V.Alekna turės įpėdinį ir parolimpinėse žaidynėse

Ateinantį trečiadienį Londone prasidėsiančiose parolimpinėse žaidynėse startuos 11 mūsų šalies sportininkų, tarp jų ir trisdešimtmetis disko metikas bei rutulio stūmikas Mindaugas Bilius. Sportininkas neslepia, kad tikisi iš Didžiosios Britanijos grįžti su medaliu.

Išgyveno sunkią avariją

Iš Šiaulių kilęs, tačiau šiomis dienomis Kaune pas trenerį Rimantą Plungę savo meistriškumą keliantis sportininkas bus vienas iš keturių mūsų šalies lengvaatlečių. Be jo, Londono arenose startuos Ramunė Adomaitienė (šuolis į tolį), Irena Perminienė (rutulys) ir Rolandas Urbonas (rutulys). Nemažai vilčių siejama su aklųjų riedulio (golbolo) rinktine ir plaukiku Kęstučiu Skuču.

„Aktyviai sportavau iki 21-ų ir tuomet pertrauką padaryti privertė nelemtas incidentas. 2009-ųjų lapkritį gyvendamas Jungtinėse Valstijose patekau į automobilio avariją. 28 kaulai lūžo 57 vietose, ištiktas komos prabuvau tris mėnesius. Atsigavęs grįžau į Lietuvą, baigiau mokslus Šiaulių universitete ir vėl pradėjau galvoti apie iššūkius lengvosios atletikos sektoriuje“, – savo gyvenimo istoriją dienraščiui pasakojo M.Bilius.

Vėl aktyviai sportuoti valingas sportininkas pradėjo 2011-ųjų vasarį. „Startai ir rezultatai neįgaliųjų sporte buvo sėkmingi, tad pradėjau vis dažniau dalyvauti ir Europos bei pasaulio čempionatuose. Praėjusių metų gruodį išvykau į Dubajų, kur vykusiose pasaulio neįgaliųjų žaidynėse laimėjau aukso medalius rutulio stūmimo ir disko metimo rungtyse. Tai buvo rimtas postūmis“, – kalbėjo lengvaatletis.

Rezultatai sparčiai gerėja

Pavasarį darbą su septynkovininkės Austros Skujytės vienu iš trenerių R.Plunge pradėjęs M.Bilius iš karto pajuto, kad rezultatai ėmė sparčiai gerėti, ypač disko metimo rungtyje. „Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas Anatolijus Čupkovas yra geras mano bičiulis dar nuo tų laikų, kai abu kovojome krepšinio aikštelėje. Jis man paskambino ir paklausė, ar negalėčiau padėti perspektyviam jaunuoliui. Neatsisakiau, nes man buvo įdomu susipažinti su neįgaliųjų sportu. Kai vasarį pradėjome dirbti, pagrindinė Mindaugo rungtis buvo rutulio stūmimas. Įžvelgiau, kad jis turi nemažai potencialo ir disko metimo sektoriuje“, – pasakojo sportininko treneris.

Nuo to laiko M.Biliaus rezultatas pagerėjo beveik 10 metrų. „Tokia didelė pažanga tikrai nuteikia optimistiškai“, – savo auklėtinį gyrė R.Plungė.

„Labai džiaugiuosi, kad R.Plungė sutiko su manimi dirbti. Vis dėlto tai yra vienas geriausių šių rungčių specialistų visoje Lietuvoje. Iki pažinties su juo man labiau patiko varžytis rutulio stūmimo sektoriuje, tačiau dabar iš esmės viskas pasikeitė“, – atviravo M.Bilius.

Normatyvus parolimpinėms žaidynėms lietuvis įvykdė atvirame Tuniso čempionate. Tuomet jo rutulys krito ant 14,98 m žymos, o diskas skriejo 46,05 m. Treniruotėse M.Biliaus geriausias rezultatas yra gerokai įspūdingesnis – 51,48 m.

Planuoja medalį

Kairės kojos normaliai valdyti negalintis sportininkas prisipažįsta, kad į Londoną skrenda tikėdamasis pradžiuginti visus Lietuvos sirgalius. „Treniruotėse diskas skrieja labai toli, buvo net tokių rezultatų, kurie geresni už mano grupės pasaulio rekordą, tad ir viltys parolimpinėse žaidynėse yra nemažos“, – vylėsi M.Bilius.

Sportininkas neabejoja, kad į pirmąjį šešetą tikrai turėtų patekti ir disko metimo, ir rutulio stūmimo rungtyse, tačiau tokie Lietuvos paraolimpinio komiteto iškelti uždaviniai ambicingo šiauliečio netenkina. „Norėčiau medalio. Galvoju, kad jį turėčiau iškovoti“, – optimistiškai prisipažino lengvaatletis.

Įdomu, kad M.Bilius yra gimęs tą pačią dieną – vasario 13-ąją – kaip ir dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. „Jei Mindaugas ir toliau taip tobulės, neabejoju, kad jis paraolimpinėse žaidynėse gali pratęsti įspūdingą V.Aleknos pergalių seriją“, –  šypsojosi R.Plungė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuostabūs ir valingi

nuostabūs ir valingi portretas
žmonės, sėkmės jiems

egle

egle portretas
labas
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių