Treneris tiki, kad D.Žiliūtė įveiks ligą

Treneris Valerijus Konovalovas tiki, kad apie dviratininkės karjeros pabaigą paskelbusi Diana Žiliūtė įveiks mononukleozę ir grįš į dviračių sportą.

Vasario 26 d. Lietuvos dviračių sporto federacija nuo 1998 m. pasaulio čempionės, 1999 m. „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių čempionės,  Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos Dianos Žiliūtės gavo laišką, kuriame rašoma:
 
Gerbiama Federacija, noriu pranešti Jums mano galutinį, ilgai svarstytą sprendimą. Virusas, kuriuo susirgau, mane galutinai pastūmėjo apsispręsti atsisveikinti su sportu. Galbūt dar nevisai suvokiu, kas slypi už šitų žodžių. Realiam gyvenime tikrai nebus lengva susitaikyti su nauja mano situacija ir nauju gyvenimu. Dar sportininkės vardu noriu Jums padėkoti už visas man suteiktas paslaugas, noriu padėkoti už gražų bendradarbiavimą ir humaniškus santykius. Naudodamasi proga, norėčiau pasakyti didžiulį, garsiai garsiai skambantį AČIŪ visiems mano "sirgaliukams" ir žmonėms, palaikiusiems mane sunkiu ir džiugiu momentu. JŪS MAN BUVOT ŠALTINIU ENERGIJOS, KURIOS LABAI REIKĖJO VARŽYBŲ METU.  Ačiū, ačiū, ačiū Sporto departamentui, Olimpiniam komitetui, Olimpiniam  centrui. Be šitų struktūrų pagalbos mūsų varganas dviračių sportas negalėtų  išsiverst. Tikiuosi finansinė krizė pasibaigs ir sportas bus globojamas kaip ir buvo globojamas anksčiau! Mano bendradarbiavimas su Lietuva tęsis trenerės vaidmenyje, o aš viduje, kaip ir visada buvau, liksiu Lietuvaitė“. 
 
Tuo tarpu Lietuvos moterų dviračių rinktinės vyriausiasis treneris Valerijus Konovalovas tiki, kad garsioji dviratininkė ne visam laikui pasitraukė iš aktyvaus dviračių sporto. „Mononukleozė – klastinga ūminė virusinė liga. Tai jėgų netekimas ir organizmo  išsekimas. Tačiau Diana stipri ir valinga dviratininkė. Manau, kad mėnesio laiko jai užteks sustiprėti, atgauti jėgas ir ją vėl matysime rungtyniaujančią“, – sportas.info sakė rinktinės vyriausiasis treneris.
 
Anot V.Konovalovo, mononukleozė labiausiai „pjauna“ didelio meistriškumo dviratininkus. Šia liga sergantiems dingsta jėgos, išsenka organizmas.
 
„2008 metais šia infekcine virusine liga buvo susirgusi Modesta Vžesniauskaitė, kuriai gydytis prireikė trijų mėnesių. Šios ligos neišvengė ir pasaulio čempionė Edita Pučinskaitė, mūsų jaunoji žvaigždutė Rasa Leleivytė. Kiek man tenka girdėti, mononukleoze dažniausiai suserga dviratininkai. Labai sudėtingi būna tyrimai, kol surandama ši liga, ilgokas ir pats gydymas“, – teigia V.Konovalovas.
 
Pasak trenerio, Dianą ilgokai kamavo silpnumas, o kai buvo atlikti tyrimai, paaiškėjo, kad mūsų dviratininkė susirgo mononukleoze. „Kol dabar taip yra, Dianai norisi kaip trenerei važinėti su „Safi-Pasta-Zara“ komanda, kuriai ji atstovavo daugelį metų.  Tačiau ji turi dviratininkės licenziją ir, norint su komanda važinėti kaip trenerei, ji turi atsisakyti dviratininkės licenzijos. Čia tas pats kaip su pasu, kadangi dviejų negali turėti. Todėl ir sakau: Diana atsigaus! Ji ir toliau  mina dviračio pedalus, o po kažkiek laiko, kai užplūs jėgų perteklius, paprasčiausiai ji  negalės nestartuoti."
 
Rinktinės vyr. treneris įsitikinės, kad tada Diana atsisakys trenerės licenzijos, pasiims dviratininkės ir vėl rungtyniaus! „Aš netikiu, kad valingoji Diana nulips nuo dviračio. Juk panašiai buvo atsitikę ir su seserimis Rasa bei Jolanta Polikevičiūtėmis. Jų jėgos irgi buvo išsekusios, tačiau kai jų po pertraukos vėl plūstelėjo – dviratininkės negalėjo sustoti“, – sako V.Konovalovas.


Šiame straipsnyje: ŽiliūtėDiana Žiliūtė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių