„Žalgiris“ 4 kelinyje pastatė „Lietuvos rytą“ į vietą (komentarai)

Šį vakarą krepšinio mėgėjų laukė ypatingas desertas – Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) ginklus surėmė dvi elitinės šalies komandos – Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“. Vilniečiai pirmoje rungtynių pusėje pirmavo, bet po pertraukos pranašiau žaidė „Žalgiris“, kuris ir iškovojo pergalę 90:79 (20:26, 23:20, 25:17, 22:16)

Rezultatyviausi. „Žalgiris“: M.Popovičius 20, I.Jaaberas 16, R.Kaukėnas 12, M.Kuzminskas ir V.Lipkevičius po 10, K.Lavrinovičius 7, O.Lafayette‘as 6, P.Jankūnas 5, J.Foote‘as ir M.Delašas po 2.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 25, N.Nedovičius 11, M.Katelynas 10, P.Samardžiskis 8, S.Buterlevičius 6, J.Blūmas ir S.Babrauskas po 5, D.Ivanovas 4, D.Dulkys 3, L.Radoševičius 2.

Nuomonė. Vladimiras Romanovas, „Žalgirio“ klubo savininkas

Nors mūsų komandos treneris Joanas Plaza nepabijojo išleisti jaunimo į aikštelę nuo rungtynių pradžios ir davė „forų“, net tuo „Lietuvos rytas“ nesugebėjo pasinaudoti. Jie manė, kad žaidžia su tokiais kaip Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Dainius Šalenga, kuriuos galima pastumdyti ir gauti pergalę. Tačiau jie žaidė visai su kito lygio komanda, nors joje nebuvo vienų iš lyderių Darjušo Lavrinovičiaus ir Tremmello Dardeno. Tačiau jų draugai, ypač Ibrahimas Jaaberas ir Marko Popovičius padarė šou ir varžovus paliko be vilties.

Po rungtynių, kai ėjau pasveikinti jas laimėjusių „Žalgirio“ krepšininkų, „Siemens“ arenos sirgaliai keikė mane kaip pažeminti iškrypėliai. Malonus jausmas, kad pavyko sugriauti dirbtiną velnių lizdą, kuriam dirba visa Lietuva. Prieš šias rungtynes žiniasklaidoje išspausdinti provokaciniai, gandų straipsniai tik sustiprino mane ir „Žalgirį.“

Komentarai. „Žalgirio“ treneris Joanas Plaza. Tikėjausi sunkių varžybų. Nusipelnėme laimėti, nors rungtynių pradžia buvo labais sunki, nepataikėme savų metimų Džiaugiuosi, kad vėliau pavyko išprovokuoti vilniečių klaidas ir jomis pasinaudoti. Turime jau dabar ugdyti jaunąjį žaidėją. Turime kelti jų meistriškumą, vienas iš mano tikslų – ugdyti jaunąją lietuvių kartą. Aš  nebijau jais pasitikėti.

„Lietuvos ryto“ strategas Darius Maskoliūnas. Eilinį kartą turiu konstatuoti faktą, kad nesame pasiruošę kautis 40 min. Ruošiamės, kaunamės, tačiau atėjus lemiamam momentui leidžiame pelnyti lengvus taškus, pradedame skubėti, nesilaikome drausmės, nors laiko pakeisti rungtynių eigą dar yra. Tris kėlinius žaidėme laikydamiesi plano. Fiziškai sėdome ketvirtajame kėlinyje. Truputėlį perlaikiau R. Seibutį. Kai
„Žalgiris“ surinko 5 asmenines pražangas, tad norėjosi išprovokuoti pražangas, ką šis žaidėjas tikrai gali. Tokio sudėjimo žaidėjui kaip jis tai neturėtų atsiliepti. Suteiksime jam poilsio ir jis bus pasiruošęs žaisti Belgrade.

Po nukritimo ant žemės N. Nedovičiui sukosi galva ir jis nebebuvo toks veržlus. Manęs nenustebino žalgiriečių startinis penketas, šiuo metu komanda žaidžia vieną iš geriausią krepšinį Europoje, tad treneris gali sau leisti plačiai variuoti sudėtimi.Nemanau, kad esame nepajėgūs kovoti su kauniečiais.

Rungtynių eiga.

I kėlinys. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradeda tokios sudėties: Nemanja Nedovičius,  Simas Buterlevičius, Renaldas Seibutis Mindaugas Katelynas, Predragas Samardžiskis. „Žalgirio“ startinis penketas: Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas, Jeffas Footas ir Mario Delašas.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo „Žalgiris“ – M. Delašas pelnė 2 taškus, žalgiriečiai kelis kart apsigynė. R. Seibutis taikliai du kart atakuoja iš priešingų aikštės kampų. J. Footas sumeta abi baudas – 6:4 (3 min.).

