V.Janušaitis: į finalą be proto sunku patekti

Vytautas Janušaitis nepateko į olimpiados 200 m plaukimo kompleksiniu būdu finalą, tačiau pasiekė geresnį rezultatą nei prieš ketverius metus Pekine.

Plaukikas Vytautas Janušaitis nepateko į Londono olimpinių žaidynių 200 metrų plaukimo kompleksiniu būdu finalą.

Lietuvis pirmajame pusfinalio plaukime distanciją įveikė per 2 min. 0,13 sek. ir liko tryliktas.

Iki finalinio aštuntuko 30-mečiui lietuviui pritrūko 1,64 sekundės.

„Pusfinalyje plaukimas buvo lėtesnis nei ryte. Gal truputį pritrūkau jėgų, – komentavo V. Janušaitis. – Tačiau apskritai, vertinant vietą ir praėjusią olimpiadą, esu geresnėje vietoje – Pekine buvau penkioliktas. Plaukimo laikas taip pat geresnis. Praėjusių metų savo rekordo, pasiekto pasaulio čempionate, nepavyko pagerinti, tačiau bendrai sau keltą tikslą tikrai įvykdžiau.“

- Apie finalą tikriausia galima buvo tik svajoti?

- Į finalą be proto sunku patekti. Plaukimas šiuo metu toli pažegė, o mes tikrai nespėjame.

- Kodėl sunku?

- Jaunimas ateina, nors Lietuvoje man lygių tikrai nėra.

- Londono olimpiadoje juk visi veidai pažįstami?

- Žinoma. Jau ne pirmus metus kartu esame plaukę. Jei ir buvo tie jauni veidai čia, tai jiems jaudulys pakišo koją. Kai atvykau į Londoną, mano rezultatas buvo 18-as. Pagal jį apie pusfinalį net negalėjau galvoti. Tačiau patekau 14-as į pusfinalį. Nemažai buvo tokių, kurie prašovė. Olimpiada – stebuklų metas.

- Pats nesijaudinai?

- Jaudinausi, bet ne pirmas kartas, jausmas pažįstamas. Mėgini jaudulį kontroliuoti, atitolini, jis vėl sugrįžta. Taip ir žaidi su savimi.

- Iš Londono išvažiuosi ramia širdimi?

- Tikrai taip.

- Gal dar ne paskutinė olimpiada?

- Kol kas jokių minčių neturiu. Pirmiausiai – pailsėti, nes sezonas buvo be proto sunkus, rudenį gavau traumą, reikėjo atsistatyti, darbo sočiai. Džiaugiuosi, kad visiškai atsitiesiau ir olimpinis pusfinalis nėra blogai. Teigiamai vertinu savo pasirodymą. Apskritai mūsų plaukikų pasirodymą olimpiadoje sunku apibūdinti žodžiais.

- Kaip pats reagavai, kai Rūta Meilutytė auksą paėmė?

- Vos neiškritau iš tribūnų. Jaučiau tarsi pats plaukčiau. Tiek nervų sugadinau, visą balsą prarėkiau, vos prašnekėjau vakar. Tai fantastika.

- Gal baseiną ta proga pastatys Lietuvoje?

- Tas kalbas girdžiu jau nuo Atėnų olimpiados, kai finale plaukiau. Iki dabar.

- Rūtą pažinojai anksčiau?

- Kai išvažiavo iš Lietuvos jai buvo 12 metų, o dabar 15. Dabar gal daugiau bendraujame. Esu dvigubai vyresnis.

- Žiūrint į ją kyla prisiminimų iš savo karjeros pradžios?

- Kyla sveikas pavydas. Džiaugiuosi be proto. Niekada nesu gyvenime taip džiaugęsis, kai pats praplaukiau, kai dėl jos. Ji daug padarė. Ne tik sporto pasaulyje tapome daug kartų žymesni, bet apskritai.

* * *

Ryte V. Janušaitis dalyvavo atrankos varžybų plaukime. Ten jis 200 m įveikė per 1 min. 59,84 sek.. Lietuvis užėmė 14-ąją vietą, kuri suteikė jam teisę startuoti rungties pusfinalyje.

- Kodėl pirmoje distancijos pusėje plaukei greičiau nei antroje? - tada klausėme plaukiko.

- Aš visada pirmoje pusėje plaukiu greičiau – peteliške, nugara, todėl natūralu, kad buvau trečias, o po to šiek tiek nusiritau. Bet nieko, rezultato pakako, kad patekčiau į pusfinalį.

Paskutiniame plaukime dalyvauja stipriausi, todėl laimėti jame – be šansų.

Tai jau trečia mano olimpiada. Pirmoje buvau finale, antroje – pusfinalyje. Dabar – vėl pusfinalis. Kaip 30-mečiui, visai neblogai. Tokio amžiaus plaukikų protokoluose yra nedaug.

- Ar tavo rezultatas geras lyginant su asmeniniu rekordu?

- Mano asmeninis rekordas – 1 min. 59,43 sek. Tad dabar buvau labai arti. Neblogai. Vakare bandysiu pagerinti rezultatą.

Kol kas jokių minčių apie finalą. Dar anksti apie finalą galvoti. Dabar – valgyti ir miegoti. Galvosiu vėliau, dabar reikia pailsėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

zuvyte

zuvyte portretas
man atrodo,kad norint tureti daugiau cempionu, reiketu tartis su gerausiais pasaulio plaukimo centrais, moketi uzmegsti rysius, leisti ten stazuotis tiek perspektyvius plaukikus, tiek ju trenerius ,tai tas pat ,kaip pabuti NBA vidaus virtuveje.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių