„Šiauliai“ pasirodymą Europos taurėje baigė triuškinančia nesėkme

Triuškinančiu pralaimėjimu savo pasirodymą Europos taurės turnyre baigė Šiaulių "Šiauliai", išvykoje 87:110 (26:30, 13:36, 24:19, 24:25) nusileidę Zadaro "Zadar" krepšininkams.

Šiauliečiai C grupėje su 1 pergale ir 5 pralaimėjimais liko paskutinėje, ketvirtoje vietoje. Zmago Sagadino auklėtiniai, iškovoję 3 pergales ir patyrę 3 nesėkmes, turnyrinėje lentelėje liko treti.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, ketvirtąją minutę susikrovę 7 taškų pranašumą - 12:5. Vis dėlto šiauliečių gynyba buvo pernelyg skylėta ir aikštės šeimininkai žaibiškai išlygino rezultatą - 12:12. "Šiaulių" bandymą dar kartą atitrūkti (18:14) "Zadar" krepšininkai nuslopino labai sėkmingai. Netrukus kroatai perėmė iniciatyvą bei rezultatyvų kėlinį laimėjo keturiais taškais - 30:26, rašo krepsinis.net.

Antrajame ketvirtyje Zmago Sagadino auklėtiniai lietuvius pasiuntė į nokdauną. Legionierių Trento Pleistedo bei Vladimiro Boisa pastangomis "Zadar" įgijo apčiuopiamą devynių taškų persvarą (35:26), o į Gedimino Oreliko dvitaškį šeimininkai atsakė penkiais taškais iš eilės - 40:28. Sustabdyti įsisiautėjusių varžovų "Šiauliams" nepavyko. Zadaro snaiperis Rokas Stipcevičius į svečių krepšį tritaškius leido vieną po kito, prie jo prisidėjo ir komandos draugai, o "Zadar" pranašumas išaugo iki triuškinančio - 59:34. A.Sireikos ekipa ir toliau gynėsi tragiškai. Tuo tarpu net 66 taškus per 20 minučių surinkę kroatai pirmavo 27 taškais - 66:39.

Po pertraukos "Šiauliams" pavyko atsigauti po "šalto dušo". Mindaugo Kuzminsko ir Derricko Low pastangomis svečiai priartėjo iki 15 taškų - 72:57. Vis dėlto Nors šiauliečių žaidime atsirado viltis, "Zadar" kėlinuko pabaigoje spurtavo ir prieš lemiamą susitikimo dalį įgijo 22 taškų persvarą - 85:63.

Ketvirtajame kėlinyje svečiams intrigos atkurti nebepavyko. "Šiauliai" pralaimėjo rezultatu 87:110 ir baigė pasirodymą Europos taurės turnyre.

"Šiauliai": Arvydas Šikšnius 20, Mindaugas Kuzminskas 19. Derrickas Low 18, Vytautas Šarakauskas 15 (6 rez. perd.), Gediminas Orelikas 8, Mindaugas Žukauskas 5, Brandonas Brownas 2.

"Zadar": Damiras Rančičius 25 (7/11 tritaškių), Trentas Plaistedas 16 (6 atk. kam.), Vladimeras Boisa ir Rokas Stipčevičius po 14, Tomislavas Ružičius 12, Micah Downsas 11 (8 atk. kam.).