Stipriausio Lietuvos galiūno titulas – V. Lalui

Šeštadienį Trakuose vykusiame Lietuvos galiūnų čempionato finale nugalėtoju tapo Vytautas Lalas. 33-ejų mažeikiškis triumfavo visose penkiose finalo rungtyse. Jam vietą užleido ir antroje pozicijoje liko 2015 ir 2014 m. čempionas birštonietis Vidas Blekaitis. Trečiąją vietą užėmė po dvejų metų pertraukos į čempionatą grįžęs marijampolietis Saulius Brusokas.

Finale varžėsi 10 sportininkų, penktadienį vykusiose atrankos varžybose iškovojusių teisę varžytis su stipriausiais šalies galiūnais. Nors varžybose buvo tikimasi ir stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamo Žydrūno Savicko, sportininką sustabdė prieš savaitę gauta rankos trauma.

Galiūnai varžėsi penkiose – „Cramo“ tempimo, rąsto kėlimo, estafetės, automobilio atkėlimo, akmenų sukėlimo – rungtyse.

Varžybos prasidėjo „Cramo“ rungtimi, kurios metu galiūnams reikėjo per 60 sekundžių laiko limitą 15 m nutempti 13 tonų sveriantį teleskopinį krautuvą. Kaip ir kitose rungtyse greičiausias čia buvo V. Lalas, antrojoje pozicijoje likusį V. Blekaitį aplenkęs 1,22 sekundės. Po šios rungties pasitraukti iš varžybų buvo priverstas kaunietis Dalius Ziminskas, patyręs nugaros traumą.

Rąsto kėlimo rungtyje didžiausią – 200 kg, svorį pakėlęs V. Lalas antroje bei trečioje vietose paliko atitinkamai V. Blekaitį (180 kg) ir S. Brusoką (170 kg). Šis pirmaujančiųjų trejetukas išliko visose, išskyrus automobilio atkėlimo, rungtyse. Pastarojoje – trečias buvo rokiškėnas Dainius Repšys.

Birželį galiūnų laukia komandinės varžybos „Lietuva prieš pasaulį“. Alytuje birželio 19 d. Lietuvos rinktinė varžysis su iš viso pasaulio suvažiavusiais galiūnais. Pernai komandinėse varžybose „Lietuva prieš Europą“ mūsų šalies galiūnai be vargo įveikė svečių rinktinę.