VTB lyga: „Žalgiris“ patiesė Krasnodaro krepšininkus (komentaras)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iš Krasnodaro grįš gerai nusiteikę. Nuo pat rungtynių pradžios pirmavę kauniečiai svečių arenoje 78:70 (20:12 17:15, 17:17, 24:26) nugalėjo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandą.

Svečiai aktyviau pradėjo rungtynes ir iš karto atitrūko 6:0. Aikštės šeimininkams tik kartą buvo pavykę išlyginti rezultatą (8:8). Jie visą laiką turėjo vytis pranašiau žaidusius žalgiriečius. Kauno komanda laimėjo pirmąjį kėlinį 20:12, o vėliau varžovams taip ir neleido perimti iniciatyvos. „Lokomotiv-Kuban“  sugebėdavo tik retkarčiais priartėti iki 5-6 taškų, tačiau kauniečių tai netrikdė. Jie žaidė užtikrintai ir varžovai apie pergalę galėjo tik pasvajoti.

Komentaras

Vladimiras Romanovas, „Žalgirio“ klubo savininkas

"Jeigu mūsų komanda taip žaistų šį sezoną kaip pirmą rungtynių pusę Krasnodare, tai būtų puiku. Tada „Žalgiris“ galėtų pretenduoti į vieną pajėgiausių klubų Eurolygoje. Potencialo turime nemažai – jau rungtynės su CSKA klubu Maskvoje per Aleksandro Gomelskio turnyrą parodė, kad mes buvome vertesni pergalės.

Ačiū vyrams, kurie atsirevanšavo už keistą pralaimėjimą „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkams praėjusiame sezone. Manau, kad šiose rungtynėse Mantas Kalnietis mums buvo nereikalingas.

Neapsirikome, kad pakvietėme į komandą brolius Lavrinovičius, Rimantą Kaukėną. Šie ir kiti žalgiriečiai gali žaisti dar geriau. Tai priklausys ir nuo to, ar mums pavyks rasti aukštos klasės įžaidėją, dėl kurio trūkumo jau trejus metus negalėjome pasiekti didelių pergalių".

Rezultatyviausi

„Žalgiriui“ taškų pelnė: Rimantas Kaukėnas 14, Tremmellas Dardenas 13, Kšištofas Lavrinovičius, Darjušas Lavrinovičius ir Oliveris Lafayette'as po 10, Marko Popovičius 6, Adas Juškevičius ir Jeffas Foote'as po 5, Vytenis Lipkevičius 3, Paulius Jankūnas 2.
„Lokomotiv-Kuban“: Nickas Calathesas 15, Maksimas Grigorjevas 12, Ali Traore 10, Simas Jasaitis 9.

Istorija. Praėjusį sezoną „Žalgiris“ ir „Lokomotiv-Kuban“ susitiko du kartus VTB Vieningosios lygos aštuntfinalyje. Šios dvikovos kauniečiams susiklostė nesėkmingai. Svečiuose varžovams jie pralaimėjo 44:72, savo aikštėje – 71:80.

Traumuoti. „Žalgiriui“ per dvikovą su Rusijos pirmenybių bronzine prizininke dėl traumų nepadėjo Tadas Klimavičius ir Robertas Javtokas.

Lietuviai. „Lokomotiv-Kuban“ komandą 2009-2010 metais yra treniravęs buvęs Lietuvos rinktinės, o dabar Gdynės „Asseco-Prokom“ komandos strategas Kęstutis Kemzūra. Šiuo metu ekipos fizinio rengimo treneriu dirba Sigitas Kavaliauskas, nuo vasaros klubo viceprezidento pareigas eina Ginas Rutkauskas. Komandos marškinėlius vilki Lietuvos rinktinės puolėjas Simas Jasaitis, o šiandien su ja trejų metų sutartį pasirašė iki šiol „Žalgiriui“ atstovavęs Mantas Kalnietis. Tačiau jis per šią dvikovą į aikštę dar neišbėgs.

Treneris. Prieš 2012-2013 metų sezoną „Lokomotiv-Kuban“ vyriausiuoju treneriu tapo žinomas Rusijos krepšinio specialistas, praeityje garsus krepšininkas Jevgenijus Pašutinas.

Startas. Rusijos čempionatą Krasnodaro krepšininkai pradėjo pergale. Jie po labai atkaklios kovos 74:72 palaužė Samaros „Krasnye Krylia“ komandą.

Nuomonė I. „Laukia labai sunkios rungtynės. Per Aleksandro Gomelskio taurės turnyrą pamatėme, kad „Lokomotiv-Kuban“ – puiki komanda. Mums nebus lengva laimėti svečiuose, tačiau šį sezoną keliame tikslą laimėti visur, kur tik įmanoma. Varžovų komandoje yra garsių pavardžių: Nickas Calathesas, Aleksandras  Maričius, Ali Traore. Tačiau pasistengsime pademonstruoti savo geriausias savybes, nors „Žalgirio“ sudėtyje nebus M. Kalniečio, T. Klimavičiaus, R. Javtoko“, - prieš dvikovą kalbėjo „Žalgirio“ strategas Joanas Plaza.

Nuomonė II. „Per A. Gomelskio turnyrą „Žalgiris“ padarė puikų įspūdį. Kauniečiai pademonstravo ypač kokybišką krepšinį per pirmąjį mačą su CSKA. Manau, kad mūsų komandos laukia sunkus mūšis, nes „Žalgiris“ – Eurolygos lygio ekipa, kelianti tikslus patekti ne tik į TOP-16, bet ir aukščiau. Varžovai – labai aukšto lygio, žinome jų galimybes. Tačiau žinome ir savo vertę. Rengiamės neutralizuoti „Žalgirio“ lyderius, primesti varžovams savo žaidimo stilių ir pademonstruoti aktyvų ir gražų krepšinį“, - teigė „Lokomotiv-Kuban“ vyriausiasis treneris J. Pašutinas.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo „žalgiris“. 3-ąją minutę kauniečiai po keturių Trammelo Dardeno ir dviejų Rimanto Kaukėno taškų pirmavo 6:0. Tačiau aikštės šeimininkai greitai atsigavo nuo tokio šalto dušo ir 5 min. rezultatas jau buvo 8:8.

8 min. LKL čempionams po Ado Juškevičiaus tritaškio vėl pavyko šiek tiek atitrūkti - 16:12. Netrukus Kšištofas Lavrinovičius kauniečių persvarą padidino iki šešių taškų (18:12), o pirmąjį kėlinuką „Žalgiris“ laimėjo 20:12.

Antrasis kėlinys. Po trumposios pertraukėlės kauniečiai nemažino apsukų, 13 min. po K. Lavrinovičiaus metimo jie pirmavo jau dviženkle persvara - 24:14. Krasnodaro krepšininkams ir toliau nesisekė apsiginti nuo „Žalgirio“ atakų. Antrojo kėlinuko viduryje svečiai pavojingai atitrūko - 35:19.

Vis dėlto prieš pertauką aikštės šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų. Komandos išėjo ilsėtis kauniečiams pirmaujant 37:27.

Per pirmają rungtynių dalį „Žalgirio“ komandoje rezultatyviausiai žaidė K. Lavrinovičius (8 taškai), R. Kaukėnas (6) ir T. Dardenas (6).

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos pirmieji taškus pelnė kauniečiai, bet varžovai laimėjo atkarpą 4:0 ir priartėjo iki 31:39.

Trečiojo kėlinio viduryje J. Plazos auklėtiniai vėl atitrūko - 46:33. Žalgiriečiai nuolat pirmavo 10-13 taškų persvara, o prieš paskutinį ketvirtį išlaikė dviženklį pranašumą - 54:44.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį kėlinuką sėkmingiau pradėjo „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai. 33 min. po Simo Jasaičio metimo komandas skyrė tik 6 taškai (58:52).

Likus žaisti 4 minutes S. Jasaitis tritaškiu dar labiau symažino kauniečių persvarą (65:60), Tačiau žalgiriečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir po O. Lafayette'o pelnytų dviejų taškų vėl nutolo - 74:60.

Dvikovos pabaigoje Rusijos klubui pavyko sumažinti atsilikimą. „Žalgiris“ laimėjo 78:70.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisLokomotivVTB

norge

norge portretas
Saunuoliai taip ir toliau vyrai!

artas

artas portretas
nu ka su pergale visus zalgirio fanus ir linkiu sirgti uz zalgiri ir kaip lengva ir kaip sunkiu