„Žalgiris“ - „Fenerbahce-Ulker“: pralaimėjimas 78:84 (atnaujinta)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį vakare sporto halėje žaidė Eurolygos A grupės rungtynes su Stambulo „Fenerbahce-Ulker“. Tik vieną pergalę po keturių mačų turėjusiems žalgiriečiams pergalės reikėjo kaip oro, tačiau nepavyko - 78:84 (24:23, 19:14, 14:22, 21:25).

„Žalgiris“ išliks ketvirtoje A grupės vietoje, nes tą patį vakarą Prancūzijoje Vilerbano ASVEL 71:68 nugalėjo Zagrebo „Cibona“ ekipą. Visos trys komandos dabar turi po vieną pergalę, tačiau „Žalgirio“ geriausias tarpusavio rungtynių taškų santykis.

Gripas. Visiems krepšinio mėgėjams, atėjusiems stebėti rungtynių į sporto halę, buvo išdalytos veido kaukės. Tačiau didžioji dalis žmonių jomis nesinaudojo. Tie, kurie serga ar bijojo susirgti, liko namie. Tačiau laisvų vietų sporto halėje nebuvo daug.

Akistatos. „Žalgiris“ ir „Fenerbahce-Ulker“ iki šiol Europos turnyruose sužaidė dešimt rungtynių ir abi yra pasidalijusios po penkias pergales.

Pozicijos. „Žalgiris“ A grupėje turi vieną pergalę ir dalijasi 4-5 vietomis su „Cibona“, „Fenerbahce-Ulker“ su dviem pergalėmis iš keturių galimų žengia trečioje vietoje. Kauniečiams, norintiems turėti realių vilčių patekti į kitą etapą, būtina įveikti turkų klubą.

Teisėjai. Rungtynėms teisėjaus Christos Christodoulou (Graikija), Juan Carlos Garcia Gonzalez (Ispanija), Oscar Perea (Ispanija).

Lyderis. Sinusitu antradienį susirgęs M.Brownas šįvakar žais - jis jau apšilinėjo kartu su komanda.

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Brownas, Šalenga, Watsonas, Begičius.

„Fenerbahce-Ulker“: Onanas, Basakas, Kaanas, Kinsey, Asikas.

Pirmasis kėlinys. 2 min. svečiai pirmauja 7:2. Brownas tritaškiu mažina skirtumą, o dar po dviejų netaiklių varžovų atakų Šalenga lygina rezultatą 7:7. Prasideda kova taškas į tašką. Kėlinio viduryje Begičius prasižengė antrą kartą ir jį keičia Čiukinas. Tačiau stabdyti 213 cm ūgio Asiką sunkiai sekasi ir jam.

5 min. "Žalgiris" po sėkmingų Browno ir Šalengos atakų priekyje 16:13. Į atakas įsitraukia Watsonas ir po šešių min. kauniečiai priekyje 20:13, 22:14. Tačiau "Fenerbahce" atsitiesė ir laimėjo kelių minučių atkarpą 6:0. 9 min. komandas skyrė tik vienas metimas - 22:20. Čiukiną keičia Klimavičius - G.Krapikas nei iš gero gyvenimo priverstas mažinti sudėtį...

Po pirmojo kėlinio - 24:23.

Antrasis kėlinys. Žalgiriečiai bando atsitiesti - 29:23. Krapikas suteikė kelias minutes poilsio Kalniečiui ir Watsonui ir puolimas vėl pradėjo strigti. Į aikštę grįžo Kalnietis ir Watsonas. 15 min. 33:28. 18 min. viskas prasideda iš naujo - 36:35. Žalgiriečiai neleidžia galutinai perimti varžovams iniciatyvos ir 20 min. vis dar pirmauja 40:35.

Pavyzdingai sužaista kėlinio pabaiga - po sėkmingos gynybos paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį pataikė Pocius ir ilsėtis komandos išėjo "Žalgiriui" pirmaujant  43:37.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": Brownas 13 (3/3 tritaškių), Šalenga 11, Pocius 7, Watsonas 6 (7 atkovoti kamuoliai), Begičius 4, Klimavičius 2.

„Fenerbahce-Ulker“: Onanas 8, Giričekas ir Asikas - po 6, Erdenas 5.

Statistika ("Žalgiris" ir „Fenerbahce-Ulker“). Dvitaškiai - 13/24 (54 proc.) ir 13/20 (65), tritaškiai - 4/9 (44) ir 2/12 (17), baudos - 5/5 (100) ir 5/8 (63). Atkovota kamuolių 21 ir 12, perimta 5 ir 6, klaidų - 11 ir 6, naudingumo balai - 48 ir 35.

Trečiasis kėlinys.  "Žalgiris" pirmauja 3-5 taškų skirtumu. 27 min. Semihas Erdenas persvarą sumažino iki minimumo - 49:48, o Kaanas netrukus tritaškiu persveria rezultatą Stambulo ekipos naudai - 51:49. Panašu, kad septyniese žaidžiantiems žalgiriečiams pradeda stigti jėgų, o varžovai, turintys dideles žaidėjų keitimo galimybes, tai jausdami didina žaidimo spartą. Tampa ne tik sunkiau gintis, bet ir pulti. 29 min. 52:56.

Kėlinys baigiasi tuo pačiu scenarijumi kaip ir antrasis, tik šįkart Pociaus tritaškis nepadidino persvaros, o tik sumažino atsilikimą - 57:59. Brownas šį kėlinį nepelnė nė taško, Šalenga - 2.

Ketvirtasis kėlinys. Pocius išlygina rezultatą - 59:59. Bet prabyla varžovų snaiperiai, pataikę tris iš eilės tritaškius ir visus iš tos pačios vietos - 63:67. Watsonas 34 min. prasižengė ketvirtą kartą. "Žalgirio" atakos stringa.

35 min. "Žalgiris" turi galimybę išlyginti rezultatą ir ja pasinaudoja - 67:67. Bet ir vėl nepavyksta apsiginti, užpulti taip pat - 38 min. 69:73. 39 min. aikštę už 5 pražangas palieka Watsonas. Svečiai pirmauja  74:69. Likus pusantros minutės "Žalgirio" laivas baigia paskęsti - 69:76. Tampa akivaizdu, kad tokiomis pajėgomis Eurolygoje kalnų nenuversi - komandai reikia pastiprinimo.

"Žalgiris" pralaimėjo 78:84. Tai buvo ketvirtas iš eilės pralaimėjimas Eurolygoje.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": M.Pocius 19, D.Šalenga 17, M.Brownas 16, T.Watsonas 12, M.Begičius 8, M.Kalnietis 4 (6 rez.perd.), T.Klimavičius 2.

"Fenerbahce-Ulker": D.Kaanas Mršičius 16, O.Onanas 13, S.Erdenas ir G.Giricekas - po 12, O.Asikas ir E.Preldzičius - po 10.

Statistika. Dvitaškiai - 23/44 (52 proc.) ir 23/37 (62), tritškiai - 6/15 (40) ir 8/22 (36), baudos - 14/17 (82) ir 14/22 (64). Atkovota kamuolių - 35 ir 27, perimta - 6 ir 11, klaidų - 17 ir 10.