U. Boltas įgauna pagreitį – 100 m greičiau nei per 10 sek.

Pirmą kartą šiais metais Usainas Boltas 100 m bėgimo rungtį įveikė greičiau nei per 10 sek. Aštuonis kartus olimpiniam čempionui tai pavyko penktadienio vakarą Monake Deimantinės lygos varžybose Monake.

30-metis jamaikietis nubėgo nuotolį per 9,95 sek. ir išplėšė pergalę Monake. Už garsiojo sprinterio nugaros liko amerikietis Isiah Youngas (9,98 sek.) ir Pietų Afrikos bėgikas Akani Simbine (10,02 sek.).

U.Boltas šią savaitę patvirtino, kad bėgs 100 m ir 4 po 100 m estafetėje per kitą mėnesį Londone vyksiantį pasaulio lengvosios atletikos čempionatą – tai bus paskutiniai jo startai prieš baigiant karjerą.

Pernai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse U.Boltas iškovojo du aukso medalius, bet šį sezoną jam dar reikia įsibėgėti.

Sprinto superžvaigždė laimėjo varžybas praėjusį mėnesį Ostravoje, bet jo rezultatas – 10,06 sek – nebuvo įspūdingas.

Tačiau aukštesnis rezultatas Monake rodo, kad U.Bolto sportinė forma kyla – Jamaikos sprinteris turėtų varžytis dėl dar vieno aukso medalio rugpjūčio 4-13 d. Londone.