„Žalgirio“ arenoje stipruoliai gerina rekordus

Kaune vykstančiame klasikinės jėgos trikovės Europos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionate Lietuvos sportininkai jau iškovojo tris medalius.

Jaunimo (iki 18 metų) grupės svorio kategorijos per 84 kg Europos čempione tapo marijampolietė Ieva Vinkšnaitė. Trenerio Audriaus Vosyliaus auklėtinės trikovės rezultatas – 427,5 kg. Antrąją vietą užėmė rusė Ana Voznilova (410 kg), trečiąją – lenkė Wiktoria Zalesinska (362,5 kg).

Mažąįį aukso medalį už laimėtą traukos rungtį pelnė Nojus Konstantinas Čypas (iki 74 kg, trenerė Ala Sketerienė): rokiškėno rezultatas – 261 kg. Tai naujas jaunimo (iki 18 metų) pasaulio rekordas.

Lietuvio trikovės rezultatas – 566 kg (4-oji vieta). Aukso medalis įteiktas prancūzui Souleimanui Turki (609,5 kg), sidabro – Norvegijos atstovui Simenui Myrvoldui Johnsonui (596 kg), bronzos – lenkui Dawidui Krolui (582,5 kg).

Jaunimo (iki 23 metų) grupėje trečias buvo Vidmantas Žibuda (iki 59 kg, treneris Artūras Mačionis). Lazdijų atletą (380 kg) aplenkė ukrainietis Rostislavas Žerebcovas ir latvis Edgaras Jurkanas (abu – po 490 kg).

Pasaulio jaunimo (iki 18 metų) rekordus Kaune taip pat pagerino suomė Fanny Lamminen (iki 57 kg, trikovė – 392,5 kg), britė Lucy Robinson (iki 63 kg, traukos rungtis – 170,5 kg), rusas Ilja Maričevas (iki 59 kg, trikovė – 524 kg), olandas Rowanas Kollau (iki 83 kg, traukos rungtis – 285 kg), ukrainietis Antonas Birukas (iki 93 kg, trikovė – 701,5 kg), prancūzas Corentinas Clementas (iki 105 kg, trikovė – 796 kg).

Europos čempionatas "Žalgirio" arenos amfiteatre vyks iki gruodžio 2-osios. Žiūrovai varžybas gali stebėti nemokamai. Lietuvos rinktinėje – Šakių, Lazdijų, Rokiškio, Kuršėnų, Marijampolės, Švenčionių, Vilniaus, Biržų, Kauno klubų galiūnai.