Sugrįžimas į Miuncheną: „Žalgiris“ - „Besiktas JK“ 57:75

Kauno „Žalgiris“ - vėl Miunchene, mieste, kuriame 1999-aisiais tapo Eurolygos čempionu. Šį kartą žalgiriečiai - tarptautinio BEKO taurės turnyro dalyviai.

Lietuvos krepšinio čempionų varžovas pusfinalyje - Turkijos čempionas Stambulo „Besiktas JK“ klubas. Kauniečiai - ne stipriausios sudėties: traumas gydosi Robertas Javtokas, Mantas Kalnietis ir Rimantas Kaukėnas.

Žalgiriečių starto penketas: Kšištofas Lavrinovičius, Paulius Jankūnas, Tremmellas Dardenas, Oliveris Lafayette'as ir Vytenis Lipkevičius. P.Jankūnui pataikius baudas ir K.Lavrinovičiui sėkmingai užbaigus greitą kontrataką - 8:4 „Žalgirio“ naudai. Varžovai netrukus išlygino - 10:10 ir išsiveržė į priekį - 16:10. Pirmąjį kėlinį 20:14 laimėjo Turkijos atstovai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Besiktas JK“ padidino savo persvarą - 24:14. „Žalgirio“ strategas Joanas Plaza paprašė minutės pertraukėlės, kai varžovai tebepirmavo - 29:19. Niekas nepasikeitė: Turkijos ekipa tebediktavo savo sąlygas - 33:21. Komandos draugus galingu dėjimu pamėgino įkvėpti Mindaugas Kuzminskas, o tritaškiu O.Lafayette'as - 33:28. Po dviejų kėlinių 37:30 - „Besiktas JK“ naudai.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo netiksliais metimais ir pražangomis, o Stambulo klubas rinko taškus - 41:30. Dar viena J.Plazos minutės pertraukėlė, kai varžovai buvo priekyje 49:34. Baigiantis kėliniui, viltingą tritaškį beveik iš aikštės vidurio pataikė O.Lafayette'as - 54:41.

Kieta „Žalgirio“ gynyba ketvirtajame kėlinyje pradėjo trikdyti Turkijos čempionus, bet jie išsaugojo persvarą tritaškiais - 70:55. Žalgiriečiams nepavyko perimti iniciatyvos - rungtynės pralaimėtos 57:75 (14:20, 16:17, 11:17, 16:21).

„Žalgiris“: O.Lafayette‘as 12 taškų (5 rezultatyvūs perdavimai), J.Foote‘as 9, P.Jankūnas 8 (5 atkovoti kamuoliai), M.Kuzminskas, K.Lavrinovičius ir D.Lavrinovičius (6 atkovoti kamuoliai) po 6, T.Dardenas 5, A.Juškevičius 3, T.Klimavičius 2 (M.Popovičius, V.Lipkevičius ir M.Delašas taškų nepelnė).

„Besiktas JK“: C.Jerrellsas 14, P.Christopheris 12 (5 atkovoti kamuoliai), D.Markota (9 atkovoti kamuoliai) ir B.Hersekas (5 atkovoti kamuoliai) po 11, S.Cetinas 10 (5 rezultatyvūs perdavimai), V.Dašičius 9 (4 perimti kamuoliai).

Rytoj „Žalgiris“ mače dėl 3-iosios vietos išmėgins jėgas su Miuncheno „Bayern“ ekipa, kuri 66:87 pralaimėjo Maskvos CSKA komandai.

Naujam sezonui rengiasi ir būsimieji „Žalgirio“ varžovai Eurolygos C grupėje - Vitorijos „Caja Laboral“, Milano „Emporio Armani“, Pirėjo „Olympiakos“, Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkai.

„Caja Laboral“ turnyre Ispanijoje „La Rioja“ 89:85 įveikė „Emporio Armani“ ekipą ir 83:56 - „Knet Logroño“ komandą, kurią 87:64 privertė kapituliuoti ir milaniečiai.

Kitame turnyre Ispanijoje - „Diputacion Trophy“ - „Caja Laboral“ ir „Emporio Armani“ dvikova buvo gerokai atkaklesnė. Ją 77:75 laimėjo Vitorijos komanda.

Eurolygos čempionas „Olympiacos“ turnyre Vokietijoje „Domreiter Cup“ 96:81 nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ krepšininkus. „Anadolu Efes“ svečiuose susitiko su Novo Mesto KRKA klubu ir šventė pergalę 64:47.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga

TT

TT portretas
Kaip visada grybiskas zaidimas. Ir eile metu pasikartojantis klausimas su vis neigiamu atsakymu- kada Zalgiris du kart iseiles laimes Eurolygoje isvykose?

Pusle

Pusle portretas
Galima pagalvoti, kad jeigu butu zaide tie du amzini nevykeliai MK ir RJ ir pensininkas Kaukenas, tai rezultatas butu kitoks. Akivaizdu, kad sis sezonas sitam pensionatui bus liudniausias.