Skambus startas: „Žalgiris“ nušlavė Eurolygos debiutantus (komentarai)

Kauno „Žalgiris“ įspūdingai pradėjo 15-ąjį savo sezoną Eurolygoje. Pirmąja Lietuvos čempionų varžove buvus turnyro debiutantė Zagrebo „Cedevitos“ ekipa iš Kroatijos nesugebėjo nieko padaryti - šeimininkai šventė triuškinančią pergalę 90:62. Tai yra solidžiausia kauniečių pergalė per visą šių varžybų istoriją.

Be šių komandų C grupėje taip pat rungtyniauja Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija), Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija), Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) bei titulą ginsiantis Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija). Šiek tiek vėliau prasidėjo dvikova Pirėjuje, kur vietos ekipa egzaminavo „Caja Laboral“. Rytoj paskutinėse grupės rungtynėse italai žais su turkais.

Vitaminai. Į laikinąją sostinę atvyko puikiai praėjusį sezoną tiek Kroatijos čempionate, tiek Adrijos lygoje sužaidusi ekipa. 1991 metais įkurtą klubą pastaruoju metu remia viena didžiausių Kroatijos kompanijų, kuri gamina sportininkams skirtus gėrimus ir vitaminus. Sidabro apdovanojimais Adrijos ir Kroatijos lygose pasipuošę sostinės krepšininkai šiemet gavo istorinį šansą pakovoti su stipriausiomis žemyno ekipomis.

Pasimatymas. „Cedevitą“ nuo šios vasaros treniruoja Draženą Anzulovičių prie komandos vairo pakeitęs legendinis serbas Božidaras Maljkovičius. Įdomu, kad šį Serbijos specialistą dabartinis „Žalgirio“ strategas Joanas Plaza iki šiol vadina savo mokytoju. Abu vyrai kartu dirbo Madrido „Real“ klube 2004-2006 metais. Tuomet B.Maljkovičius ėjo vyriausiojo trenerio pareigas, o ispanas buvo jo asistentas.  Teigiama, kad būtent B.Malkovičius į savo trenerių štabą pasikvietė J.Plazą, o kai serbas pasitraukė iš posto būtent dabartinis „Žalgirio“ strategas perėmė ekipos vairą. „Boža iki šiol yra vienas svarbiausių žmonių mano karjeroje“, - prieš šią dvikovą prisipažino J.Plaza.

Žudikas. Senojo žemyno krepšinio specialistai „Cedevitą“ priskiria prie C grupės autsaiderių, tačiau ši Kroatijos komanda, turi puikų krepšininkų pasirinkimą. Ekipai atstovauja 2011 metų Europos čempionate lietuvius nužudęs makedonas Vlado Ilievskis, Kroatijos nacionalinės rinktinės nariai Marko Tomas ir Lukša Andričius, Prancūzijos rinktinės snaiperis Mickaelis Gelebale bei fizinėmis savybėmis išsiskiriantis amerikietis Bracey Wrightas.

Stygius. Šiame mače žalgiriečiams teko verstis be traumuotų Tado Klimavičiaus ir Roberto Javtoko. Ekipai dar negalėjo padėti ir naujasis legionierius Ibrahimas Jaaberas. Bulgarijos ir JAV pilietybes turintis krepšininkas į Kauną turėtų atvykti artimiausiu metu.

Parama. Prieš Eurolygos startą gausus „Žalgirio“ klubo rėmėjų būrys pasipildė dar dviem naujais vardais. Bendradarbiavimo sutartį su klubu prieš pat dvikovą pasirašė  „PZU Lietuva“, o didžiosios pertraukos metu parašus padės ir „Birštono mineralinių vandenų“ vadovai.

Istorija. Iki šiol Eurolygos varžybose „Žalgirio“ ir „Cedevitos“ keliai nebuvo susitikę.

Apšilimas. „Cedevitos“ nuotaikos prieš šios dienos akistatą buvo ne pačios geriausios. Savaitgalį vykusiose Adrijos lygos trečiojo turo rungtynėse Zagrebo krepšininkai svečiuose 71:74 nusileido „Split“ ekipai ir nukrito į penktąją turnyro lentelės vietą. Prieš tai „Cedevita“ buvo šventus pergales prieš Podgoricos „Budočnost“ (78:74) ir Kragujavaco „Radnički“ (86:68).  Žalgiriečiai paskutiniuose dvejuose mačuose šventė pergales. Iš pradžių LKL čempionate nesunkiai 71:53 svečiuose buvo įveiktas Utenos „Juventus“, o vėliau skambia pergale 78:70 prieš Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ pradėta VTB Vieningoji lyga.

Gestas. „Kaip laimėti Kaune? Pirmiausia turime žaisti bent aštuonis kartus geriau nei žaidėme Splite. Ar tai įmanoma? Kol kas nežinau, tačiau stengsimės ir darysime viską. Jei nesustabdysime jų žaidimo ir leisime „Žalgirio“ snaiperiams lengvai atakuoti, iš Lietuvos grįšime nieko nepešę“, - savo komandą į autsaiderių gretas prieš mačą statė B.Maljkovičius. Ar tai buvo patyrusio serbo pagarbos gestas, ar tik gudrus  bandymas užmigdyti būsimus savo priešininkus? Ar viena, ar kita, šis priešnuodis prieš puikiai žaidusį „Žalgirį“ šįsyk nesuveikė.

Viltis. Traumuotas R.Javtokas ant Kauno komandos atsarginių žaidėjų suolelio pagaliau atėjo nesiramstydamas ramentais. Vidurio puolėjas arenoje buvo pasitiktas gausiais aplodismentais.

Preliudija. Prieš pat rungtynių pradžią „Žalgirio“ klubo aistruoliai iškėlė dvi didžiules žalias vėliavas su Lietuvos respublikos herbe vaizduojamu Vyčiu.

Kontrastai. Iki pertraukos kauniečiai pataikė net šešis tolimus metimus iš septynių, tuo tarpu varžovai įmetė vos tris tritaškius iš 15.  Tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl „Žalgiriui“ jau per pirmuosius du kėlinius pavyko susikrauti 17 taškų persvarą.

Vedliai. Pirmoje rungtynių pusėje kauniečių ekipos traukinį paskui save labai užtikrintai traukė solidžiai žaidę ir net po 15 taškų pelnę P.Jankūnas ir M.Popovičius.