Slidininkės M. Kaznačenko debiutas Pjongčange – aštuntajame dešimtuke

Pjongčange vykstančiose olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį 10 km individualiose slidinėjimo laisvu stiliumi varžybose startavo ir lietuvė Marija Kaznačenko.

Debiutinėje olimpiadoje lietuvė distanciją įveikė per 30 min. 44,2 sek. ir užėmė 73-ąją poziciją.

Iš viso varžybose dalyvavo 90 sportininkių.

Aukso medalį iškovojo norvegė Ragnhild Haga (25:00,5), aplenkusi švedę Charlotte Kalla (+20,3), legendinę savo tautietę Marit Bjoergen (+31,9) bei tokį patį rezultatą užfiksavusią suomę Kristą Parmakoski (+31,9). Joms abejoms įteikti bronziniai apdovanojimai.

Tai buvo vienintelis Marijos startas Pietų Korėjoje.

Pjongčange ji tikėjosi pasirodyti ir sprinto rungtyje, bet varžybų išvakarėse organizatoriai pranešė, kad sportininkė olimpinės atrankos metu surinko per mažai įskaitinių taškų, todėl gali rinktis tik vieną rungtį. Tuomet lietuvė nedvejodama pasirinko sau kur kas labiau priimtinesnę 10 km distanciją.

Šiame straipsnyje: Marija KaznačenkoOlimpiada