V.Kidykas: V.Alekna neleistų vietoj stadionų statyti prekybos centrus

Virgilijus Alekna – tinkamiausias kandidatas į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento pareigas. Taip mano keturių olimpiadų dalyvis Vaclovas Kidykas.

Savo atvirame laiške Lietuvos nusipelnęs treneris, 1985 ir 1987 m. pasaulio studentų universiadų disko metimo vicečempionas, 1986 m. Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas V.Kidykas rašo:

"Tokie žmonės, kaip Virgilijus Alekna ar Arvydas Sabonis, gimsta kartą per šimtą metų.

Šviesios atminties buvęs ilgametis Lietuvos kūno kultūros akademijos rektorius Stanislovas Stonkus apie V.Alekną yra pasakęs: „Nepažįstu Virgilijaus mamos, bet nuolankiai lenkiu savo žilą galvą prieš Ją, nes Ji tikrai gali didžiuotis savo sūnumi, kuriam įskiepijo visas tauriausias žmogiškąsias savybes.“

Likimas lėmė, kad Atlantos olimpinėse žaidynėse mane ir Virgilijų apgyvendino viename kambaryje. Kartą pas mus užėjo V.Aleknos treneris R.Kalibatas, rankoje laikydamas bilietus į kino teatrą. Pasiūlė į jį nueiti, kad mažiau galvotume apie varžybas, atsikratytume įtampos. Tąkart mane nustebino Virgilijaus žodžiai: treneri, jūs nesijaudinkite, mums viskas bus gerai.

Labai retai per savo ilgametę sporto karjerą girdėjau, kad prieš varžybas ne treneris ramintų sportininką, bet – atvirkščiai.

Sidnėjaus olimpiadoje, likus kelioms paroms iki varžybų, nusprendėme apžiūrėti nuostabią Australijos augmeniją. Grįždami į olimpinį kaimelį, užsukome į kartodromą. Įsivaizduokime dvimetrinį V.Alekną mažyčiame kartinge... Nekaltas pasivažinėjimas galėjo Lietuvai ir Virgilijui būti lemtingas kovoje dėl aukso. Virgis staigiame posūkyje nesuvaldė greitai skriejusio automobiliuko ir tik per stebuklą išvengė traumos. Tačiau disko metimo varžybų finale jis kovojo be jokio streso.

Šiemet pavasarį Ispanijoje, apie 11 val. ryto, atvažiavome į stadioną treniruotis. Deja, ispanai – neprognozuojami, iš anksto nepranešę mus išprašė, nes tuo metu turėjo vykti futbolo treniruotė. Pasimankštinę grįžome į viešbutį. Vakare istorija pasikartojo, o Virgilijus ramiai pareiškė: „Taip, saulė leidžiasi apie 21.30 val., palauksiu.“

Pamaniau, kad jis juokauja, bet kitą rytą sužinojau, kad Virgilijus laukė, kol ispanai baigs žaisti futbolą ir, kai arena buvo laisva, pasitreniravo iš peties. Be to, dar pasakė, kad matė gana gražių futbolo rungtynių epizodų...

Per treniruočių stovyklą Lenkijoje vakarais diskutuodavome apie Lietuvos sporto ateitį, mūsų disko metimo tradicijas, perspektyvas. Virgilijus užsidegęs dėstė mintis, kurių nei užginčysi, nei paneigsi. Pasak jo, Lietuvos sporto politika nuėjo ne tuo keliu, tik gaila, kad atsakingų lyg ir nėra. Anot Virgilijaus, Lietuvoje įvykdyta didžiulio masto afera, sporto bazėms išleistas bemaž milijardas litų ir turime kelis bejausmius šaltus monstrus, kurie visuomenei minimaliai naudingi. Jei valdžios požiūris būtų kitoks, kiekviename Lietuvos didesniame mieste būtų pastatyta po naujausią šiuolaikinį daugiafunkcinį maniežą. Tam reikėtų apie 250 mln. litų. Kita to milijardo dalis tektų Lietuvos mokyklų aikštynams, kad vaikai bėgiotų ne šlako ar žvyro takeliais, o šiuolaikine danga. Milijardas litų galėjo daug ką pakeisti. Deja...

Jei būtų mano valia, LTOK prezidentu rinkčiau tik V.Alekną. Jam vadovaujant tikrai nepasikartotų tokie sprendimai, kaip kad iš „Snore“ nuskendusių milijonų vienas buvo skirtas krepšinio atrankos turnyrui, nors tuo metu kai kurie Londono olimpiadai besirengiantys sportininkai gaudavo tik po 1000 litų stipendijas.

Esu tvirtai įsitikinęs, kad ir mažosios federacijos, jam vadovaujant, turėtų svarų lygiateisį balsą ir finansavimą.

Tikiu, kad LTOK vadovaujant Virgilijui vietoj stadionų neiškiltų prekybos centrai, kaip Kaune „Molas“, o tokį šventvagišką aktą leidęs atlikti žmogus ir dabar yra LTOK viceprezidentas.

Viliuosi, kad sovietinio palikimo ir neatsakingumo pavyzdžio gvardija pasitrauks savo noru ir nebežlugdys Lietuvos ateities, o galingi Virgilijaus pečiai ir jo įžvalgus, teisingas protas bus tas garantas, kurio tikisi visa Lietuvos sportininkų šeima."


Šiame straipsnyje: LTOK

NAUJAUSI KOMENTARAI

tikrai

tikrai portretas
aš pritariu,didelis ir stiprus žmogus niekada netaps niekšu

jonas

jonas portretas
nereikia Aleknos lyginti su Saboniu...Alekna iskilo turedamas siltnamio salygas prie AMB,vadinasi jis bus lochas ,kaip pirmininkas.,ir galimai pirstai jo lenksis i save,kaip ir AMB
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių