Su staigmenomis: prancūzai pamokė rusus, latviai nukovė slovakus

Švedijoje ir Suomijoje tęsiasi pasaulio vyrų ledo ritulio čempionatas, kuriame 16 pajėgiausių planetos rinktinių tęsia kovą dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Latvijos ledo ritulininkai sugebėjo iškovoti pirmą pergalę H grupėje. Mūsų kaimynai ketvirtadienį kiek netikėtai 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) nugalėjo pirmą nesėkmę patyrusią Slovakijos rinktinę.

Latvijos rinktinėje nesulaikomas buvo Lauris Darzinis, įmušęs net 3 įvarčius. Dar po kartą slovakų vartininką nuginklavoMartinas Cipulis ir Zemgus Girgensonas.

Slovakų gretose įvarčiais pasižymėjo Tomašas Zaborsky, Tomašas Surovy bei pačioje rungtynių pabaigoje pasižymėjęs Rene Vydareny.

Dramatišką pergalę S grupės rungtynėse šventė Čekijos ledo ritulininkai, po baudinių serijos 2:1(0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pranoko Danijos rinktinę.

Čekus trečiajame kėlinyje į priekį išvedė Zbynekas Michalekas, bet likus žaisti kiek daugiau nei 4 min. pusiausvyrą atstatė Mortenas Poulsenas.

Pratęsime įvarčių nebuvo įmušta, o baudinių serijoje pranašesni buvo čekai, kurių gretose dviem tiksliais smūgiais pasižymėjo Zbynekas Irglas.

Sensacingą pergalę H grupėje iškovojo Prancūzijos rinktinė, kuri 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) nugalėjo čempionų titulą ginančius ir pirmą nesėkmę patyrusius Rusijos ledo ritulininkus.

Po apylygio pirmojo kėlinio, antroje rungtynių dalyje rusai po Aleksandro Perežogino įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau prancūzai netrukus atsakė dviem įvarčiais, kuomet pasižymėjo Damienas Fleury bei Antoine‘as Rousselis.

Besivejančiųjų vaidmenyje netikėtai atsidūrę rusai aktyviai stengėsi lyginti rezultatą, bet pražangos ir sėkmingas prancūzų žaidimas gynyboje privertė juos patirti sensacingą pralaimėjimą.

S grupėje pergalę iškovojo ir į antrą vietą pakilo Kanada, kuri 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) nugalėjo Švedijos nacionalinę komandą.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Stevenas Stamkosas, Luke'as Schennas ir Jordanas Staalas.