Stipriausiems pasaulio lakūnams įteiktas S. Dariaus ir S. Girėno prizas

Čekijoje, MoravskaTrebova aerodrome nugaudė 20-asis FAI Akrobatinio skraidymo čempionatas. Pagal aukščiausios (Unlimited) kategorijos programą čempionate tarpusavyje varžėsi 40 pilotų iš 13 valstybių. Čempionato nugalėtojams – Prancūzijos komandai buvo įteiktas tarptautinis S. Dariaus ir S. Girėno prizas, rašoma pranešime spaudai.

Čempionate lakūnai turėjo atlikti laisvą privalomą ir nežinomą programas. Pirmojoje programoje I ir II vietas užėmė Prancūzijos lakūnai Olivieris Masurelis ir Mikaelis Brageot`as, trečiąją iškovojo Rusijos atstovas Michailas Mamistovas. Antrojoje programoje pirmą vietą laimėjo Rusijos sportininkas Michailas Mamistovas, antroji teko Prancūzijos atstovui Aleksandrui Orlovskiui, o trečioji – čekui Martynui Šonkai.

Absoliučiu Europos čempionu tapo Rusijos pilotas Michailas Mamistovas. Bendroje komandinėje įskaitoje pirmą vietą iškovojo Prancūzijos komanda, antroji teko Rusijos, trečioji – Vokietijos rinktinėms.

Čempionato pasirodymus vertino ir du aukščiausios kategorijos teisėjai iš Lietuvos – Violeta Gedminaitė ir Eugenijus Raubickas.

Čempionato nugalėtojams Prancūzijos komandai įteiktas tarptautinis pereinamas S. Dariaus ir S. Girėno prizas, kuris Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos įsteigtas 2004 m.