R. Seibutis trečią kartą pataiko laisvas iš aikštės kampo. M. Kuzminskas atsako dvejais baudų metimais. P. Samardžiski įridena kamuolį iš po krepšio. V. Lipkevičius taikliai atakuoja iš toli. Tą patį šeimininkų gretose padaro S. Buterlevičius – 14:9 (5 min.)

„Lietuvos ryto“ atsarginių žaidėjų suoliukas įspėtas emocijas reikšti santūriau. P. Samardžiskis deda iš viršaus. „Siemens“ arenoje žiūrovai itin triukšmingi – sausakimši abu arenos aukštai.

P. Samardžiskis deda iš viršaus. „Siemens“ arenoje žiūrovai itin triukšmingi – sausakimši abu arenos aukštai. R. Kaukėnas baudžiamas pražanga, S. Babrauskas realizuoja vieną baudos metimą. R. Kaukėnas atsako sėkmingu reidu. R. Seibutis pelno komandai jau 11-ąjį tašką. Oliveris Lafayet’as atsako dvitaškiu. S. Babrauskas pataiko abu baudos metimus – 21:13 (8 min.).

Komandos dar kartą apsikeičia tolimais metimais – taiklūs Marko Popovičius ir Janis Blūmas.  Po pirmojo kėlinio 26:20 pirmauja vilniečiai.

II kėlinys. Netaiklų J. Blūmo metimą iš po krepšio pataiso R. Seibutis. Greitajame puolime 2 taškus prideda Leonas Radoševičius. Kšištofas Lavrinovičius efektingai blokuoja L. Radoševičiaus metimą iš vidutinio nuotolio, tačiau „Žalgirio“ puolimas stringa, o N. Nedovičius skirtumą didina iki 32:20 (13 min.).

M. Kuzminskas skirtumą švelnina 2 taškais. Deividas Dulkys pataiko iš toli, kaip ir žalgirietis K. Lavrinovičius. M. Kuzminskas įspūdingai deda į krepšį su varžovo pražanga, tačiau jos nerealizuoja. N. Nedovičius taip pat atsako dėjimu. Greitajame puolime M. Popovičius skirtumą švelnina iki 37:28 (16 min.).

M. Kuzminskas tęsia dėjimų konkursą. Ibrahimas Jaaberas ir N. Nedovičius pataiko iš trijų taškų zonos – 40:33. M. Popovičius ir P. Jankūnas baudų metimais skirtumą mažina iki 4. I. Jaaberas „Žalgirį“ prie „Lietuvos ryto“ priartina dar 2 taškais. P. Samardžiskis atsako dvitaškiu.

I. Jaaberas dar kartą taikliai šauna iš toli. M. Katelynas atsako 4 taškais iš eilės. Paskutinę kėlinio sekundę žalgiriečiai mažina skirtumą iki 46:43.

Šeimininkų gretose iki pertraukos rezultatyviausiai rungtyniavo R. Seibutis (13),  N. Nedovičius (7) ir Predragas Samardžiskis (6). “Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė I. Jabeeras (10), M. Popovičius (9) ir M. Kuzminskas (8).

III kėlinys. Pirmąją ketvirčio minutę vyravo chaosas. Pirmasis ledus pralaužė jaunasis serbas N. Nedovičius. Kitoje atakoje tikslus buvo K. Lavrinovičius. M. Katelynas pridėjo 4  taškus, O. Lafayet‘as sumažino atsilikimą iki – 50:47 (23 min.).

R. Kaukėnas sau būdingu prasiveržimu pelno 2 taškus. S. Buterlevičius taiklus iš toli, V. Lipkevičius atsako sėkmingu prasivežimu. Įpusėjus kėliniui priekyje “Lietuvos rytas”- 55:51.

M. Popovičius prasiveržęs pelno 2 taškus, R. Kaukėnas išlygina, o netrukus ir persveria rezultatą – 57:59. “Lietuvos ryto” žaidime pasipila klaidos. M. Popovičius ir M. Kuzmiskas pelno po 2 taškus, 4 R. Seibučio taškai švelnina vilniečių atsilikimą iki minimumo, tačiau kėlinio pabaigą tiksliau sužaidžia svečiai. Po trečiojo kėlinuko priekyje „Žalgiris“ - 63:68.

IV kėlinys. Žalgiriečiai taikliai atakuoja iš toli, P. Samardžiskis mažina vilniečių deficitą iki 65:71. R. Seibutis prasivežimu dar labiau tirpdo kauniečių persvarą, tačiau čia pat dvitaškiu atsako K. Lavrinovičius ir R. Kaukėnas – 67:75.

Dejanas Ivanovas pelno 2 taškus su pražanga. Įpusėjus paskutiniajam kėliniui 4 taškais pirmauja „Žalgiris“. M. Popovičius 4 iš eilės taškais trūkteli kauniečius link pergalės - 71:79 (36 min.).

„Žalgiris“ nemažino apsukų. 37 min. po. R. Kaukėno dvitaškio komandas skyrė jau 12 taškų - 73:85. Vilniečių strategas Darius Maskoliūnas priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau ji nieko nebepadėjo. 40 min. po tolimo šūvio LKL čempionai įgijo rekordinę - 13 taškų persvarą - 77:90. Mačo pabaigoje „Lietuvos rytas“ ją sumažino tik dviem taškais, tad galutinis rezultatas 79:90.

Veidrodis. Niekam ne paslaptis, kad klubuose tvyranti atmosfera yra visiškai skirtinga. Lietuvos čempionai Eurolygos varžybose likus trejiems turams jau šią savaitę gali užsitikrinti pirmąją vietą grupėje. Šalies pirmenybėse ir VTB vieningoje lygoje, išskyrus nesėkmę prieš Rygos VEF, žalgiriečiai taip pat žygiuoja pergalingai.

„Lietuvos rytas“ niekaip neišbrenda iš pralaimėjimų liūno – per septynis Eurolygos turus vilniečiai iškovojo vienintelę pergalę ir velkasi D grupės dugne. Kituose frontuose sostinės klubui sekasi geriau – VTB lygoje „Lietuvos rytas“ yra iškovojęs 3 pergales ir patyręs tiek pat pralaimėjimų. LKL čempionate klubas kol kas žengia pergalingai.

Pagirios. „Lietuvos ryto“ renginių vadybininkės Nijolės Ruzgienės teigimu, vilniečius privilioti į areną trukdo ir tai, jog lietuviai vis dar yra persisotinę krepšinio, - „Po Europos čempionato sukeltos euforijos jaučiamas pagirių sindromas“, įsitikinus N. Ruzgienė.

„Žalgiris į Vilnių atvyksta po fantastiškų rungtynių su Vitorijos „Caja Laboral“, kuriose prieš kelias dienas varžovams leido įmesti tik 45 taškus ir pagerino dar kelis klubo rekordus. Po tokių įspūdingų pasirodymų dažniausiai seka emocinis ir fizinis nuovargis. Ar tai atsilieps šio vakaro principinei dvikovai – belieka tik spėlioti.

Aistros. Kova už aikštės ribų jau prasidėjo. „Lietuvos rytas“ išplatino pareiškimą, kuriame žadama prieš mačą parodyti vilniečius įkvėpsiančią vaizdo medžiagą, kuri, anot R. Ruzgienės, turėtų sudominti ir kauniečius. Tuo tarpu „Žalgirio“ fanų klubas „Žalioji mirtis“ socialiniuose tinkluose kviečia „padaryti tai, ko nepavyksta padaryti vilniečiams – užpildyti „Siemens“ areną“. Ar toks žalgiriečių fanų pareiškimas užgaus nuo krepšinio pervargusių vilniečių savigarbą? Kas bus tikrasis aikštelės šeimininkas?

Nežinomybė. Nepaisant to, kad lažybų bendrovės „Žalgirio“ šansus laimėti vertina 4 kartus geriau nei „Lietuvos ryto“, grandų dvikovos visada pasižymėdavo savo nenuspėjamumu. Tokiose dvikovose ne taip nesvarbu, kas demonstruoja solidesnį žaidimą tarptautiniuose turnyruose. Istorijoje netrūksta pavyzdžių, kai rungtynių likimą nulemdavo visą sezoną iki tol pratylėję krepšininkai.


Šiame straipsnyje: ŽalgirisLietuvos rytasLKL

NAUJAUSI KOMENTARAI

Hyper

Hyper portretas
Taikliai pasake, kad pavyko sugriauti dirbtiną velnių lizdą, kuriam dirba visa Lietuva

skersas

skersas portretas
Šalenga ir Timinskas (be Sabonio) buvo stabiliausi ir labiausiai nepasiduodantys ŽALGIRIEČIAI. O Mantas galėjo būti tas žalgirietis, kuris visą karjerą kaip pvz, kaip koks Alvertis.

gg

gg portretas
Oi kaip graziai Romanovas suskele! Fantastiskas komentaras! :D
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių