Sporto valdininkams gresia rimtos permainos

Naujosios Vyriausybės programoje numatoma pakeisti Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) statusą. Nors dėl pertvarkos gairių valdančioji koalicija kol kas nėra apsisprendusi, vienas iš svarstomų variantų – sujungti KKSD su Jaunimo reikalų departamentu. Neatmetama galimybė, kad į naują instituciją jungiamas gali būti ir Valstybinis turizmo departamentas.

Seimui pateiktoje Vyriausybės programoje žadama plėtoti visų valdymo sričių, susijusių su sporto socialine funkcija, institucijų bendradarbiavimą.

„Pakeisime KKSD statusą, priskirsime jam papildomas funkcijas ir stiprinsime darbuotojų administracinius gebėjimus. Sieksime aktyvinti ir toliau plėtoti visų valdymo sričių institucijų bendradarbiavimą sporto, jaunimo, švietimo, turizmo srityse“, – rašoma Vyriausybės programoje.

Tiesa, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela teigė, kad kol kas neaišku, kaip minėta Vyriausybės programos nuostata bus įgyvendinama.

„Galutinio sprendimo nėra, kol kas tai – atviras klausimas. Ką tik buvau susitikęs su vienos iš sporto federacijų vadovais, aptarinėjome šį klausimą – yra įvairiausių nuomonių. Apie tai kalbėti dar anksti“, – sakė J. Požela.

Tuo tarpu kitas didžiausios koalicijos partnerės – socialdemokratų partijos – atstovas ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vykdomojo komiteto narys Vytas Nėnius neslėpė, jog koalicijos pasitarimuose minima galimybė sujungti KKSD su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Be to, jungiamas gali būti ir Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos.

„Trys pagrindinės koalicijos partijos išreiškė nuomonių dėl jaunimo ir sporto sričių funkcionavimo kartu. Aš asmeniškai galvočiau, kad jaunimo ir sporto reikalus gal ir būtų naudinga sujungti, o turizmo čia gal nereikėtų painioti, nes tai labiau susiję su ekonomika.

Tačiau bent jau mūsų, socialdemokratų, vadovybė sakė, kad apie tai kalbėti dar ankstoka. Nei paskirti ministrai, nei premjeras nenori per daug detalizuoti padėties, kol nepradėjo dirbti nauja Vyriausybė“, – aiškino V. Nėnius.

Primename, kad KKSD šiuo metu turi įstaigos prie Vyriausybės statusą. 2010 metais ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės nutarimu KKSD buvo priskirtas vidaus reikalų ministro valdymo sričiai.

Vyriausybės programos projekte, kurio Seimas imsis antradienį, taip pat numatoma įsteigti parlamentui atskaitingą Nacionalinę sporto tarybą, kurios funkcijos apibūdinamos kaip „sporto politikos vertinimo ir formavimo patariamosios institucijos“.

Be to, naujoji Vyriausybė žada parengti naują sporto finansavimo tvarką, įtvirtinti sporto klubo teisinį statusą ir pagrindinį vaidmenį nacionalinėje sporto sistemoje, stiprinti esamus ir steigti naujus regioninius didelio meistriškumo sportininkų rengimo centrus, atlikti šalies sporto varžybų organizavimo auditą ir optimizuoti varžybų sistemą.

Taip pat numatoma įteisinti sportininko profesionalo socialines garantijas (kompensacinių išmokų mokėjimą, kol jiems sukaks pensinis amžius), įteisinti valstybės kompensavimą už sporto klubų atliekamas socialinės integracijos ir socialinių problemų prevencijos funkcijas, sukurti tiesioginio skatinimo sistemą, remiančią viešąsias ir privačias investicijas į sporto infrastruktūrą, supaprastinti žemės sklypų skyrimo tvarką, baigti statyti nacionalinės svarbos sporto objektus ir kita.


Šiame straipsnyje: LKKSDsocialdemokrataiRimšelis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių