Universiados medalių įskaitoje Lietuva užėmė garbingą 11 vietą

Kazanėje (Rusija) baigėsi XXVII-oji vasaros universiada, kurioje Lietuvos sportininkai iškovojo šešis aukso, vieną sidabro ir tris bronzos apdovanojimus. Medalių įskaitoje lietuviai užėmė aukštą 11 vietą.

Daugiausiai universiados apdovanojimų susižėrė Rusijos sportininkai, kurių sąskaitoje – 155 aukso, 75 sidabro ir 62 bronzos medaliai. Stipriausius atletus delegavę rusai iškovojo beveik pusę visų galimų aukso medalių.

Lietuvai aukso medalius pelnė trys irkluotojų įgulos – Mindaugas Griškonis (vienvietė valtis), Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris (dvivietė valtis), Donata Vištartaitė bei Milda Valčiukaitė (dvivietė valtis) – baidarių irklavimo atstovas Ignas Navakauskas, dukart čempiono titulą iškovojo kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, sidabro medalis atiteko lengvaatletei Eglei Balčiūnaitei, bronzos – sprinterei Linai Grinčikaitei, boksininkui Tadui Tamašauskui ir sambo sporto šakos atstovui Žilvinui Zabarskui.
Prieš dvejus metus vykusioje universiadoje Lietuva medalių įskaitoje su penkiais aukso, penkiais sidabro ir trimis bronzos apdovanojimais buvo 14-a.