Vėtra olimpinės čempionės lauks gimtinėje

Baseino jau pasiilgusi Rūta Meilutytė iš gimtinės į Angliją išsiveš daugybę įspūdžių, o jai dovanotas šuo liks pas močiutę.

Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės tėvas Saulius Meilutis šiandien išvyko į Angliją. Po septynių dienų į šią šalį iškeliaus ir Londono olimpiados didvyrė.

„Kai rengiausi kelionei, iš draugų išgirdau, kad štai dabar Plimute galėsiu pailsėti. Bet ir tenai lauks malonus siurprizas – girdėjau, kad Plimutas, kuriame Rūta treniruojasi, rengiasi iškilmingai sutikti olimpinę čempionę ir jos trenerį Jonathaną Ruddą.  Tiksliau nieko nežinau. Spaudoje skaičiau, kad miesto savivaldybė ten kažką darys“, - sakė S. Meilutis.

Rūta Meilutytė, kuri per atostogas Lietuvoje namuose mažai ir tebuvo, paantrino: „Žinoma, būtų  labai smagu. Kai atvažiavau gyventi ir treniruotis į Plimutą, žmonės mane labai gražiai sutiko. Norėčiau jiems dabar padėkoti, ilgiau pabendrauti“.

Ar tikėjaisi sulaukti tokio didelio dėmesio Lietuvoje, ar tai tavęs neglumino?

Nelabai nustebau, nors kažkiek ir buvo keista. Teko susitaikyti su tuo dėmesiu, man tikrai buvo labai malonu. Kiekvieną dieną sulaukdavau daug įvairiausių pakvietimų, parašiau daugybę autografų, prisifotografavau.

Visam gyvenimui atmintyje išliks nuostabios sutiktuvės Vilniaus Rotušės aikštėje,  apdovanojimas Prezidentūroje, pabendravimas su šalies vadove Dalia Grybauskaite, visos mano šeimos pakvietimas papietauti kartu su prezidentu Valdu Adamkumi, mano vardo medelio sodinimas Kaune, daug kitų dalykų. Tikrai viskas buvo nepakartojama.

Nepavargai po tokios gausybės sveikinimų, sutikimų, pagerbimų?

Kažkiek visa tai vargino, bet reikėjo atiduoti duoklę gimtinei. Aš labai džiaugiuosi ir esu laiminga, kad Lietuvos žmonės mane taip palaiko.

Ar neišpuikai, neužrietei nosies?

Labai tikiuosi, kad ne. Tačiau šiaip jau to reikėtų klausti mano draugų, su kuriais kartu mokiausi, lankau baseiną. Jų pati klausiau, jie man sakė, lyg ir ne (šypsosi ...).

Ar per susitikimus gavai daug dovanų?

Žmonės padovanodavo įvairių smulkmenų, žinoma, gavau daug gėlių.

Dabar, kai esi tokia populiari, nepasislėpsi. Žmonės tave matė  netgi Molėtuose. Ką  ten veikei?

Su šeima porai dienai buvome išvykę pailsėti. Gyvenome pas draugus sodyboje, smagiai praleidome laiką, pasimaudėme ežere.

Ar per atostogas iš savo trenerio Jonathano Ruddo sulaukei skambučių, gavai nurodymų?

Ne, treneris mane paliko ramybėje, kad gerai pailsėčiau, laikinai užmirščiau baseiną, atsigaučiau po sunkių kovų.

Savo prakaitu užsidirbai gerą premiją. Tikriausiai dosniai apdalinsi visus – ir močiutę, ir tėvelį, ir brolius...

O ką aš palikau tėčiui ir močiutei? Kol kas nieko. Tikrai reikės pagražinti mūsų namą  Šilainiuose. O kai dėl BMW mašinos, tai dar nenusprendėme, kas ja važinės. Kai rankose bus jos rakčiukai, tada viskas ir paaiškės.

Kai kurie Lietuvos dizaineriai spaudoje gyrėsi, kad tave norėtų  gražiai, madingai aprengti. Ar jie ištesėjo savo žodį?

Labai gaila, bet iš jų pusės nesulaukiau jokio atsako, jokio telefono skambučio.

Tad sakyk, ką Lietuvoje gražaus nusipirkai ir vešiesi į Angliją?

Nieko, tiktai gražų rankinuką, kurio man reikėjo.

Ar Lietuvoje sulaukei bendraamžių  pasiūlymų pasikeisti telefonais, adresais?

Kas be ko, atsirado daug naujų draugų, kurie nori su manimi draugauti. Tačiau į artimesnes draugystes su vaikinais kol kas nesileidžiu.

Gal pasikeitei adresais ir su Jonu Valančiūnu, su kuriuo nusifotografavai Londono olimpiniame kaimelyje?

Ne. (šypsosi ...). Kai Lietuvos krepšininkai po rungtynių grįžo į olimpinį kaimelį, prie Jono priėjau ir paklausiau, ar negalėčiau su juo nusifotografuoti. Jis man atsakė, kad, Rūta, dabar tavęs, olimpinės čempionės, aš turėčiau klausti, ar galiu aš su tavimi nusifotografuoti.

Ar per atostogas liko laiko pasportuoti?

Ne, net baseine neplaukiojau. Pasimankštindavau tiktai su draugaus žaisdama kieme. Smagiai laiką leidau ir su savo keturkoju draugu, kurį man padovanojo močiutė. Jau ir vardą jam sugalvojome – Vėtra. Šuo – labai graži dovana, gyvūnėlius labai myliu, Vėtros tikrai pasiilgsiu Plimute.

Būsi viena iš pretendenčių  tapti geriausia 2012 m. Lietuvos sportininke. Kaip galvoji, ar laimėsi dar vieną titulą?

Nežinau, Lietuvoje yra ir daugiau talentingų sportininkų, kurie daug ką pasiekė ir nusipelno to titulo. Manau, kad kiekvienam būtų smagu tapti geriausiu Lietuvos metų sportininku.

Kada prasidės tavo mokslai?

Rugsėjo 3 d. Lietuvoje visą laiką labai smagu būti, o kai reikia išvažiuoti – nepaprastai liūdna. Tas mėnuo man labai greitai prabėgo, rodos, tiki vakar sugrįžau  namus, o jau reikia išvažiuoti. Tačiau jau pasiilgau baseino, darbo jame.

Kokios artimiausios varžybos tavęs lauks?

Tiksliai negaliu pasakyti, su treneriu apie tai dar nekalbėjau. Norėčiau dalyvauti Europos čempionate.

Kada vėl pasirodysi Lietuvoje?

Tėtis sakė, kad grįšime į namus švęsti Šv. Kalėdų.


Šiame straipsnyje: Rūta Meilutytė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Copy

Copy portretas
Kazkokdel visa laika labai graziai nutylima,kad Ruta jau 4 metai gyvena Plimuto internate, yra Anglijos vyriausybes pilnai islaikoma, o internate jos niekas is giminiu, net tevas, neaplanko. Ir iseiginemis ji neturi kur iseit, tevas jos nepasiima. Ir kazkodel visi iesko kaltu kodel Ruta neturi sukneliu, is vis beveik neturi kuo apsirengt ir kas nupirks Rutai rubu (sukneliu), bet pamirstama paklaust kodel tevas savo dukrai niekad nenuperka jokiu rubu? Plimuto internatas dykai maitina,duoda atskira nemokama kambari, patalyne, leidzia i mokykla, dykai treniruoja, dykas baseina ir sporto apranga. Bet va rubus vaikams turi supirkt tevai. Deja, Rutai niekad niekas NIEKO nenuperka. Ji nesioja senus savo draugiu dzinsus ir maikutes. O dabar, kai ji turi pinigu, tai visi kaip siurbeles prie jos prilipo: ir tevas ir sene ir dykaduoniai priplauke broliai. Geda net skaityt, kad sprendziama kas vazines su ta auto. O idomu kam ji priklauso??? Po metu Ruta gali pati vazinet Plimute su ta maske, o dabar tegul vezasi su savim ir pastato saugojimo aikstelej.Na bet aisku taip nebus. Tie narkomaniukai broluziai per metus taip ta maske pribaigs, kad is jos nieko neliks.Gaila,kad vaiku teisiu apsauga nenori pasirupint naslaites turtu.

to Copy

to Copy portretas
O kas tu busi? Kaimynka is pasilaiciu su ziuronais nesiskirianti diena nakti? Nei tu kazka zinai, nei tu kniskis svetimame darze. Rutai meiles is aplinkos tikrai uztenka. Neabejoju.

to Copy

to Copy portretas
Is pykcio vietoj Silainiu parasiau Pasilaicius.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių