Triumfas: Lietuvos 19-likmečiai pasidabino bronzos medaliais!

Lietuvos jaunimo rinktinė vienu metu turėjo 17–kos taškų persvarą, tačiau ją iššvaistė, o maža to prieš lemiamą kėlinį jau atsiliko šešiais taškais. Visgi, fortūna buvo mūsų pusėje.

Tomo Masiulio auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos rezultatu 106:100 (21:18, 21:16, 14:28, 29:23, 21:15) nugalėjo Australiją ir pasidabino bronzos medaliais.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo Lietuvos rinktinė, kuri išsiveržė į priekį 6:2, tačiau labiau atritrūkti nesugebėjo. Australai nuolat alsavo mūsiškiams į nugarą ir neleido jiems pabėgti. Po pirmojo kėlinio – 21:18 lietuvių naudai.

Antrojo kėlinio pradžioje „akseleratoriaus pedalą“ paspaudę Lietuvos krepšininkai surengė „sausą“ spurtą 8–0 ir įgijo dviženklę persvarą (29:18). Likus žaisti tris minutes pranašumas šoktelėjo iki 17–kos (40:23), bet ant laurų užmigę lietuviai pralaimėjo likusią kėlinio dalį 2–11 ir į didžiąją pertrauką keliavo turėdami jau tik 8 taškų pranašumą (42:34).

Tragiškai lietuviams klostėsi trečiasis kėlinys. Po didžiosios pertraukos australai ne tik sugebėjo išlyginti rezultatą (55:55), bet sėkmingiau sužaisti ir prieš lemiamą ketvirtį turėti 6 taškų persvarą (56:62).

Visgi Masiulio auklėtiniai neketino iškelti baltos vėliavos. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui australai vis dar pirmavo trimis taškais (69:72), bet tuomet Dimša smeigė tritaškį (72:72) ir išlygino rezultatą. Sužaidus dar kelias minutes, varžovai vis bandė atritrūkti, tačiau lietuvius į priekį tempė Lekavičius, surengęs kelis solo pasirodymus bei pelnęs 6 taškus iš eilės (79:78).

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Dimša dviem baudų metimais išvedė lietuvius į priekį (84:82). Vėliau lietuviai galėjo padidinti savo pranašumą, tačiau to nepadarė, maža to neapsigynė (84:84). Australų lyderis Exumas lemiamomis akimirkomis vos nesuklydo, bet sugebėjo išprovokuoti pražangą ir įmetė vieną baudos metimą iš dviejų (84:85). Po netaiklaus antrojo metimo australai pažeidė taisykles ir du baudos metimus teisę įgijo mesti Raupys. Simas realizavo vieną baudos metimą ir rezultatas vėl buvo lygus.

Paskutinę ataką surengę australai nesugebėjo per 7 sekundes atakuoti krepšio ir komandoms teko žaisti pratęsimą (85:85). Pratęsimo metu vėl vyko atkakli kova. Raupys sugebėjo „išmaudyti“ du varžovus ir lietuviai pirmavo (92:89), o Dimša iš gerų aštuonių metrų smeigė tritaškį (95:89). Kitoje atakoje australai įmetė tik vieną baudos metimą, o vėl iniciatyvos ėmėsi Dimša, po kurio reido lietuviai turėjo septynių taškų pranašumą (97:90).

Per likusį laiką lietuviai sugebėjo atsilaikyti, o po Raupio taškų likus žaisti minutę (100:91) atrodė, kad nugalėtojas abejonių nebekėlė, bet australai per 10 sekundžių pelnė 5 taškus ir pavojingai priartėjo (102:97). Galiausiai lietuviai sumetė baudas, Exumas nesugebėjo įmesti iš po krepšio ir galiausiai pergalė mūsų – 106:100.

Lietuvos rinktinėTomas Dimša 19 (3/7 dvit., 3/3 trit., 4/7 baud.), Marius Grigonis 17 (7/9 baud., 5 atk. kam.), Lukas Lekavičius 16, Simas Raupys ir Martinas Geben (9 atk. kam.) po 12, Justas Tamulis 8, Rokas Gustys 5, Denisas Krestininas ir Augustinas Jankaitis (1/8 dvit.) po 4.

Australijos rinktinėDante Exumas 28 (8/11 dvit., 2/10 trit., 6/13 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Dane'as Pineau 20 (17 atk. kam.), Felixas Kalau von Hofe'as 16, Anthony Fisheris 14 (5/7 dvit., 6 atk. kam.).