Šeštąjį „Formulės 1“ etapą Monake laimėjo L. Hamiltonas

Šeštąjį 2016 metų „Formulės 1“ pasaulio čempionato etapą - Monako „Grand Prix“ lenktynes - sekmadienį laimėjo iš trečiosios pozicijos startavęs bei čempiono titulą ginantis kitas „Mercedes“ komandos pilotas britas Lewisas Hamiltonas.

Tai buvo pirmoji Didžiosios Britanijos lenktynininko, kuris anksčiau čempionu tapo 2008 ir 2014 metais, pergalė šiame sezone bei 44-oji čempionatų istorijoje.

78 trasos ratus (260,286 km) nugalėtojas įveikė per 1 valandą 59 minutes 29,133 sekundės ir 7,252 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį bei iš pirmosios pozicijos startavusį „Red Bull-TAG Heuer“ komandos narį australą Danielį Ricciardo.

Po šios pergalės L. Hamiltonas surinko 82 taškus ir bendroje pasaulio čempionato įskaitoje pakilo į antrą vietą bei iki 24 taškų sumažino atsilikimą nuo bendroje įskaitoje pirmaujančio komandos draugo vokiečio Nico Rosbergo, kuris sekmadienį finišo liniją kirto septintas.

D. Ricciardo po lenktynių Monte Karle su 66 taškais pakilo į trečiąją poziciją bendroje įskaitoje.

Trečias Monake finišavo vos ketvirtą kartą karjeroje ant prizininkų pakylos užlipęs meksikietis Sergio Perezas („Force India-Mercedes“), atlaikęs ketvirtojoje pozicijoje likusio keturiskart planetos čempiono vokiečio Sebastiano Vettelio ("Ferrari") atakas:

1. Lewis Hamilton (D. Britanija), „Mercedes“     1 val. 59 min. 29,133 sek.
2. Daniel Ricciardo (Australija), „Red Bull-TAG Heuer“  atsiliko 7,252 sek.