V.Masalskis: žaidėjai – pagal trenerio pageidavimus

Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius Vitoldas Masalskis pabrėžė, kad šiemet komanda buvo komplektuojama pagal naujojo vyriausiojo trenerio Joano Plazos pageidavimus.

– Direktoriau, ar esate patenkintas tarpsezoniu nuveiktu darbu? – vakar paklausėme V.Masalskio.

– Aš, kaip sporto direktorius, šiemet „Žalgirio“ klubo piramidę norėjau pradėti nuo vyriausiojo trenerio. Džiaugiuosi, kad pasirinkome tikrai stiprų strategą. Pirmą kartą Lietuvoje dirbs Ispanijos specialistas. Apskritai labai retas atvejis, kad šios šalies treneriai dirbtų kurioje nors kitoje valstybėje. J.Plaza taip pat rodė norą treniruoti „Žalgirį“. Treneris mums sudarė sąrašą žaidėjų, kuriuos pagal savo krepšinio filosofiją ir koncepciją norėtų matyti ekipoje.

– Kaip sekėsi formuoti sudėtį?

– Kiekvienai pozicijai turėjome po kelis kandidatus. Labai gaila, kad užtruko derybos su Šarūnu Jasikevičiumi. Mes tikrai norėjome šio žaidėjo, o ir Šarūnas iš pradžių žadėjo prisijungti. Jei ne jo užsitęsę svarstymai, mes tikriausiai būtume turėję savo gretose Earlą Colloway'ų, tačiau šis amerikietis negalėjo tiek ilgai laukti ir galiausiai pasuko į Malagą. Nepavykus susitarti ir su Omaru Cooku, kita pavardė J.Plazos pageidaujamame sąraše buvo Oliveris Lafayette'as. Jo koziris – gynyba. Kadangi treneris savo vardą susikūrė pirmiausia kaip geras gynybos specialistas, savo žaidėjus turbūt irgi rinkosi pagal panašius kriterijus.

Atakuojančiojo gynėjo pozicijoje praėjusį sezoną žaidęs Marko Popovičius treneriui tiko, tad su juo buvo pratęsta sutartis. Kitas šios pozicijos krepšininkas J.Plazos sąraše buvo Rimantas Kaukėnas. Mes dėl to kiek dvejojome, nes baiminomės dėl Rimo paskutinės traumos. Daug kalbėjomės ir su pačiu žaidėju, ir su jo agentu. R.Kaukėnas sakė, kad dar nėra pasirengęs 100 proc. tik dėl treniruočių stokos. Vis dėlto olimpinėse žaidynėse jo forma sparčiai gerėjo ir pačioje pabaigoje jis jau demonstravo labai solidų krepšinį.

Lengvojo krašto puolėjo pozicijoje norėjome Jono Mačiulio, tačiau jo agentas pareikalavo labai didelių pinigų. Tuomet sukirtome rankomis su Tremmelu Dardenu. Jis, Mindaugas Kuzminskas ir Vytenis Lipkevičius turėtų neblogai vienas kitą papildyti.

Sunkiojo puolėjo pozicijoje treneris pageidavo Pauliaus Jankūno, Kšyštofo Lavrinovičiaus ir Tado Klimavičiaus. Džiaugiuosi, kad visus juos turėsime savo komandoje. Su Kšyštofu vyko labai ilgos ir sunkios derybos, parašus suraitėme tik paskutinę akimirką. Jis, atsižvelgiant į varžovą, gali žaisti tiek ketvirtuoju, tiek penktuoju numeriu. Vienintelė problema – nugaros trauma. Praėjusiais metais jam buvo atlikta aukšto lygio operacija, dabar jis jaučiasi puikiai ir praktiškai vien tik jo pastangomis Sienos „Montepaschi“ komanda praėjusį sezoną tapo Italijos čempione.

Džiaugiuosi, kad vidurio puolėjo pozicijoje rungtyniaus Darjušas Lavrinovičius. Su juo pavyko susitarti dar vasaros viduryje. Jis labai universalus, gali žaisti ir toliau nuo krepšio. Vis dėlto geriausiai Darjušas jaučiasi vidurio puolėjo pozicijoje.

– Kurį krepšininką – M.Kalnietį ar O.Lafayette'ą – treneris mato pagrindiniu ekipos įžaidėju?

– Jis kol kas to dar neįvardijo. Treneris atsiuntė mums pasiruošimo sezonui planą. Į Kauną ispanas atskris rugpjūčio 17-ąją. Bus trenerių bei klubo vadovų susirinkimas. Treneris nubrėš tikslesnes gaires, kaip įsivaizduoja savo darbą ir ką planuoja. Mano manymu, pasiruošimo etape paaiškės, kas bus pirmasis įžaidėjas, o kas – antrasis. Kita vertus, beveik neabejoju, kad kiekvienose rungtynėse trenerio sumanymai dėl pagrindinio įžaidėjo skirsis, nes labai daug kas priklausys nuo varžovų.

– Koks vaidmuo komandoje numatytas Adui Juškevičiui?

– Adas – perspektyvus krepšininkas. Tai puikiai patvirtina faktas, kad jis šiemet buvo kviečiamas į nacionalinę rinktinę. Šis žaidėjas padarė didelę pažangą. Galbūt jam pasiseks nukonkuruoti kai kuriuos vyresnius krepšininkus ir šiemet, tačiau pagrindinis tikslas – kad jis priprastų prie komandos. Jam turėtų būti skiriamas vis svarbesnis ir svarbesnis vaidmuo.

– Mario Delašas praėjusį sezoną atliko epizodinį vaidmenį. Ar šiemet bus kitaip?

– Robertas Javtokas kol kas gydosi traumą, tačiau turime penkis aukštaūgius, tad tikrai nebus problema sezono pradžioje jį pakeisti. Tokiomis aplinkybėmis galėtų sėkmingai pasireikšti kroatas. 14 žaidėjų rinkomės dėl to, kad apsidraustume nuo traumų. Neabejoju, kad bus rungtynių, kai galėsime kai kuriuos vyresnius žaidėjus patausoti. Mes matome, kad M.Delašas jau tikrai yra pagrindinės „Žalgirio“ sudėties lygio, tiesiog praėjusį sezoną treneris jam nesuteikė pakankamai žaidimo laiko. Jo potencialas ir krepšinio pagrindai tikrai labai geri. Ne veltui 18–19-mečių Europos ir pasaulio čempionatuose jis buvo renkamas į simbolinius penketus, o dvidešimtmečių pirmenybėse net gavo MVP prizą.

– Kada į Lietuvą atvyks amerikiečiai legionieriai?

– Visi žaidėjai turi susirinkti rugpjūčio 15–17 d. Iki rugpjūčio 20 d. jiems bus atliktas medicininis patikrinimas. Kiek vėliau prisijungs tik Londone rinktinės garbę gynę R.Kaukėnas, M.Kalnietis ir P.Jankūnas.

– Jaunieji Vytenis Čižauskas ir Edgaras Ulanovas šią vasarą vėl blykstelėjo Europos dvidešimtmečių čempionate. Nenorėjote suteikti šanso jiems?

– Tarp savo amžiaus krepšininkų šie vaikinai žaidžia tikrai labai gerai. Norime juos matyti ir stebėti iš šalies. Ketiname juos paskolinti kuriai nors Lietuvos krepšinio lygos komandai. Matome didžiules jų perspektyvas. Norėtume, kad kitose komandose jie įrodytų, jog gali būti lyderiai ir kitąmet ateitų į „Žalgirį“. Tokioje pat situacijoje yra ir Mindaugas Kupšas. Jį greičiausiai skolinsime Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai.


Šiame straipsnyje: Žalgiris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių