„Vilnius 2012“ ralyje triumfavo S.Girdauskas

„Vilnius 2012“ ralį šeštadienį laimėjo Saulius Girdauskas, kuris kartu su jam šiemet talkinančiu ukrainiečiu Adrianu Aftanazivu vairavo „Škoda Fabia WRC“.

„Nuvažiavau visus aštuonis ralio „Vilnius 2012“ programoje buvusius greičio ruožus ir nesupratau, kur čia aš lenktyniauju – Suomijoje, o gal Portugalijoje? – keldamas pagrindinį ralio trofėjų – Mero taurę – kalbėjo varžybų nugalėtojas Saulius Girdauskas. – Seniai beteko toks malonumas lenktyniauti tokiais greičio ruožais, kurie negali netenkinti net išrankiausiųjų ralio meistrų“.

S. Girdauskas šiuo trofėjumi džiaugėsi po ketverių metų pertraukos. Prieš tai sostinės mero taurę kaunietis iškovojo 2008 metais kartu su Pauliumi Urbonu.

S. Girdauskas visus aštuonis 110, 25 kilometro ilgio greičio ruožus įveikė per 59 min. 54,9 sek., važiuodamas vidutiniu 110,4 kilometro per valandą greičiu. Lenktynių laimėtojai tik pirmosiose dviejose greičio rungtyse tenkinosi trečiosiomis vietomis, o paskui taip paspaudė aceleratoriaus pedalą, kad atleido jį tik kirtę ralio finišo liniją. Rezultatas – įtikinama pergalė ne tik pirmojoje  klasėje, bet  ir absoliučioje ralio įskaitoje ir šeši laimėti greičio ruožai, pranešė organizatoriai.

Antrąją bendrosios įskaitos vietą ir pirmąją antrojoje klasėje iškovojo Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas, su „Mitsubishi Lancer Evo“ trasoje sugaišęs 1 val. ir 31,9 sek. Antrosios vietos laimėtojai nugalėtojams pralaimėjo lygiai 37 sek. ir važiavo 109,2 km/val. vidutiniu greičiu.

Beje, šis duetas po antrojo jų laimėto greičio ruožo buvo lenktynių lyderiai, o šį titulą iš jų paveržė būsimi varžybų nugalėtojai tik po penktojo greičio ruožo. Tad D. Butvilui Vilniaus mero taurės savo sportinių trofėjų kolekcijoje teks palaukti dar bent vieną sezoną, o jo šturmanas R. Vaitkevičius kartu su Roku Lipeikiu šia taure džiaugėsi 2006 ir 2007 metais.

Ketvirtąją bendrosios įskaitos ir antrąją vietą klasėje užėmė bene stabiliausias visų laikų Lietuvos ralio meistras R. Lipeikis su dukra Inga, vairavę „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ ir nuo nugalėtojų atsilikę 2 min. 12,9 sek.

Penkti liko svečių iš Lenkijos Maciejaus Oleksowicziaus ir Andrzejaus Obrebowskio ekipažas su „Subaru Impreza“, o aukštą šeštąją vietą iškovojo tik antrus metus šalies čempionate besivaržantis Dainius Matijošaitis su Mindaugu Čepuliu („Mitsubishi Lancer Evo IX“).

„Vilniaus“ ralis buvo ne tik šalies čempionato trečiojo etapo lenktynės, bet ir LASF taurės pirmojo etapo varžybos.

Besivaržantiems šioje įskaitoje teko įveikti gerokai trumpesnį, bendrą 144,1 km ilgio maršrutą, iš kurių 58,45 km sudarė greičio ruožai. Iš jų 50,55 km – žvyro danga, o 7,9 – nešvaraus asfalto.

LASF taurės pirmąjį etapą laimėjo Sauliaus Trapailos ir Jūrio Banelio ekipažas (BMW 318), pranokęs Mindaugą Jusį su Donatu Mazurevičiumi („Honda Civic“) ir trečiuosius prizininkus Andrejų ir Edviną Bieliauskus (Volkswagen Golf“).

Šiame straipsnyje: ralisSaulius Girdauskas