V.Trakys: važiuosiu į užsienį tik jei bus to vertas pasiūlymas

Geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu futbolininku šiemet išrinktas Valdas Trakys neatmeta galimybės pasilikti Panevėžio "Ekrano" klube.

Rezultatyviausio A lygos žaidėjo teigimu, jis kol kas nesulaukė rimtų pasiūlymų iš užsienio ir svarsto pasilikti "Ekrano" komandoje. Tačiau V.Trakys išreiškė pasipiktinimą, jog Lietuvoje esanti mokesčių sistema išstumia vietinius žaidėjus.

Atvirame ir išsamiame interviu SPORT1 televizijai puolėjas taip pat įvertino savo du sezonus "Ekrane", savo sėkmingų metų priežastis, pasikeitimus šalies pirmenybėse bei nacionalinės rinktinės ciklą, rašo futbolas.lt.

- Valdai, ar jau galima Jus vadinti buvusiu Panevėžio "Ekrano" žaidėju?¸- SPORT1 paklausė V.Trakio.

- Kol kas ne, nesu uždaręs durų "Ekranui". Dar nebuvo rimto pokalbio su klubo valdžia, prezidentu Aušriu Labinu. Klube praleidau du puikius metus. Komandą paliksiu tik tuo atveju, jei bus to vertas pasiūlymas.

Negalvojau, kad kažkur važiuosiu, bet sezonas tikrai geras, yra susidomėjimas. Kaip jau žinote, turiu pasiūlymą iš Vokietijos antrosios Bundeslygos. Tačiau ten sezonas tik įpusėja ir dauguma dėl išlikimo kovojančių klubų nori stiprintis tik iki vasaros. Mane tokie pusmečio pasiūlymai netenkina. Geriau tada liksiu Lietuvoje ir vasarą žaisiu Čempionų lygos atrankos varžybose.

Tiesa, dar yra variantas žaisti Azerbaidžane, kur yra geros finansinės sąlygos. Tada reiktų važiuoti, kaip sako futbolininkai, užsidirbti pensijos.

Jei premjeras Andrius Kubilius toliau priiminės tokius įstatymus, lietuviams toliau bus varomi iš šalies. Dar neteko žaisti šalyje, kur legionierius mokėtų trigubai mažesnius mokesčius ir klubui neapsimokėtų, kad komandoje žaistų vietinis žaidėjas. Visur daroma atvirkščiai nei pas mus, stengiamasi išsaugoti vietos futbolininkus. Jei taip bus ir toliau mus išstums žaidėjai iš svetur, pavyzdžiui iš Afrikos.

- "Ekrane" praleidote du metus. Kuo jie buvo vienodi, kuo skyrėsi?

- Vienodi buvo tuo, kad abu kartus tapome čempionais. Bet asmeniškai buvo labiau skirtingi.

Prieš pirmą sezoną jau buvau pakabinęs batelius "ant vinies". Pačiam dar nesinorėjo baigti karjeros, bet rimtų pasiūlymų negavau. Buvau nuvykęs į Škotijos antrą lygą, bet ten siūlė tik sutartis mėnesiui ar dviems. Turbūt būčiau prisijungęs prie Klaipėdos "Atlanto". 

Bet sulaukiau "Ekrano" prezidento skambučio ir įvertinęs tai, jog ten geresnės tiek finansinės sąlygos, tiek perspektyvos, pasirinkau Panevėžį. Pradėjau treniruotis, pradžia buvo sunki, nes nėra taip lengvai vėl pradėti žaisti. Bet antra sezono pusė jau buvo nebloga.

- Kas šiemet lėmė Panevėžio "Ekrano" ir Jūsų paties sėkmingą žaidimą?

-  Dažnai antri metai žaidėjui toje pačioje komandoje būna geresni - vis tik pripranti prie miesto, prie klubo, žaidėjų. Mūsų sudėtis smarkiai nesikeitė - liko Deimantas Bička, kuris diriguoja žaidimą aikštės viduryje. Puikiai žaidusį Vitalijų Kavaliauską pakeitė aktyviai krašte žaidžiantis Stephenas Ademolu. Jis įmušė mažokai įvarčių, bet priversdavo varžovus prasižengti. Todėl labai pasikeitę nebuvome, taktinė schema išliko ta pati. Žaidėme vienu akcentuotu puolėju.

- Šį sezoną pelnėte 20 įvarčių. Ar tai Jūsų rekordas, tokio sėkmingo sezono turbūt neturėjote?

- Taip, tokių sėkmingų metų neturėjau. Per pasiruošimą sezonui įmušiau berods 10 įvarčių. Laukiau, kad bus neblogas sezonas. Nebuvo traumų, padėjo ir sėkmė. Be to, nesu toks puolėjas kaip Ronaldo ar Ševčenka, kuris gali suklaidinti kelis gynėjus ir įmušti. Man reikia, kad padėtų komandos draugai ir jie šį sezoną tai sėkmingai darė. Aišku, reikia mokėti užbaigti atakas, bet už perdavimus esu labai dėkingas komandai.

- Prieš dešimtmetį tapote šalies čempionu FBK "Kauno" gretose. Ar galėtumėte palyginti dabartinį čempionatą su tuo, kuris buvo 1999 metais? Kas apskritai pasikeitė Lietuvos futbole?

- Neatsimenu, kad tais laikais rungtynes transliuotų per televiziją, nebent tik UEFA taurių rungtynes. Būdavo ir tokių rezultatų kaip 12-0, 16-0. Taip pat nuo tų laikų susitvarkė nemažai stadionų. Pavyzdžiui senasis "Lokomotyvo" stadionas Vilniuje buvo atnaujintas ir tapo "Vėtros". Atsirado geras stadionas Marijampolėje. Dabar laukiame ir naujo stadiono Panevėžyje.

Apskritai čempionatas tapo profesionalesnis. Tik neišeitų lyginti su šiuo sezonu, nes šiemet situacija A lygoje buvo tikrai keista ir man nesuprantama. Žiemą visos komandos ruošėsi - tiek FBK "Kaunas", tiek "Atlantas". Gaila, kad jų neišvydome čempionate. Kiek kitokia tik Vilniaus "Žalgirio" padėtis. Man nesuvokiama, kad sostinėje nėra kam išgelbėti tokio klubo. Ši komanda turi būti A lygoje. Kaip buvo išgelbėtas Kauno "Žalgiris", manau turėtų būti išgelbėtas ir Vilniaus "Žalgiris".

- Tai, kad šiemet į lygą atėjo keturios naujos komandos, atsiliepė čempionato lygiui?

- Manau, kad taip. Yra skirtumas, ar žaisti su "LKKA ir Teledema" užmiestyje, ar su FBK "Kaunu" S.Dariaus ir S.Girėno stadione. "Kaunas" visą sezoną profesionaliai treniravosi, žaidė II lygoje, mušė po 15 įvarčių. Tai, kad jie taurėje nužengė iki pusfinalio, man joks siurprizas. Ši komanda turi perspektyvių žaidėjų, kurie kviečiami į jaunimo rinktines, gerą trenerį, neblogas sąlygas.

Skirtingai nei, pavyzdžiui, "Kruoja", kurios žaidėjai galėdavo pasitreniruoti tik 2-3 dienas. Sezono pradžioje smarkiai jautėsi, kad naujokai atsilieka. Visgi iš karto sunku pritapti prie aukštesnio lygio. Nors sezono pabaigoje tos keturios komandos "parodė dantis".

- Su "Kruoja" du kartus praradote taškus dėl atsipalaidavimo ar tiesiog varžovų sėkmės faktorius?

- Kaip varžovų treneris ir minėjo, turbūt jiems padėjo Dievas. Tokio "Kruojos" antrojo įvarčio, kaip pirmose rungtynėse Pakruojyje (Kęstučio Zeniausko įvartis per visą aikštę paskutinėmis minutėmis - aut. past.), nebuvau matęs per visą gyvenimą.  Antrose rungtynėse svečiuose per anksti patikėjome pergale. Negalima taip atsipalaiduoti.

- Šiemet grįžote į Lietuvos nacionalinę rinktinę, joje rungtyniavote. Kaip vertintumėte šiuos rinktinės metus?

- Man dar dabar gėda dėl pralaimėjimo Farerų salose. Galvojome, kad laimėsime savaime. Treneris rodė vaizdo įrašus ir kiekvieną dieną akcentavo, kaip varžovai atliks standartines padėtis, kaip ginsis, kaip išmetinės kamuolį iš užribio, kaip provokuos, daužys per kojas, numušinės tempą. Viską puikiai žinojome, bet išėjo taip, kad padarėme gėdą savo šaliai. Visi dėl to labai pergyveno.

Atrankos ciklo pradžia buvo labai gera ir visi puse lūpų buvo patikėję, kad galima patekti į Pasaulio čempionatą. Galvojau, kad antrąją vietą įmanoma pasiekti. Visi tikėjosi jos arba bent jau užimti trečiąją. Ketvirtoji vieta netenkina.

- Po pralaimėjimo Farerų saloms pasipylė kritika. Ji labai žeidė futbolininkus?

- Man sunkiau vertinti. Tokie žaidėjai kaip Deividas Šemberas, Marius Stankevičius ar Tomas Danilevičius ilgiau žaidžia rinktinėje ir gali išreikšti tvirtesnę nuomonę ar vertinti trenerių darbą. Man buvo gerai ir anksčiau, ir dabar. Nors dabar visos pasiruošimo sąlygos turbūt geresnės. Kita vertus, tai yra normalu. kaip sakė kapitonas T.Danilevičius, neturėtume gyventi palapinėse.

Sutinku, kad kritika mūsų adresu buvo juokinga palyginus su tuo psichologiniu spaudimu, kurį jaučia Italijoje ar pavyzdžiui Lenkijoje, Turkijoje. Ten žmonėms gali būti sunku pareiti ir namo. Teko girdėti, kad apmėtomi namai, uždegami automobiliai. Tai jau kažkas rimto.  Aišku, geriausia būtų buvę visiems susėsti ir išspręsti klausimus viduje.  Dabar išėjo taip, kad prezidentas davė interviu, žaidėjai davė interviu ir išėjo toks burbulas.

 


Šiame straipsnyje: valdas trakys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių