - 75:62.

Sporto halės žiūrovai skanduoja "Browną, Browną". Tačiau rezultatyviausias žalgirietis kažkodėl nežaidžia. 37 min. Krapikas jį rengiasi grąžinti į žaidimą, tačiau dar minutę teisėjai nestabdo žaidimo ir Browną pavyksta grąžinti į aikštę tik pačiam paprašius minutės. Tačiau vilčių mažai - 38 min. "Montepaschi" pirmauja 81:65. Per 8 min. kauniečiai pelnė tik 4 taškus.

Mačo pabaigoje kauniečiams dar pavyko sumažinti skirtumą, tačiau iš esmės tai nieko nepakeitė. Jie pralaimėjo 72:83.