Švedai nukarūnavo titulą gynusius Kanados ledo ritulininkus

2017 m. pasaulio čempionais tapo Švedijos ledo ritulininkai, finale tik po bulitų serijos palaužę titulą gynusią Kanados rinktinę.

Reguliarus rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1, o bulitų serijoje sužibėjo švedų vartininkas Henrikas Lundqvistas.

40-tą minutę mažumoje žaidę švedai pasinaudojo vaikiška kanadiečių klaida aikštės viduryje – nors ataka buvo padrika, Victoro Hedmano (39:39) mestas ritulys įskriejo į Kanados rinktinės vartus.

Tačiau kanadiečiai netruko išlyginti rezultatą – tai padarė Ryanas O'Reilly (41:58). Trečio kėlinio pabaigoje Kanada bandė šturmuoti švedų vartus, tačiau įvarčio pelnyti nesugebėjo.

Bulitų serijoje kanadiečiai (Mitchas Marneris, R. O'Reilly, Braydenas Pointas, Nate'as Mackinnonas) nepasižymėjo nė karto, o švedai Calviną Pickardą nuginklavo dukart.

Tai pavyko Oliveriui Ekmanui-Larssonui ir Nickui Backstromui, o Gabrieliaus Landeskogo ir Williamo Nylanderio bandymai buvo nesėkmingi.

Kanadiečiai pasaulio čempionais tapo 2015 ir 2016 metais, o švedai paskutinį kartą buvo triumfavę 2013-aisiais.