Vyriausybėje trečiadienį olimpiečiams bus įteiktos premijos

Vyriausybės rūmuose ministras pirmininkas Andrius Kubilius trečiadienį priims ir pasveikins aukščiausias vietas Londono olimpinėse žaidynėse užėmusius sportininkus bei jų trenerius, pranešė ministro pirmininko tarnyba.

Lietuvai atstovaujantys sportininkai Londono vasaros olimpinėse žaidynėse iškovojo du aukso, vieną sidabro bei du bronzos medalius. Dar 11 sportininkų ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė olimpinėse žaidynėse užėmė 4 – 8 vietas.

Premjeras sportininkams įteiks simbolinius premijų čekius. Iš viso olimpiečiams, jų treneriams bei sportininkus prižiūrėjusiems medikams ir mokslininkams bus įteikta premijų už 3,3 mln. litų. Už pirmąją vietą olimpinėse žaidynėse skiriama 400 tūkst. litų premija, antrąją – 200 tūkst., trečiąją – 150 tūkst. litų.

Londono olimpinėse žaidynėse čempionėmis tapo plaukikė Rūta Meilutytė ir šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė, sidabro medalį laimėjo kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, bronzos medalininkais tapo imtynininkas Aleksandras Kazakevičius bei boksininkas Evaldas Petrauskas.