„Žalgiris“ įveikė Lenkijos „Anwil“ ir žengė į finalą

Kauno sporto halėje šeštadienį tęsėsi kovos dėl S.Butauto vardo taurės. Kauno „Žalgiris“ be didelio vargo rezultatu 78:61 nugalėjo D.Adomaičio treniruojamą Lenkijos komandą.

Rytoj turnyro finale kauniečiai susikaus su Rygos VEF komanda.

I-asis kėlinys

Pirmuosius taškus „Žalgiris“ pelnė nuo baudų metimų linijos, prabėgus beveik minutei nuo kėlinio pradžios. „Žalgirio“ traukinys nė kiek nemažino apsisukimų ir kaupė persvarą nuo pirmų minučių. Prabėgus trims minutėms – 9:2. Kėliniui įpusėjus varžovai iš Lenkijos susikaupė ir pradėjo vytis kauniečius. Jie sugebėjo sumažinti skirtumą iki dviejų taškų. Nors „Žalgiris“ sugebėjo atitrūkti keliais taškais, Lenkijos klubo žaidėjai klampia gynyba ir tolimais metimai sumažino skirtumą iki minimumo.

II-asis kėlinys

Antrą kėlinį komandos pradėjo kiek apsnūdusios ir atsargios. „Žalgiris“ ilgų derinių dėka pradėjo po truputį krautis persvarą, tačiau Lenkijos klubo žaidėjai nenorėjo paleisti kauniečių. Kelis kartus „Anwil“ krepšininkai pabandė žaisti agresyviai, tačiau tokios atakos baigdavosi klaidomis. Kėliniui dar neįpusėjus „Žalgiris“ pradėjo spausti savo varžovus gynyboje. Prabėgus vos keturioms kėlinio minutėms po dviejų iš eilės taiklių metimų „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą. Iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minutėms žalgiriečiai pasiekė 15-os taškų persvarą. Deja, kauniečiai neišvengė duobės, kurios metu prarado penkis brangius taškus.

III-iasis kėlinys

Kėlinys prasidėjo taikliu D.Lavrinovičiaus dvitaškiu metimu ir to paties žaidėjo pražanga, kuri leido varžovams po švilpuko surengti greitą tolimą ataką. Rekordinę savo šešiolikos taškų persvarą „Žalgiris“ įgijo po T.Klimavičiaus dvitaškio prabėgus beveik keturioms kėlinio minutėms. Netrukus kauniečiai trumpam įgijo ir septyniolikos taškų persvarą.

IV-asis kėlinys

Ketvirtasis kėlinys priminė dviejų komandų treniruotę, kurioje viena žinojo, kad laimės, o kita stengėsi neprisidaryti gėdos. 21-o taško skirtumas „Žalgirio“ naudai – prabėgus vos trims kėlinio minutėms. Kibi gynyba ir kelios gražios atakos, pasibaigusios dėjimais iš viršaus, kiek išgelbėjo „Anwil“  krepšininkų reputaciją. Lenkijos klubas sugebėjo skirtumą sumažinti iki 20 taškų. Likus žaisti minutei iki rungtynių pabaigos lenkai skirtumą sumažino iki 15 taškų.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17, O.Lafayette‘as 13 (4/5 trit.), D.Lavrinovičius 12 (7 atk. kam.), K.Lavrinovičius 12, T.Dardenas 8, M.Delašas 4, M.Kuzminskas 4, R.Kaukėnas 4, M.Kalnietis 2 (7 rez. perd., 3 per. kam.), T.Klimavičius 2, M.Popovičius 0 (6 rez. perd.), V.Lipkevičius 0.

„Anwil“: R.Wrightas 12, K.Szubarga 10 (6 rez. perd.), M.Ginyardas 10 (6 atk. akm.), R.Boykinas 10.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisAnwil