Vicečempiono ir čempiono akistatoje – „Žalgirio“ pergalė (komentarai)

Principinėse „SMScredit.lt A lygos“ čempionato šeštojo turo rungtynėse vicečempionai Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai savo aikštėje palaužė čempioną Panevėžio „Ekraną“, įveikdami varžovus 2:0. Iškovoję ketvirtąją pergalę žalgiriečiai su 12 taškų pasivijo tiek pat taškų surinkusius Klaipėdos „Atlantą“ ir Pakruojo „Kruoją“. Pirmąją čempionate nesėkmę patyręs „Ekranas“ smuktelėjo į ketvirtąją vietą.

Permainingai prasidėjusiame susitikime progą pasižymėti pirmieji turėjo šeimininkai. 14-ąją minutę Rytis Leliūga surengė reidą dešiniuoju aikštės kraštu, atliko perdavimą Kamiliui Bilinskiui, bet pavojingą puolėjo smūgį atrėmė vartininkas Tadas Kauneckas.

Viso pirmojo kėlinio metu iniciatyva priklausė „Žalgirio“ futbolininkams, ne kartą grasinusiems svečių vartams, tačiau  svečių vartininkas klaidų nedarė. Kėlinio pabaigoje jau per teisėjo pridėtą laiką pelnyti įvartį galėjo Pavelas Komolovas, galingai smūgiavęs iš kelių metrų atstumo.

Iškart po pertraukos savo pirmojo šanso neišnaudojo ir „Ekranas“. Pakėlus kampinį, panevėžiečiams pavyko atlikti pavojingą smūgį, bet aikštelės šeimininkai savo vartus apgynė.

Sužaidus daugiau nei valandą „Žalgiris“ įrodė savo pranašumą. 69-ąją minutę į čempionų vartus krito pirmasis įvartis. Jakubas Wilkas atliko puikų perdavimą iš dešiniojo krašto gynėjui Luka Peričiui, kuris smūgiu galva nuginklavo vartininką.

75-ąją minute T. Kauneckas buvo priverstas dar kartą išimti kamuolį iš tinklo po labai tikslaus Manto Kuklio smūgio iš 20 m. atstumo.

Dvikovos pabaigoje bandę gelbėtis "Ekrano" futbolininkai dukart galėjo sušvelninti atsilikimą, tačiau susikurtų progų neišnaudojo.

„Ekrano“ gretose debiutavo praėjusio sezono rezultatyviausias lygos futbolininkas Artūras Rimkevičius, aikštėje pasirodęs po keitimo antrajame kėlinyje.