„Žalgiris“ - ASVEL: penktasis pralaimėjimas 67:77 (papildyta)

Kauno „Žalgiris“ Prancūzijoje pralaimėjo itin svarbias Eurolygos A grupės rungtynes tiesioginiams savo konkurentams kovoje dėl kelialapio į TOP-16 varžybas Vilerbano ASVEL krepšinininkams 67:77 (23:24, 20:26, 12:20, 11:8).

"Žalgirį" į priekį vedė komandos kapitonas Dainius Šalenga, pelnęs 25 taškus, tačiau kitų žaidėjų indėlis buvo per menkas. "Žalgiris" teorinių vilčių patekti į Eurolygos šešioliktuką dar turi, tačiau būtina gerinti žaidimą.

D.Šalenga, surinkęs 28 naudingumo balus, tapo naudingiausiu šeštojo turo žaidėju.

Pozicijos. Pirmojo rato „Žalgirio“ ir ASVEL dvikovą Kaune 71:52 užtikrintai laimėjo aikštės šeimininkai. Iki šiol tai vienintelė „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje. „Žalgiris“, ASVEL ir Zagrebo „Cibona“ A grupėje turi po 1 pergalę ir dalijasi 4-6 vietas.

Arena. Rungtynės vyks Vilerbano „Astroballe“ arenoje, kurioje telpa 5600 žiūrovų.

Teisėjai. ASVEL ir „Žalgirio“ dvikovai teisėjaus Leonidas Spyridonos (Graikija), Paolo Taurino (Italija), Miguelis Angelas Perezas Nizas (Ispanija).

Sveikata. Antradienį truputį prasčiau jautęsis Dainius Šalenga atsigavo ir tikrai žais su ASVEL. Jis treniravosi ir prieš kelionę, ir ketvirtadienio rytą Vilerbane.

Starto penketai. "Žalgiris": Kalnietis, Brownas, Šalenga,  Watsonas, Begičius.

ASVEL: Lukauskis, Traore, Campbellas, Marshallas, Dixonas.

Pirmasis kėlinys. Mačas prasidėjo abipusėmis atakomis. 3 min. "Žalgiris" po Šalengos, Kalniečio ir Watsono metimų priekyje 9:5. 5 min. dar tritaškį pridėjo Brownas ir kauniečiai atitrūko 18:11, privertę varžovų trenerį paprašyti minutės pertraukėlės.

"Žalgiris" ir toliau pirmavo 4-6 taškų skirtumu. Kol kas sunkiausiai  sekėsi stabdyti Marshallą, kuris per 9 min. surinko 9 taškus ir tritaškiu sumažino savo komandos atsilikimą iki 20:23. Tokiu pačiu metimu 201 cm ūgio puolėjas ir baigė kėlinį, beveik ištirpdęs visą svečių pranašumą - 24:23.

Antrasis kėlinys. 11 min. Begičius prasižengė trečią kartą ir jį keičia Klimavičius. "Žalgirio" žaidimas išsiderino. 12 min. ASVEL jau priekyje 27:24. 12-ąjį tašką pelnęs Šalenga išlygino rezultatą - 29:29.

G.Krapikas stengiasi dažnai keisti žaidėjus, kad pagrindiniai žaidėjai išsaugotų jėgų mačo pabaigai.

Pristabdę Marshallą, žalgiečiai "paleido" 36 metų veteraną Foirest, kuris pelnė penkis taškus iš eilės. 14 min. ASVEL priekyje 37:32. Krapikas priverstas stabdyti žaidimą minutės pertraukėle. Tačiau ir po jos ASVEL gynybą įveikti buvo sunku, o ir apsiginti nesisekė. 16 min. ASVEL pirmavo 41:34. Žalgiriečiai šiuo metu jau yra prametę 7 baudas, tris iš jų - Pocius.

Iniciatyvos ėmęsis Brownas pelnė iš eilės keturis taškus (41:38), tačiau apsiginti nesisekė.  Čukinas prametė dar vieną baudą, jau šeštąją (43:39). 19 min. ASVEL vis dar laiko žaidimo vadžias savo rankose - 47:39. Gynyba - didžiausia "Žalgirio" bėda pirmoje mačo pusėje.

Kėlinį tritaškiu baigė puikiai puolime žaidęs Šalenga - 49:44.

Rezultatyviausieji žaidėjai po dviejų kėlinių. "Žalgiris": D.Šalenga 17 (3/3 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 2/2 baudų, 18 naud.balų), T.Watsonas 8, M.Brownas ir M.Kalnietis (4 rez. perd.) - po 7.

ASVEL: R.Marshallas 16, E.Campbellas 9, L.Foirest 8, A.Traore 6.

Statistika po dviejų kėlinių ("Žalgiris" ir ASVEL): dvitaškiai - 10/15 (66 proc.) ir 13/19 (68), tritaškiai - 5/7 (71) ir 4/5 (80), baudos - 9/17 (52) ir 11/13 (84), atkovota kamuolių 8 ir 11, perimta 5 ir 5, klaidų 7 ir 7.

Trečiasis kėlinys. Keliais taškais priekyje ASVEL žaidėjai, puolime taškus renkantys be didesnio vargo. ASVEL jau trečiojo kėlinio pradžioje buvo surinkęs tiek taškų, kiek Kaune per visas rungtynes. Tad kol kas neveikia gynyba, kuri ir yra visų problemų priežastis.

25 min. ASVEL 4-6 taškų skirtumą padidino iki 8 - 59:51. Krapikas vienu metu į aikštę įleido ir Janavičių, ir Čukiną vietoje Kalniečio ir Watsono. Iš pagrindinių aikštėje teliko Šalenga ir Brownas, su jais ir Klimavičius. Esant tokiam varžovų penketui šeimininkai 25 min. padidino skirtumą iki 61:51. Kaunasi vienas Šalenga, sumažinęs skirtumą iki 61:54. dar tris taškus iš "Žalgirio" ir Šalengos atėmė arbitrai, neįskaitę tritaškio, kuris buvo atliktas dar tikrai nesibaigus 24 sek. laikui.

Tuo komandos bėdos dar nesibaigė - vos aikštėje pasirodęs Juškevičius užsidirbo nesportinę pražangą.

28 min. "Žalgirio" laivas pradėjo skęsti - 54:67 . Po trijų kėlinių ASVEL priekyje 69:56.

Ketvirtasis kėlinys. Atsirado pavojus, kad "Žalgiris" pralaimės didesniu nei 19 taškų skirtumu, kokiu laimėjo namuose. O situacija grupės lentelėje gali būti tokia, kad viską lems ir taškų santykis. Tačiau žalgiriečių žaidimas kol kas neteikia jokių vilčių -  32 min. 56:73. Browno paleistas kamuolys iš tritaškio zonos net neliečia lanko. Aikštės šeimininkai jaučiasi lyg ant sparnų - 34 min. 75:56. Net penkių žalgiriečių naudingumo koeficientas yra neigiamas (po rungtynių su neigiamu koeficientu liko keturi).

37 min. "Žalgiriui" pavyko sumažinti skirtumą iki 64:75. Atkarpą kauniečiai laimėjo 8:0. Tačiau tai buvo viskas, ką "Žalgiris" galėjo padaryti. ASVEL laimėjo 77:67 ir įsirašė antrąją pergalę, o Kauno ekipa liko su vienu laimėjimu, kuris nustūmė ją į šeštąją grupės vietą.

Rezultatyviausieji žaidėjai. "Žalgiris": D.Šalenga 25 (5/5 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 6/7 baudų, 3 perimti kamuoliai, 2 rez. perd., 28 naudingumo balai), T.Watsonas 12, M.Kalnietis 9, M.Brownas 7 (1/6 tritaškių), T.Klimavičius 6, Ž.Janavičius 3, A.Juškevičius ir P.Čukinas (2/6 baudos) - po 2, M.Pocius 1 (M.Begičius, A.Milaknis).

ASVEL: R.Marshallas 20, L.Foirest ir E.Campbellas - po 15, A.Traore 10, B.Dixonas 6, M.Lukauskis 4, B.Fofana 2.

Komandų statistika ("Žalgiris" ir ASVEL): dvitaškiai - 17/25 68 ir 22/39 56, tritaškiai - 6/20 (30) ir 5/11 45, baudos - 15/26 57, 18/23 78, atkovota kamuolių - 23 ir 28, perimta 7 ir 11, klaidų - 17 ir 16.

Šiame straipsnyje: EurolygaŽalgirisAsvel