Specialiųjų olimpinių žaidynių finalas: lietuviams – dar 7 medaliai

Lietuvos sportininkai sėkmingai finišavo Specialiosiose olimpinėse žaidynėse Austrijoje, kur nuo kovo 14 dienos beveik 2 tūkst. 700 žmonių, turinčių intelekto sutrikimų, varžėsi įvairiose rungtyse.

Klasikinėse slidinėjimo kroso 2,5 km lenktynėse Rūta Tuskenytė finišavo per 9 min. 4,5 sek. ir iškovojo aukso medalį. Lietuvė aplenkė dvi kanadietes prizininkes Sarah McCarthy ir Tracey Melesko.

Slidinėjimo kroso laisvuoju stiliumi 2,5 km finalo lenktynėse auksu pasipuošė Aušra Burbulytė (11 min. 27,8 sek.). Lietuvė pranoko dvi kanadietes, Liuksemburgo ir Švedijos atstoves.

Vyrų lenktynėse auksą iškovojo Erikas Garbulis, nuotolį įveikęs per 9 min. 35,5 sek. Slidininkas aplenkė varžovus iš Estijos, Rusijos, Latvijos ir Norvegijos.

Dar vieną aukso medalį pridėjo Jonas Urbanovičius (11 min. 6,3 sek.). Lietuvis buvo greitesnis už Kazachstano, Italijos, Vokietijos ir Austrijos slidininkus.

Lietuvos sniegbridininkė Daiva Savalevaitė iškovojo auksą 400 metrų finale. Lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 3,26 sek., aplenkusi dvi latves ir Honkongo atstovę.

Vyrų varžybose sidabrą iškovojo Paulius Butautas (1:30,31), o bronza atiteko Rimvydui Kriauzliui (1:30,83). Finale bėgo septyni dalyviai.

Sutiktuvės – šeštadienį

Penktadienio vakarą Grace bus surengta iškilminga žaidynių uždarymo ceremonija.

Lietuvos delegacijos kraityje – 23 medaliai. Lietuvos komandos sutiktuvės rengiamos šeštadienį, 13 val. 30 min. Vilniaus oro uoste.

Specialiosios žaidynės yra skirtos intelekto sutrikimų turintiems žmonėms ir visai visuomenei, kuri, stebėdama ir dalyvaudama drauge, įgyja daugiau atsakomybės bei supratimo apie visuomenės narius, turinčius specialių poreikių.

Žaidynėse Austrijoje dalyvavo 107 valstybių sportininkai, kurie varžėsi devynių sporto šakų varžybose. Visą mūsų šalies delegaciją sudarė 38 asmenys: 28 sportininkai, aštuoni treneriai, delegacijos vadovas ir jo padėjėjas.