VDU tik po atkaklios kovos palaužė lygos lyderį KTU

Lietuvos studentų krepšinio lygos aštuntajame ture centrinė dvikova įvyko Kaune, kur vietos Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) tik po atkaklios kovos palaužė lygoje pirmaujantį Kauno technologijos universitetą (KTU).

Lygos čempionas turėjo vargo su KTU

Centrinėje turo dvikovoje Kaune vietos Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) tik po atkaklios kovos nugalėjo šiemet brandų žaidimą demonstruojančią Kauno technologijos universiteto (KTU) komandą rezultatu 81:78 (23:20, 20:21, 17:15, 21:22).

Puikiai sukomplektuotas VDU šiose rungtynėse iki pat rungtynių pabaigos vargo su varžovais, kurie pademonstravo erą žaidimą. KTU vyrai kovėsi dėl kiekvieno aikštelės centimetro ir buvo visai arti pergalės. Vis dėlto, rungtynių pabaigoje geriau sužaidė kelis Kauno „Žalgirio“ krepšininkus savo sudėtyje turinti VDU ekipa.

„Kai kurie vaikinai yra pavargę o dvikovos su Maskvos CSKA, kiti užsisėdi ant suolo, tad ir vieniems ir kitiems nebuvo lengva rungtyniauti. Tačiau dvikovos pabaigoje sužaidėme ramiau ir nugalėjome“,- po rungtynių sakė VDU strategas Arūnas Juknevičus.

„Pasiekti pergalę sutrukdė vaikiškos klaidos ir 12 netaiklių baudos metimų. Žaidėjams neturiu jokių priekaištų, kurie labai gerai kovėsi prieš aukščiausio lygio krepšininkus. Komanda žaidė gerai, tačiau varžovai šįsyk buvo stiprūs“,- po dvikovos kalbėjo KTU vyriausiasis treneris Vitoldas Masalskis.

VDU - KTU 81:78 (23:20, 20:21, 17:15, 21:22).

VDU: Ž.Janavičius 20, Š.Vasiliauskas 15, A.Juškevičius 13.
KTU: E.Stanionis 28, M.Sapiega 17, M.Stropus 12.

KU įveikė nukraujavusią LKKA

Klaipėdoje vietos universitetas (KU) rungtynių pabaigoje iššvaistė didžiulę persvarą, tačiau 92:86 (24:27, 24:11, 23:15, 21:33) įveikė be kelių pagrindinių žaidėjų rungtyniavusią Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komandą.

Rungtynėse šeimininkai ilgai pratinosi prie varžovų žaidimo, tačiau susikaupę parodė ką sugeba. Antrajame ketvirtyje pradėję spurtą, po didžiosios pertraukos įgijo 20 taškų triuškinamą pranašumą.

Paskutiniajame kėlinuke KU atsipalaidavo ir svečiai pasinaudojo šeimininkų vangumu. Ėmę mažinti skirtumą LKKA krepšininkai pačioje rungtynių pabaigoje sukūrė intrigą, tačiau pergalei pritrūko laiko.

„Komanda buvo nepilnos sudėties, trūksta aukštaūgių ir tai iškart matosi atkovotų kamuolių grafoje. Tačiau nenusimenam. Jaunai komandai kiekvienos rungtynės - pamoka“,- po dvikovos sakė būsimųjų pedagogų vyriausiasis treneris Edas Nickus.

„Atitrūkom, atsipalaidavom, leidom prisivyti. Tradicinė situacija ir pavyzdys, jog reikia žaisti rungtynes iki pabaigos“,- tvirtino KU vyriausiasis treneris Mindaugas Mockus.

KU - LKKA 92:86 (24:27, 24:11, 23:15, 21:33).

KU: J.Kazakauskas 27 (15 atk. kam.), E.Lengvinas 20, R.Šimkevičius 15.
LKKA: V.Sragauskis 28, Š.Vingelis 22, D.Gricius, V.Gudaitis po 10.

Vilniaus derbyje -  VGTU pergalė

Sostinėje susitiko du Vilniaus universitetai - Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Vilniaus pedagoginis (VPU). Principinėje dvikovoje išvykoje pergalę rezultatu 81:68 (24:16, 16:15, 26:21, 15:16) šventė VGTU.

Abi komandos iki rungtynių žengė pirmaujančiame ketverte ir kova žadėjo būti atkakli. Abu universitetai troško įrodyti savo stiprybę ir žiūrovams padovanojo gražų reginį.

VGTU komanda pateisino įvaizdį. Neturintys ryškių žvaigždžių, besimokydami viename geriausių šalies universitetų krepšininkai įrodinėja savo vertę ir aikštelėje. Nuo rungtynių pradžios susikrovę nedidelį pranašumą VGTU žaidėjai sugebėjo jį išlaikyti iki pat rungtynių pabaigos. Aikštelės šeimininkei VPU ekipai antrojoje rungtynių pusėje ėmė trūkti jėgų. Mat komandoje keli krepšininkai į aikštelę grįžo tiesiai iš ligos patalo, o centras R.Račkauskas žaidė vos keturias minutes, o vėliau atsisėdo ant atsarginių suolo turėdamas 38 laipsnių temperatūrą.

„Pasveikinkit varžovų komandą su pergale, nes jie šiandien jos buvo vertesni. Linkiu varžovams iškovoti reguliariojo sezono nugalėtojų vardą“,- po dvikovos kalbėjo VPU „vairininkas“ Algimantas Šatas.

„Varžovai žaidė „studentiškos“ sudėties tai mes laimėjome, nes buvome stipresni“,- lakoniškas buvo VGTU strategas Gintaras Šerkšnas.

VPU - VGTU 68:81 (16:24, 15:16, 21:26, 16:15).

VPU: V.Jatulevičius 23, D.Ratkevičius 11, G.Giedra 10.
VGTU: I.Braziulis 21, A.Pranevičius 15, M.Šatas 9.

ŠU nesunkiai patiesė MRU

Šiauliuose Saulės miesto universitetas (ŠU) nesunkiai rezultatu 95:73 (21:21, 21:16, 31:14, 22:22) nugalėjo be pergalių sezone žengiantį Mykolo Riomerio universitetą (MRU).

Šiaulių komanda sužaidė rungtynes, kurios kaip du vandens lašai panašios į daugumą šios ekipos dvikovų. Šeimininkai labai vangiai pradėjo rungtynes ir svečiai ilgai žygiavo greta varžovų.

ŠU ekipa, ko gero norėtų visas savo rungtynes pradėti nuo trečiojo kėlinio, mat būtent per jį komanda demonstruoja geriausią žaidimą ir išsprendžia visas užduotis. Ir šįsyk trečiasis kėlinys tapo ŠU varžovų košmaru. Šeimininkai susikrovė triuškinamą persvarą ir rungtynių baigtis tapo aiški. Paskutinysis kėlinukas komandoms tapo priverstiniu, mat nė viena ypatingų pokyčių dvikovoje jau nebesitikėjo.

„Ne pačios sunkiausios rungtynės. Sakyčiau, netgi lengviausios iš šiame sezone žaistų. Komanda kažkaip sunkiai įsivažiuoja, tačiau po didžiosios pertraukos jau sunkiai sustabdoma“,- po rungtynių tvirtino ŠU vyriausiasis treneris Rolandas Vaičiūnas.

„Nekalbančio trenerio“ įvaizdį lygoje kuriantis MRU strategas Šarūnas Sakalauskas tylos siena atsitvėrė ir šįkart.

ŠU - MRU 95:73 (21:21, 21:16, 31:14, 22:22).

ŠU: V.Grigaitis 18, A.Gurklys 15, Ž.Petraitis, A.Kvedaravičius po 14.
MRU: Š.Kulevičius 18, A.Gydra 17, R.Jukonis 15.