Sudėtingomis oro sąlygomis ėjikų varžybas Alytuje laimėjo M.Žiūkas

Lietaus merkiamame Alytuje penktadienį įvyko 38-asis tarptautinis sportinio ėjimo festivalis „Alytus 2012“. Kartu tai buvo ir Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos (IAAF) Iššūkio ir pasaulio „Grand Prix“ serijos varžybos.

Nepalankios oro sąlygos trukdė sportininkams pasiekti geriausius rezultatus, tačiau atkakli ėjikų kova vyko daugelyje distancijų. Olimpinius normatyvus įvykdžiusiems sportininkams tai taip pat buvo gera treniruotė prieš lietingais orais pasižyminčio Londono olimpines žaidynes.

Ilgiausioje 20 km distancijose tarp vyrų pirmas trasą įveikė olimpietis Marius Žiūkas. Tarp moterų greičiausia buvo viešnia iš Latvijos Agnese Pastare, antroje nuotolio dalyje aplenkusi Lietuvos ėjikę Kristiną Saltanovič.

Festivalio kulminacija - 20 km distancijoje besirungusių ėjikų finišas. Vyrų grupėje „Alytus 2012“ festivalio nugalėtoju tapo M. Žiūkas (1 val. 24 min. 6 sek.). Vietą ant prizininkų pakylos taip pat užsitarnavo geriausią asmeninį rezultatą pasiekęs latvis Arnis Rumbeniekas (1 val. 24 min. 18 sek.) ir suomis Veli-Matti Partanenas (1 val. 27 min. 2 sek.).

M. Žiūkui taip pat atiteko geriausio Lietuvos ėjiko titulas. Lietuvai atstovaujantys Genadijus Kozlovskis, Arturas Mastianica ir Evaldas Silčenka užėmė atitinkamai 4-ą, 6-ą ir 8-ą vietas. Finišą pasiekė aštuoni sportininkai.

Varžybų teisėjai gana griežtai vertino vyrų ėjimą, diskvalifikuoti buvo vieni geriausių Lietuvos ėjikų Tadas Šuškevičius ir Ričardas Rekstas, 2007 metų pasaulio čempionato bronzos medalininkas Hatemas Ghuola iš Tuniso bei dar du ėjikai.

Greičiausia šių metų varžybų ėjike tapo latvė A. Pastare, distanciją įveikusi per 1 valandą 32 minutes ir 49 sekundes. Antrąją vietą užėmė K. Saltanovič (1 val. 33 min. 28 sek.), trečioje vietoje - kita Lietuvos atstovė - Brigita Virbalytė (1 val. 34 min. 15 sek.). Agnė Klebauskaitė finišą pasiekė 8-a. Olimpinės rinktinės narė Neringa Aidietytė nefinišavo. Iš viso 20 km distanciją įveikė 9-ios moterys. K. Saltanovič tapo Lietuvos čempione, o B. Virbalytei atiteko prizas kaip geriausiai Alytaus miesto atstovei.

Sportininkai buvo apdovanoti trofėjais ir piniginiais prizais.

Po varžybų K. Saltanovič teigė, kad oro sąlygos buvo iš tiesų žiaurios, tačiau pasidžiaugė, kad jai pavyko iškęsti visą distanciją lietingu ir šaltu oru. „Tai buvo kaip geras egzaminas prieš olimpiadą. Varžybos leido suprasti, kad viduje turiu nemažai jėgų. Taigi, tai tikrai buvo gera treniruotė, be to, pasiekiau gerą rezultatą, įvykdžiau olimpinį normatyvą, kurio šiais metais dar nebuvau patvirtinusi, tik turėjau jį iš praeitų metų. Manau, kad šimtu procentų įvykdžiau savo misiją. Tik, žinoma, buvo gaila pralaimėti“, teigė K. Saltanovič.

Sportininkė pripažino, kad siekti pergalės prieš Latvijos sportininkę sutrukdė nuovargis ir prasidėję raumenų skausmai. „Esu patenkinta šiomis varžybomis ir savo pasirodymu. Gaila dėl oro, bet tikėkimės kitais metais jis bus geresnis“, pridūrė K. Saltanovič.

Portugalijoje gyvenanti olimpietė teigė jau seniai nesirungusi tokiomis oro sąlygomis. „Tikiuosi Londone nebus taip šalta“, - pridūrė atletė.

K. Saltanovič šiek tiek nustebino Latvijos ėjikė A. Pastare. „Tikėjausi kovos iš B. Virbalytės ir ją laikiau pagrindine varžove kovoje dėl pirmos vietos varžybose, tačiau latvė pademonstravo puikų rezultatą“.

Londono olimpinėms žaidynėms sportininkė rengsis Portugalijoje, taip pat vyks į stovyklą aukštikalnėse, kur toliau sieks geriausios sportinės formos prieš svarbiausią sezono startą.

Apibendrindamas pasibaigusį renginį, varžybų organizatorius Kastytis Pavilonis apgailestavo, kad orai penktadienį toli gražu nebuvo gražūs, tačiau išreiškė viltį ir toliau tęsti Alytaus sportinio ėjimo festivalio tradiciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių