Varžybos teroro sukrėstame Stokholme: triumfavo D. Rapšys

Švedijoje vykstančiose „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose pirmąją dieną finaluose startavo trys lietuviai. Prizines vietas pavyko pasiekti čempionu tapusiam Danui Rapšiui ir antrąją vietą iškovojusiam Giedriui Titeniui.

Pirmą kartą šį sezoną tarptautinėse varžybose startuojantis Giedrius Titenis 200 metrų krūtine finale nuotolį įveikė per 2:11,28 min ir iškovojo antrąją vietą.

Už lietuvį greitesnis buvo tik švedas Erikas Perssonas, finišavęs per 2:07,85 min ir pasiekęs naują šalies rekordą.

Atrankoje lietuvis nuotolį įveikė per 2:17,23 min.

G. Titeniui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 2:07,80 min.

Danas Rapšys triumfavo 200 metrų nugara finale. Lietuvis nuotolį įveikė per 1:57,08 min ir pasiekė geriausią sezono rezultatą.

Atrankoje jis finišavo per 2:00,26 min ir su pirmu rezultatu pateko į finalą.

D. Rapšiui priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 1:56,72 min.

Deividas Margevičius dalyvavo 50 metrų peteliške finale. Lietuvis distanciją įveikė per 24,07 sek. ir užėmė ketvirtąją vietą.

Atrankoje jis nuplaukė per 24,59 sek. ir su septintu rezultatu pateko į finalą.

Asmeninis plaukiko rekordas yra 23,86 sek., geriausias sezono rezultatas – 23,97 sek.

R. Meilutytė į finalus nepateko

Šeštadienį dviejose rungtyse startavusi Rūta Meilutytė plaukė žemiau savo galimybių ribos ir į finalus nepateko.

R. Meilutytė dar turės progų atsigriebti. Švedijoje ji taip pat startuos 50 ir 100 metrų krūtine rungtyse bei plauks 50 ir 100 metrų laisvuoju stiliumi.

Prizinis varžybų fondas siekia 65 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 eurų, antros vietos – 300 eurų, trečios – 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelė gaus po 7 tūkst. 500 eurų, antros vietos laimėtojai po 5 tūkst. eurų, trečios – po 2 tūkst. 500 eurų.