Trečioji Tampos ledo ritulininkų pergalė Rytų konferencijos finale

Penktosiose 2015-2016 metų sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų Rytų konferencijos finalo rungtynėse Tampos „Lightning“ klubas sekmadienį svečiuose 18,6 tūkst. žiūrovų akivaizdoje po pratęsimo 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0) nugalėjo Pitsbergo „Penguins“ ledo ritulininkus ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3–2.

Pirmąjį serijos mačą savo arenoje „Penguins“ ekipa varžovams pralaimėjo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), o antrąjį po pratęsimo laimėjo 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0). Trečiajame susitikime Tampoje sėkmė lydėjo Pitsbergo ekipą – 4:2 (0:0, 1:0, 3:2), o ketvirtąsias rungtynes savo arenoje 4:3 (2:0, 2:0, 0:3) laimėjo „Lightning“ ekipa.

Sekmadienio mače nugalėtojų gretose dviem įvarčiais pasižymėjo Nikita Kučerovas (34:25 ir 56:44; 1 rezultatyvus perdavimas), vienu – Alexas Killornas (33:15) bei Tyleris Johnsonas (60:53), o Tampos klubo vartininkas Andrejus Vasilevskis atrėmė 31 varžovų metimą iš 34.

Įvarčius arenos šeimininkams pelnė Brianas Dumoulinas (19:59), Patricas Hornqvistas (21:30) ir Chrisas Kunitzas (39:10; 1 rezultatyvus perdavimas), o „Penguins“ vartininko Marco-Andre Fleury'io sąskaitoje – 21 atremtas svečių metimas iš 25.

Šeštosios NHL Stenlio taurės varžybų Rytų konferencijos finalo serijos rungtynės Tampoje bus žaidžiamos antradienį.