Škotijos futbolo taurė - vėl „Hearts" futbolininkų rankose

Lietuviškasis Edinburgo „Hearts“ klubas aštuntą kartą per savo istoriją iškovojo Škotijos futbolo taurę.

Glazgo „Hampden Park“ stadione įvykusiame finale, principiniame Edinburgo klubų derbyje, „Hearts„ 5:1 sutriuškino „Hibernian“ vienuolikę. Pirmajame kėlinyje pasižymėjo „Hearts“ žaidėjai Darrenas Barras (14 min.) ir Rudis Škacelis (26 min.), rezultatą sušvelnino „Hibernian“ kapitonas Jamesas McPake‘as (40 min.). Antrajame kėlinyje “Hearts" persvarą padidino Danielis Graingeris (47 min. iš 11 m baudinio), Ryanas  McGowanas (50 min.) ir dar kartą R.Škacelis (75 min.).

„Hearts“ klubui, kuris priklauso Lietuvos verslininkui Vladimirui Romanovui, atstovauja ir du mūsų šalies futbolininkai – Marius Žaliūkas ir Arvydas Novikovas. M.Žaliūkas, „Hearts“ kapitonas, pirmasis iškėlė 2012-ųjų Škotijos taurę.

Neseniai pasibaigusiame Škotijos „Premier“ lygos čempionate „Hearts“ su 52 taškais užėmė 5-ąją vietą, „Hibernian“ su 33 tšk. – 11-ąją.

Taurės turnyre trenerio Paulo Sergio vadovaujami „Hearts“ futbolininkai 1:0 patiesė mėgėjišką „Auchinleck Talbot“, po to nugalėjo „St.Johnstone“ – 1:1 ir 2:1, ketvirtfinalyje įveikė „St.Mirren“ – 2:2 ir 2:0, o pusfinalyje eliminavo šalies čempioną Glazgo „Celtic“ – 2:1.

„Hibernian“ kelyje į finalą nugalėjo „Cowdenbeath“ – 3:2, „Kilmarnock“ – 1:0, „Ayr United“ – 2:0 ir „Aberdeen“ – 2:1.

Škotijos futbolo taurė – vienas turtingiausią istoriją turinčių turnyrų pasaulyje. 1874-aisiais startavusios varžybos yra tik dvejais metais jaunesnės už absoliučiai seniausią pasaulyje turnyrą – Anglijos futbolo asociacijos taurės varžybas.

Šiame straipsnyje: HeartsRomanovas